Haberler

AK Partili Başkanlara Pankart Yüzünden Hapis Cezası Verildi

Güncelleme:

Bolu'da, astıkları pankartlar nedeniyle AK Parti Bolu eski İl Başkanı Ömer Sayın ve AK Parti Bolu Merkez İlçe Başkanı Adil Esen'e 'seçim yasaklarına uymamak' suçundan 5 ay hapis cezası verildi.

Bolu'da, 17 ve 25 Aralık'taki operasyonların ardından Recep Tayyip Erdoğan'a destek olmak amacıyla asılan pankart nedeniyle AK Parti Bolu eski İl Başkanı Ömer Sayın ve AK Parti Bolu Merkez İlçe Başkanı Adil Esen'e ' seçim yasaklarına uymamak' suçundan 5 ay hapis cezası verildi. Hapis cezaları 5 yıl süreyle ertelendi.

HAKLARINDA DAVA AÇILDI

Geçen yıl Ocak ayında, kullanıma kapalı olan İl Özel İdaresi'ne ait sinemanın cephesine ve cadde de bulunan binalara dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek olmak için üzerinde Türk bayrağı, AK Parti'nin amblemi ve Erdoğan'ın fotoğrafının bulunduğu, "Tarihi yeniden yazarken, oyunları bir bir bozarken, dik dur eğilme, Bolu hep seninle" yazılı pankart asıldı. Pankartın kamu binasının cephesine asılması ve seçim yasakları nedeniyle CHP ve MHP suç duyurusunda bulundu. Dönemin AK Parti Bolu İl Başkanı olan Ömer Sayın, AK Parti Bolu Merkez İlçe Başkanı Adil Esen ve pankartı hazırlayan şirketin yetkilisi ve çalışanı hakkında dava açıldı.

Bugün Bolu Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada CHP İl Başkanı Kazım Karsu'nun avukatı Rahşan Aydın sanıkların siyasi parti logosunun bulunduğu pankartı kamu binasına asmasının seçim suçu olduğunu belirtti. Ömer Sayın, Adil Esen ve reklam şirketi sorumlularının avukatı olan Sezai Çavdar ise 17 Aralık sürecinde Başbakan Erdoğan'a destek olmak amacıyla pankartın asıldığını, pankartta yerel seçimi etkileyecek bir ifadenin bulunmadığını söyledi.

5 AYLIK HAPİS CEZALERI ERTELENDİ

Mahkeme, Ömer Sayın ve Adil Esen'e 'Seçim Kanunu'na Muhalefet' suçundan 6 ay hapis cezası verirken, iyi hal nedeniyle hapis cezasını 5 aya indirdi. Ömer Sayın ve Adil Esen'in sabıkalarının bulunmaması nedeniyle cezaları 5 yıl süreyle ertelendi.

Afişi hazırlayan reklam şirketinin yetkilisi Ayşe Bozacı ile şirket çalışanı Kutlu Küçüközcan ise beraat etti.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Recep Tayyip Erdoğan Bolu Merkez Ömer Sayın Ak Parti Sıkıcı Yerel Politika Güncel Haberler

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Özel Harekatçıların Bahçeli'nin elini öptüğü ziyaretten yeni görüntüler

Özel Harekatçıların Bahçeli'nin elini öptüğü ziyaretten yeni görüntüler

Bakmadan Geçme

Duru Nayman kimdir? Arda Güler'in sevgilisi Duru Nayman kaç yaşında, nereli? OBP puanı nedir, ne işe yarar? OBP puanı nasıl hesaplanır? Yurt dışı çıkış harcı ne kadar oldu? Yurt dışı çıkış harcı nereden alınır? Emekli maaşı 12 bin TL mi oldu? Emekli maaşı kaç TL, ne kadar? En düşük emekli maaşı ne kadar oldu? Emekli maaşı açıklandı mı? İŞLETME BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS İşletme taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! CANLI ALTIN KURU | Bugün çeyrek altın fiyatı ne kadar, kaç TL? 16 Temmuz altın fiyatı! Gram altın kaç lira? HUKUK BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Hukuk taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! YKS yerleştirme puanı nedir? Ek yerleştirme puanı nedir, nasıl kullanılır? Evde bakım yardımı hesaplara yattı mı? Evde bakım yardımı ne kadar? Antalya'da aylarca işkence gören genç kimdir? Olay ne, nerede oldu? 3. DÖNEM AÖL SINAVA GİRİŞ BELGESİ 2024 l AÖL 3. Dönem sınav yerleri açıklandı mı ? YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Yazılım Mühendisliği taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS psikoloji taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! ÖN LİSANS NEDİR? Ön Lisans 2 yıllık mı oluyor? 2 yıllık bölümler hangileri?
Yurt dışı çıkış harcına büyük zam! 150 liradan 500 liraya çıkartıldı

Yurt dışı çıkış harcına büyük zam! 150 liradan 500 liraya çıkartıldı

500

Yorumlar (34)

1453mobilWeb@haberler.com:

Chp tek kendi yaptgı dogrudur diktatörlük ruhlarnda var konyada cumhurbaskanına hakret eden çocuk 16 yasnda ve konya il baskanı chpliler yapyor o çocuk diyen chpliler hdp ve chp aynı zihniyetteler hep ön safda çocukları kullanrlar

9
35
yanıtYanıtla
cenk:

Eyvaah eyvaaah ceza veren hakimler naneyi yediler

34
4
yanıtYanıtla
turan alpmobilWeb@haberler.com:

Bu hakimlerin yerlerini hemen değiştirin bu ne cürret, bi akp liye ceza vermişler. Yakında zaten değişir hep birlikte medyadan öğreniriz.

34
2
yanıtYanıtla
eyvah:

hukumet yetkilileri hemen olaya el koyabilirler. bunlarıda dokunulmazlık kapsamına alabilirler. hakimlere ise görevini kötuye kullanmalarından dolayı tayın olabilirler.

32
2
yanıtYanıtla
O.D.U.N Adam:

Türkler islama girmekle 1000 yıl ve daha fazlasını kaybettiler.

5
27
yanıtYanıtla
cmobilWeb@haberler.com:

kaninda turk kani olan akpye oy vetmez.

13
12
yanıtYanıtla
.:

KÜRT, BOŞNAK, ARNAVUTLARDAN MÜTEVELLİT CHP''YE Mİ VERİR?!

yanıt4
yanıt0
önder:

Göstermelik Ceza onuda tecil edilmis zaten iki senenin üzerindeki Cezalara hapis yok bende bir iti yaraladim 6 ay aldim

19
1
yanıtYanıtla
Efe Mobil-IOS:

Hakimler geregini yapmis.

17
1
yanıtYanıtla
alimobilWeb@haberler.com:

Bu bir darbe girişimidir akpartiye hukuken darbe yapilmak istenmiştir o bayrakları paralel örgüt asmış paralel savcı ve hakim de tugaya getirip cevayı vermiştir bunlar küresel operasyondur akpartiyi boluda çekemeyenlerin oyunlarıdır : :

12
6
yanıtYanıtla
Tüm 34 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title