Haberler

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Mehdi Eker

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Mehdi Eker, "Maarif Vakfı uluslararası standartlarda, çok yüksek düzeyde, Türkiye'nin eğitim alanındaki bilgisini, becerisini, tecrübesini dost ve kardeş ülkelerde uyguluyor.

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Mehdi Eker, "Maarif Vakfı uluslararası standartlarda, çok yüksek düzeyde, Türkiye'nin eğitim alanındaki bilgisini, becerisini, tecrübesini dost ve kardeş ülkelerde uyguluyor." dedi.

Erbil Uluslararası Maarif okulunun resmi açılışı dolayısıyla Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) yer alan Erbil kentinde bulunan Eker, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Okulun açılmasını önemli bir olay olarak değerlendiren Eker, "Maarif Vakfı şu an dünyanın 40 ülkesinde eğitim faaliyeti yürüterek Türkiye'nin eğitim alanındaki tecrübesini dost ve kardeş ülkelerde uyguluyor." diye konuştu.

"Aynı anda öğrenciler okulda dört dil öğreniyor"

Vakfın Türkiye'nin önde gelen kurumlarından biri olduğunu dile getiren Eker, aynı zamanda Türkiye'nin eğitim sahasındaki birikimini uluslararası platforma taşıma imkanı bulan bir kurum olduğunu söyledi.

Erbil Uluslararası Maarif Okulunun kapasitesinin yaklaşık bin 500 öğrenci olduğunu belirten Eker, "Okulda şu an itibarıyla 500 öğrenci var. Çünkü hiçbir şekilde standartlarından taviz vermiyor. Aşama aşama hedefine ulaşıyor. İnşallah her yıl öğrenci sayısını artırarak tam kapasiteye ulaşacak." ifadelerini kullandı.

Eker, şunları kaydetti:

"Tabii Maarif Vakfı'nın ve bizim buradaki amacımız sadece ilk ve orta düzeydeki okulla kalmak değil, üniversite eğitiminin de verilmesinden yanayız. Bu okulun en önemli tarafı aynı anda öğrenciler dört dil öğreniyor. Bu eğitim kurumlarının Türkiye'ye, Irak'a, IKBY'e ve Erbil'e hayırlar getirmesini temenni ederim."

Türkiye Maarif Vakfın misyonu yurt dışında eğitim faaliyeti yürütmek

Türkiye Maarif Vakfın'ın Irak'ın diğer bölgelerinde ve başka ülkelerde de okul açma çalışmalarına devam edeceğini söyleyen Eker, misyonunun özellikle yurt dışında eğitim faaliyetleri yürütme olduğunu ve vakfın çalışanlarının gece gündüz bu amaç doğrultusunda çalıştıklarını vurguladı.

Eker, komşular arasında birtakım konularda bazen sorun oluşabileceğine dikkati çekerek, ancak bunları derinleştirmeden çözmek ve ilişkileri geliştirme yollarının bulunmasının gerekli olduğunu kaydetti.

Eker, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu okulun yeni adımlarla daha da ileri gitmesini, karşılıklı münasebetin ve ilişkilerin artmasını bekliyoruz. Biz aynı kültür havzasında ve ayni coğrafyadayız. Çıkarlarımız birbiriyle doğrudan ilişkili. Bundan sonraki süreçte eğitim alanı başta olmak üzere ticari, iktisadi ve diplomatik ilişkilerimizi daha da ileri götürmenin çabası içerisinde olmamız gerekiyor."

Kaynak: AA / Güncel

Mehmet Mehdi Eker Milletvekili Diyarbakır Ak Parti Güncel Haberler

Dünyaca ünlü bankadan Türkiye için tahmin: Enflasyon yüzde 40'a gerileyecek

Dünyaca ünlü bankadan Türkiye için tahmin: Enflasyon yüzde 40'a gerileyecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazmışlardı! 35 yıllık sanayi devi Pakpen iflas etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazmışlardı! 35 yıllık sanayi devi Pakpen iflas etti

'Sokak hayvanları' teklifinin görüşüldüğü komisyonda tartışma! Gazetecileri dışarı çıkarmak istediler

'Sokak hayvanları' teklifinin görüşüldüğü komisyonda tartışma! Gazetecileri dışarı çıkarmak istediler

Bakmadan Geçme

18 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 18 Temmuz burç yorumları nedir? CANLI maç izle! (BEŞİKTAŞ-SHAKHTAR DONETSK) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 17 Temmuz günün maçları nereden izlenir? İzmir Selçuk'ta yangın! İzmir'de yangın mı çıktı? Yangın nerede çıktı, ne oldu? Konya'da gezilecek yerler: Konya seyahatinde nerelere gidilir? Konya günübirlik gezilir mi? Mustafa Sarıgül kaset iddiası hakkında ne dedi? (VİDEO) Paylaşılan video hakkında Sarıgül ve avukatlarından açıklama geldi 4 yıllık bölümler neler 2024? 4 yıllık üniversite taban puanları ne? 4 yıllık YKS taban puanları… Safranbolu'da gezilecek yerler listesi! Safranbolu'da nereye gidilir, bir günde gezilir mi? Alper Ulusoy hakemliği bıraktı mı? Alper Ulusoy kimdir? FIFA kokartlı hakem Alper Ulusoy kaç yaşında, nereli? Can Keleş kimdir? Can Keleş nereli, kaç yaşında? Can Keleş hangi takımda ve pozisyonda oynuyor? ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ | MEB mazerete bağlı il içi ve il dışı yer değişikliği başvurusu ne zaman, nasıl yapılır? TUS 2. dönem sınavı ne zaman? 2024 TUS 2. dönem sınav tarihi ve oturum saatleri açıklandı mı? Fenerbahçe- Lugano maçı ne zaman? Fenerbahçe- Lugano maçı nerede oynanacak? Assos'ta gezilecek en güzel yerler neresi? Assos'ta denize girilir mi? Assos bir günde gezilir mi? Mustafa Sarıgül evli mi? Mustafa Sarıgül daha önce evlendi mi, sevgilisi var mı? Efes Antik Kenti nerede, hangi ilde? Efes Antik Kenti neden ünlü?
Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title