Haberler

Ada Vapurları Polisan ile Renklendi

Güncelleme:

Polisan Boya, sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekliyor.

Yaklaşık 10 yıldır belediyelerle ortak boyama kampanyaları yürüten ve son olarak güzelliği ile ünlü Ada evlerini boyayan Polisan Boya, sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekliyor. Maltepe - Adalar arası sefer yapan Adalar Belediyesine ait iki taşıma-yük gemisi Polisan Boya ile boyanarak seferlere başladı.

Polisan Boya'nın kurumsal sosyal sorumluluk projeleri kapsamında yürüttüğü çalışma ile Adalar Belediyesi işbirliği ile yapılan "Evlerimiz Gülümseyecek, Adalarımız Güzelleşecek" boyama kampanyasının ardından, imzalanan centilmenlik protokolü çerçevesinde Adalar - Maltepe arası sefer yapan iki taşıma-yük gemisi Polisan Boya ile boyanarak Tuzla Tersanesi'nden denize indirildi.

Adalar Belediyesi'ne ait 1974 yılında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan alınan 57 metre uzunluğundaki Heybeliada Çıkarma Gemisi ile 1985 yapımı 26.6 metre uzunluğundaki Şehit Nadir Güneş Çıkarma Gemisi, Tuzla Tersanesi'nde bulunan Aykın Denizcilik'te antifouling boyalar, epoksi boya ve macunlar olmak üzere 4 ton boya ile boyanarak ve üzerlerine "Polisan çoook çekici" giydirmesi yapılarak denize indirildi.

Gemilerin denize indirilme törenine katılan ve Heybeliada gemisiyle Büyükada'ya hareket eden Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis, "Amacımız Adalar Belediyesi ile imzaladığımız centilmenlik protokolu çerçevesinde gemilerin tekrar karaya çekilme süresini uzatmak ve masraflarını azaltmak. Adalar İstanbul'un ve Türkiye'nin çok özel bir değeri. Polisan olarak bu değere katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz" dedi.

Adalar Belediye Başkanı Dr. Mustafa Farsakoğlu'da Polisan'a Adalar'a yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ederek, "Polisan'ın Adalarımızda başlattığı boyama seferberliğinin ardından Adalarımızın karayla en önemli bağı olan yük gemilerimizi yenileyip boyayarak denize inmesine destek olması bizler için çok önemli. Bu örnek işbirliğinin artarak devam etmesini diliyorum" diye konuştu.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Tuzla Gemi Endüstrisi Tersanesi Adalar Belediyesi Maltepe Polisan Güncel Haberler

İstanbul'daki Aydos Ormanı'nda yangın çıktı! Alevler yerleşim yerlerine doğru ilerliyor

İstanbul'daki Aydos Ormanı'nda yangın çıktı! Alevler yerleşim yerlerine doğru ilerliyor

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Bakmadan Geçme

Akın Akınözü kimdir? Akın Akınözü kaç yaşında ve nereli? 21 Temmuz TV yayın akışı! Bu akşam TV'de hangi diziler, filmler var? 21 Temmuz Pazar ATV, Kanal D, Star, Show'da neler var? 21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
AK Partili Türkeş'ten sokak hayvanları düzenlenmesine tepki: Bu doğru bir şey değil

AK Partili Türkeş'ten sokak hayvanları düzenlenmesine tepki: Bu doğru bir şey değil

title