Piyanist Haberleri

Piyanist haber, Piyanist son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Piyanist - Dün
Samsun Devlet Opera ve Balesi "Güz Türküleri" konseri verdi
Piyanolu şan konseri olan programda, piyanist Onur Altıparmak, SAMDOB sanatçılarından soprano Eda Bingöl Gürkan'a eşlik etti.
Piyanist - 18.10.2020
Samsun Devlet Opera ve Balesi "Güz türküleri" konseri verecek
Piyanolu şan konseri olan "Güz türküleri" programında, piyanist Onur Altıparmak, SAMDOB sanatçılarından soprano Eda Bingöl Gürkan'a eşlik edecek.
Piyanist - 14.10.2020
Samsun Devlet Opera ve Balesi "Gala konser" verecek
Piyanist Nona Tsutkiridze'nin eşliğiyle gerçekleşecek konserde solistler, soprano Elif Demir, Ecem Topçu, mezzo soprano Ceren Mirza Küçük, tenor Yunusemre Kemal Sönmez, bas bariton Yağmur Oksayoğlu ve bas Özgür Çevik sahne alacak.
Piyanist - 11.10.2020
Haftanın tarihine bakış
1849- Polonyalı besteci ve piyanist Frederick Chopin öldü.
Piyanist - 11.10.2020
Türkan Şoray Kültür Merkezi'nin 2 yaşı, Anjelika Akbar konseriyle kutlanacak
Muratpaşa ilçesinde "Türk sinemasının Sultanı" kabul edilen Türkan Şoray'ın ismini taşıyan kültür merkezinin ikinci yaşı, besteci ve piyanist Anjelika Akbar konseriyle kutlanacak.
Piyanist - 9.10.2020
Antalya DOB, "Seslerin Büyüsü" konseri ile seyircileriyle buluşacak
Antalya DOB'dan yapılan açıklamaya göre, şef Mahir Seyrek yönetimindeki DOB Korosu, opera ve operet sevenlerin yakından tanıdığı G. Verdi, E. Kalman, F. Lehar ve G. Bizet gibi bestecilerin eserlerinden seçkin örnekleri, piyanist Metin Kiper eşliğinde konserde seslendirecek.
Piyanist - 7.10.2020
Zeytinburnu'nda HES kodlu kültür sanat sezonu açılıyor
Bu yıl ilk defa Murat Çekin moderatörlüğüyle başlayan "Müzikli Söyleşi" programının ilk konuğu Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi piyanist-mu¨zikolog Doç.
Piyanist - 5.10.2020
Opera sahnesinde dünya şarkıları yankılanacak
10 Ekim akşamı Opera Sahnesi'nde soprano Feryal Türkoğlu, mezzo soprano Ferda Yetişer ve piyanist Melahat İsmailova'nın sahne alacağı "Dünya Şarkıları" adlı konserde, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Rusça, Türkçe ve Azerbaycan Türkçesi ile eserler seslendirilecek.
Piyanist - 4.10.2020
Haftanın tarihine bakış
1985- Besteci, piyanist ve orkestra yöneticisi Cemal Reşit Rey 81 yaşında vefat etti.
Piyanist - 2.10.2020
Samsun Devlet Opera ve Balesi "Güz türküleri" konseri verecek
Piyanolu şan konseri olan "Güz türküleri" konserinde piyanist Onur Altıparmak, SAMDOB sanatçılarından soprano Eda Bingöl Gürkan'a eşlik edecek.
Piyanist - 30.9.2020
BİFO & Vikingur Olafsson konseri müzikseverlerle buluştu
Ağustos ayında Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda, Patrick Hahn yönetimindeki BİFO, piyanist Vikingur Olafsson'a eşlik etmişti.
Piyanist - 29.9.2020
Biyonik eldivenler sayesinde 20 yıl sonra tekrar piyano çaldı
Nörolojik hastalığı nedeniyle piyano çalamayan Brezilyalı piyanist Joao Carlos Martins, özel tasarlanan biyonik eldivenler sayesinde 20 yıl sonra tekrar piyano çaldı.
Piyanist - 29.9.2020
Samsun Devlet Opera ve Balesi "Opera Seçkileri" konseri verecek
Piyanist Nana Tsutkiridze'nin solistlere eşlik edeceği konserde, SAMDOB sanatçılarından soprano Mine Kurtoğlu, mezzosoprano Didem Çelik, bariton Hasan Çelik, bas Tuncay Kurtoğlu ve Orçun Gün, yüzlerce yıl öncesinden bugüne gelmeyi başarmış operalar ve çağın müzikallerinden seçilen bölümleri seslendirecek.
Piyanist - 29.9.2020
Başkentte opera keyfi 3 Ekim'de başlıyor
ADOB'tan yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Sağlık Bakanlığının belirlediği hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenen yeni seyirci oturma düzeni ile güvenli bir ortamda gerçekleşmesi sağlanacak etkinlikler, sanatın iyileştirici gücünü başkentlilerle buluşturuyor. 3 Ekim akşamı Opera Sahnesi'nde tenorlar Barış Yanç, Fatih Kayhan, Okan Başel, Arda Doğan ve Mehmet Kavil'in sahne alacağı 'Napoli Gecesi' konserinde piyanist Hande Uçar solistlere eşlik ediyor.
