Haberler

3 Mayıs' da ARSU Sahne' de Genç Keman Solisti Elfida Su Turan

Güncelleme:

Genç soliste, en duyarlı duo piyanistlerimizden Çağdaş Özkan'ın eşlik ediyor.

ARSU'da bahar konserleri, ülkemizin üstün yetenekli genç keman solisti Elfida Su Turan ile devam ediyor.

ARSU Sahne, 2 Mayıs'da piyanist Burak Çebi ile süren konser serisine 3 Mayıs Pazar günü saat 15.00' da, piyanist Çağdaş Özkan' ın eşliğinde, genç yetenek keman solisti Elfida Su Turan ile devam ediyor.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Aşkın Ensamble ve Başkent Üniversitesi Orkestra Akademik, Akbank Sanat, İstanbul Kültür Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Klasik Keyifler Derneği, Yunanistan Konsolosluğu, Saraybosna Müzik Akademisi ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni orkestrası ile konserler veren genç yetenek Elfida Su Turan, Veniamin Warsawsky ile keman eğitimine devam ediyor.

Yurtiçi ve yurtdışı  birçok masterclassa davetli olarak katılan genç yetenek Elfida Su Turan ilk olarak Cihat Aşkın sonrasında Rodney Friend, David'e Alogna, Ellen Jewett, Hagai Shaham, Dora Schwarzberg, Ani Schnarch,T uncay Yılmaz ve Hakan Şensoy ustalık sınıflarına katılmıştır. 2009 yılından bugüne kadar Caka (Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları) projesinde yer alan keman solisti Elfida Su Turan aynı zamanda Çağdaş Eğitim Vakfı Üstün Yetenekli Burslu öğrenci statüsündedir.

Genç yaşına rağmen bir çok ödüller alan genç sanatçı, Mart 2013 de Sırbistan Müzik Pedagogları tarafından düzenlenen Uluslararası Internet Music Competition yarışmasında 8/11 yaş katagorisinde birinci seçilmiştir. Mersin Üniversitesi tarafından Nisan 2013 de düzenlenen Ulusal Gülden Turalı Keman yarışmasında en iyi Türk eseri yorumcusu ödülünü kazanan genç yetenek aynı yarışmada 8/11 yaş katagorisinde ikincilik ödülüne layık görülmüştür.
Gerek vokal gerekse enstrümental eşlik alanında geniş bir repertuara ve tecrübeye sahip olan piyanist Çağdaş Özkan, Türkiye'nin önde gelen klasik müzik dergisi Andante tarafından "...en duyarlı duo piyanisti"  olarak tanımlanıyor. Bu alanda ABD'nin en prestijli müzik okullarından biri olan The Juilliard School'daki Yüksek Lisans derecesini, "Borusan Müzik Bursu" ve American Turkish Society'nin sağladığı "Ahmet Ertegün Bursu" ile 2012 yılında tamamlayan sanatçı ABD'deki eğitimi boyunca oda müziği, duo ve orkestra piyanisti olarak Carnegie Hall ve Alice Tully Hall gibi önemli konser salonlarında konserler vermiştir. Piyanist Çağdaş Özkan Jonathan Feldman, Margo Garret, Brian Zeger ile piyano eşlik ve Prof. Ersin Onay ve Zarema Safarova ile solo piyano çalışmıştır.

Genç yetenek keman solisti Elfida Su Turan ve piyanist Çağdaş Özkan'ın beraber vereceği resitalde program;

1/ Antonio Vivaldi /Intermezzo
2/ W.A Mozart/ Sonate KV304
3/ Bela Bartok /Roumanıan Folk Dances
4/ Niccolo Paganini /Cantabile
5/ Johannes Brahms/Scherzo
6/ J.S.Bach /Allemanda-Corrente
7/ Adnan Saygun/ Horon
8/ John Williams /Schindler's  List
9/ Ottokar Novacek/ Perpetuum Mobile

Kaynak: Bültenler / Güncel

Çağdaş Özkan Piyanist Akbank Kültür Sanat Güncel Haberler

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title