Haberler

91 saat enkaz altında kalan minik Ayda'nın babası: Kızım her detayı saniyesi saniyesine hatırlıyor

Güncelleme:

İzmir'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde çöken Rıza Bey Apartmanı'ndan 91 saat sonra mucize şekilde kurtarılan Ayda'nın babası Uğur Gezgin, kızının her şeyi hatırladığını belirtti, ruhsal tedavi için arayışta olduklarını ifade etti. Baba Gezgin, ev fiyatlarının yükseldiğini belirterek, fırsatçılık yapanlara da tepki gösterdi.

İzmir depreminde çöken Rıza Bey Apartmanı'nda 91 saat sonra mucize şekilde kurtulan 3 yaşındaki Ayda Gezgin'in babası Uğur Gezgin, Cüneyt Özdemir'in Youtube kanalına açıklamalarda bulundu. Baba Gezgin, ev arayışında olduklarını söyledi, fiyatların yüksekliğinden şikayet etti. Uğur Gezgin, Ayda'nın enkazdan çıktığı ana kadar her saniyeyi hatırladığını, bir an önce psikolojik destek görmesi gerektiğini belirtti.

"KELİMELER BOĞAZIMDA DÜĞÜMLENİYOR, DİLİM DÖNMÜYOR"

Baba Gezgin, eşinin acısını yaşadığını, çocuklarının ruhsal tedavisi için eski standartlarına dönmek için çabaladığını belirterek, "Şu an duygularla tarif edemiyorum. Kelimeler boğazımda düğümleniyor. Dilim dönmüyor. Döndüğünce anlatmaya çalışıyoruz. Uyku tutmuyor, yeni bir hayat kurmaya çalışıyoruz. Aç, açıkta değiliz ama yeniden aynı standartlara dönmek için uğraşıyorum" sözlerine yer verdi.

"EN ZORLANDIĞIM KONU EV BULMAK"

"Sizi en çok ne zorluyor?" sorusuna yanıt veren Baba Gezgin, "En zorlandığım konu ev bulmak. Kiralık ev bakmıştım, sonra belli bir bütçe ile ev bakmaya geçtim. Ev fiyatları ve kiralar 2 katı olmuş. 89'dan beri Bornova'dayım, fırsatçılık mıdır, herkes bir mazeret üretiyor. Ev kiraları ve fiyatları yüksek" dedi.

"TRAVMAYI ATLATMAMIZ GEREK"

Ayda'nın sağlık durumu ve tedavi sürecine ilişkin soruyu yanıtlayan baba Gezgin şöyle konuştu: "Sağlıksal bir sorunu yok. Rabbim onu bize bağışladı. En son biz girdik, ilk biz çıktık hastaneye şükürler olsun. Ruhsal olarak bunu atlatmak için oğlum da kızım da benim de tedaviye başlamamız gerekiyor. Bir an önce yerleşik düzene geçip, bu travmayı atlatmamız gerekiyor"

"DAKİKASI DAKİKASINA HATIRLIYOR"

Ayda'nın olup biten her şeyin farkında olduğunu, saniye saniye her anı hatırladığını belirten Gezgin, "Şimdi herkes '2.5 3 yaşında bir çocuk kolay atlatabilir, hatırlamaz' diyor. Dakikası dakikasına, saniyesi saniyesine anlatıyor. Her anı, çıktığı ana kadar anlatıyor. Fiziksel bir sorun yok, psikolojik bir tedavi görecek" diye konuştu.

Kaynak: Haberler.com / Güncel

Cüneyt Özdemir İzmir Güncel Haberler

Bakan Şimşek, en düşük emekli aylığı için 12 bin TL'ye onay verdi

Bakan Şimşek, en düşük emekli aylığı için 12 bin TL'ye onay verdi

İzmir'de elektrik akımına kapılarak ölen 2 kişi ihmal kurbanı mı? Bölge esnafının sözleri olay kadar skandal

İzmir'de elektrik akımına kapılarak ölen 2 kişi ihmal kurbanı mı? Bölge esnafının sözleri olay kadar skandal

Kerem Kınık'ın kızının 17 yaşındaki gencin ölümüne neden olduğu kaza kamerada

Kerem Kınık'ın kızının 17 yaşındaki gencin ölümüne neden olduğu kaza kamerada

Bülent Ersoy'un garsona 'Çirkinsin' demesi tepki çekti

Bülent Ersoy'un garsona "Çirkinsin" demesi tepki çekti

500

Yorumlar (9)

DB:

TÜRKİYENİN EVLADI OLDU O KADAR KİŞİ ONUN KURTULUŞUYLA SEVİNİP ANNESİNİN KAYBI İLE ÜZÜNTÜYE BOĞULDU BABASI DİYOR TEDAVİ VE EV BULMA SIKINTISI YAŞIYORUZ DİYE KEŞKE BİRİLERİ BUNA YARDIMCI OLABİLSE. HİÇ KOLAY DEĞİL YAŞADIKLARI.

18
1
yanıtYanıtla
MEMDUH:

Bu güne kadar toplanan deprem vergileriyle binaları sağlamlaştırmadık eyvallah da, şu madur kardeşlerimize en azından birer daire alın ey vergilerimizi yönetenler. . Önce görevinizi yapın sonra da fırsatçılara meydan bırakmayacak kanunlar getirin ki biz de devlet halkını koruyor diyebilelim. .

18
1
yanıtYanıtla
BEHCET:

Allah size sabır versin fırsatçılık yapanlara vicdan izan versin bizim milletimiz fırsatçı değildi nasıl böyle oldu Ocak depremindedir Elazığ Malatya’da fırsatçılık yapılmıştı devlet bu ise el atmalı insanlarda Bir kısım mülkiyet sahipleri merhametten Allah korkusundan vs insani duygulardan yoksunlar Allah kimseyi bunların eline düşürmesin tefeciden farkları yok

12
0
yanıtYanıtla
korkmaz çakar:

Bu vijdansızlık, bu insafsızlık, bu fırsatçılık ne zaman bitecek. neden bu millet felaketten fırsatçılık yapar anlamıyorum Allah ıslah etsin. bir felaket yaşanıyor ev fiyatları yükseliyor be hey utanmaz hiç mi Allah korkun yok

11
1
yanıtYanıtla
Caminin efendisi:

Bu olayın ilaçlar ile unuturulması gerekiyor yoksa bu kız gelecekte hasta olur kurtaramazsınız.

1
8
yanıtYanıtla
adımı yazmam:

nasıl unutacak? kız adını google''da yazmayı öğrenince karşısına binlerce gönderi çıkacak. o zaman ne olacak?

yanıt2
yanıt0
Yahya:

Elif hakkında haber yok mu?

7
1
yanıtYanıtla
Hakan:

Elif kızımızın ailesinde maddi sıkıntı çok yok sanırım.

yanıt0
yanıt0
üzgün:

Ah güzel Ayda''m. Nasıl hatırlamasın çocuğum. İNsan unutabilir mi? Bu arada o fırsatçılık yapan şerefsizler azıcık elini vicdanına koysun, bu nasıl iştir?

1
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title