Haberler

AKÜ 2020-2021 akademik yılı mezuniyet töreni düzenlendi

Abone Ol

Afyon Kocatepe Üniversitesi'nde (AKÜ) 2020-2021 akademik yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Afyon Kocatepe Üniversitesi'nde (AKÜ) 2020-2021 akademik yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

AKÜ Ahmet Necdet Sezer (ANS) Kampüsü Spor Bilimleri Fakülte stadyumunda gerçekleştirilen törende, AKÜ Devlet Konservatuvarı Türk Halk Müziği dinletisi ile spor bilimleri fakültesi halk oyunları ekibi gösteri sundu.

Törende konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, üniversitenin 29. yılında 29 mezuniyet töreni gerçekleştirmenin kıvanç ve gururunu yaşadıklarını söyledi.

Dinamik bir üniversite olarak 29 yıldır, bu ülkenin gençlerini yetiştirmeye, ulusal ve uluslararası düzeyde nitelikli bilimsel araştırmalar yapmaya ve bulunduğu topluma faydalı işler üretmeye çalıştıklarını belirten Karakaş, "Bugün üniversiteden 5 bin 660 öğrenciyi mezun ediyoruz." dedi.

Karakaş, AKÜ kurulduğu 1992'den günümüze 86 bin önlisans, 60 bin lisans, 9 bin yüksek lisans ve doktora olmak üzere 156 binden fazla mezunu ile modern ve gelişmiş Türkiye'nin güçlenmesine katkı sunan Türkiye'nin önde gelen yükseköğretim kurumlarından olduğunu ifade etti.

Vali Yardımcısı ve vekili Mehmet Keklik de yıllardır genç kardeşlere ev sahipliği yapan ve aynı zamanda onlara çok güzel imkanlar sunan şehrin ve üniversitenin gurur günü olduğunu vurguladı.

Tören sonunda fakülte ve yüksekokullarını ilk üç sırada bitiren öğrencilere protokol üyeleri tarafından başarı belgeleri verildi. Öğrencilerin kep atmasıyla tören sona erdi.

Törene, Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, AKÜ'de görev yapan öğretim elamanları ve aileleri katıldı.

Kaynak: AA / Güncel

Afyon Kocatepe Üniversitesi Ahmet Necdet Sezer Mehmet Karakaş Üniversite Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

SINIF ANNESİ UYGULAMASI KALDIRILDI MI? Okullarda 'Sınıf Annesi' yasaklandı mı, neden kaldırılıyor? MEB 'Sınıf Annesi' açıklaması nedir? Kuruluş Osman YENİ BÖLÜM (139. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Kuruluş Osman yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Şahane Hayatım YENİ BÖLÜM (6. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Şahane Hayatım yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Seçil Erzan'ın maaşı ne kadar, kaç TL? Seçil Erzan kaç para maaş alıyor? Benim Güzel Ailem 22. BÖLÜM ne zaman? Benim Güzel Ailem yeni bölüm (Final) ne zaman, fragman yayınlandı mı, yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var Mandıracı Amca iflas mı etti? Mandıracı Amca kapandı mı, neden kapandı? THY, Avustralya uçuşları ne zaman başlayacak, direkt uçuş var mı? Margot Robbie, THY'nin reklam yüzü oldu mu? Beylerbeyi Sarayı hangi günler açık? Beylerbeyi Sarayı giriş ücreti! Beylerbeyi Sarayı ne zaman yapıldı? Dolmabahçe Sarayı hangi günler açık? Dolmabahçe Sarayı giriş ücreti ne kadar? Motorine indirim var mı? Motorine indirim gelecek mi, ne kadar gelecek? 6 Aralık güncel Motorin ve akaryakıt fiyatları! KABİNE TOPLANTISI'NDA ALINAN KARARLAR SON DAKİKA! Asgari ücret zammı belli oldu mu, ne kadar olacak? Topkapı Sarayı nerede, hangi günler açık? Topkapı Sarayı bölümleri neler? Benzine indirim var mı? Benzine indirim gelecek mi, ne kadar gelecek? 6 Aralık güncel benzin ve akaryakıt fiyatları! İstanbul Arkeoloji Müzesi nerede? Arkeoloji Müzesi giriş ücreti ne kadar? İbrahim Kaboğlu kimdir? Halk Tv konuğu İbrahim Kaboğlu kaç yaşında, nereli? İbrahim Kaboğlu biyografisi!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title