Piyanist - 28.9.2020
Bilkent Senfoni Orkestrası ile Gökhan Aybulus müzikseverlerle buluştu
Bilkent Senfoni Orkestrası ve piyanist Gökhan Aybulus, "Beethoven'ın Aydınlık Dünyası" teması etrafında şekillenen "48. İstanbul Müzik Festivali" kapsamında konser verdi.
Piyanist - 28.9.2020
Son dakika haber: ÇDSO'dan sezon açılış konseri
Sanat sezonunun ilk konserinde ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say'ın Flüt Konçertosu yer alacak.
Piyanist - 28.9.2020
Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası sezonu piyanist Gülsin Onay'la açacak
Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla fedakarca mücadele eden sağlık çalışanlarına adadığı yeni sezonuna, 1 Ekim'de "merhaba" diyecek.
Piyanist - 28.9.2020
Antalya Devlet Opera ve Balesinden "dünya şarkıları" konseri
Antalya DOB'dan yapılan açıklamaya göre, Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek konserde, Ankara DOB sanatçıları soprano Feryal Türkoğlu, mezzo-soprano Ferda Yetişer ve piyanist Melahat İsmailova sahneye çıkacak.
Piyanist - 28.9.2020
Otizmli genç piyanist, yetenek sınavını geçerek üniversiteli oldu
İzmir'de yaşayan otizmli piyanist Doğa Tırpan, Yaşar Üniversitesinin yetenek sınavını geçerek, müzik bölümüne kabul edildi.
Piyanist - 28.9.2020
ABD'de "Türk Kültürü Mirası Ayı" sanal ortamda kutlandı
Hat sanatı örneklerinin yapılıp sunulduğu etkinlikte, Türk piyanist ve besteci Fahir Atakoğlu da konser verdi.
Piyanist - 22.9.2020
"Mozart ve Beethoven'dan sonra mutlaka bir türkü çalardım"
Yeni albümü "Mülhem"i müzikseverlerle buluşturan piyanist ve besteci Güldiyar Tanrıdağlı, Avrupa'da verdiği konserleri her zaman türküyle bitirdiğini söyleyerek, "Bach, Mozart, Beethoven, Brahms, Rachmaninov sonrasında mutlaka bir türkü çalardım.
Piyanist - 20.9.2020
Samsun Devlet Opera ve Balesi açık havada "gala konseri" verecek
Piyanist Onur Altıparmak'ın solistlere eşlik edeceği konserde, koro sanatçılarından soprano Betül Uzunoğlu, mezzosoprano Didem Çelik ve tenor Özer Öndeş, birbirinden güzel opera ve operetlerden seçilen aryaları seslendirecek.
Piyanist - 19.9.2020
SAMDOB, sezonun ikinci konserini verdi
Sağlık Bakanlığının belirlediği hijyen ve sosyal mesafe kurallarının titizlikle uygulandığı konserde, piyanist Nana Tsutkiridze solist sanatçılara eşlik etti.
Piyanist - 18.9.2020
SAMDOB açık hava konserleriyle sanatseverlerle buluşacak
Sağlık Bakanlığının belirlediği hijyen ve sosyal mesafe kurallarının titizlikle uygulanacağı konserde, piyanist Nana Tsutkiridze solist sanatçılara eşlik edecek.
Piyanist - 17.9.2020
SAMDOB yeni sezonunu açık hava konserleriyle açtı
Konserde seçilen parçaları Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestra sanatçılarından, keman sanatçısı Bestenaz Yakar, viyola sanatçısı Yasemin Darik Örgüt, viyolonsel sanatçısı Nagehan Seçkin, flüt sanatçısı Hande Çakır, klarnet sanatçısı Kayahan Kayaca ve piyanist Onur Altıparmak seslendirirken, Ecem Günaydın, Ege Oral, Çağıl Han Öztornacı ve Ekinsu Cemgil hazırladıkları koreografilerle geceye renk kattı.
Piyanist - 16.9.2020
SAMDOB yeni sezonunu "Opera ile Oda Müziği Gecesi" açık hava konserleriyle açıyor
Maske takmanın zorunlu olacağı konserde, önceden sosyal mesafe kurallarına göre hazırlanan oturma düzeni uygulanacak. Konserde seçilen parçaları Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestra sanatçılarından, keman sanatçısı Bestenaz Yakar, viyola sanatçısı Yasemin Darik Örgüt, viyolonsel sanatçısı Nagehan Seçkin, flüt sanatçısı Hande Çakır, klarnet sanatçısı Kayahan Kayaca ve piyanist Onur Altıparmak seslendirirken, Ecem Günaydın, Ege Oral, Çağıl Han Öztornacı ve Ekinsu Cemgil hazırladıkları koreografilerle geceye renk katacak.
Piyanist - 11.9.2020
İDOB "Gala Konser" ile Beyoğlu Talimhane Sahnesi'nde müzikseverlerle buluşacak
İDOB solistleri Aylin Ateş, Bülent Külekçi, Caner Akgün, Esra Abacıoğlu Akcan, Hale Soner Kekeç, Murat Güney, Nesrin Gönüldağ, Önay Günay, Ufuk Toker ve piyanist Fügen Yiğitgil, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenen yeni seyirci oturma düzeni ile güvenli bir ortamda gerçekleştirilmesi sağlanacak konserde seyircilerle buluşacak.
Piyanist - 11.9.2020
Netkent Üniversitesi'nden öğrenci ile "dijital büyüme" çalışması
Sanata desteğimizi sağlamak adına Türk Marşı ile milyonlara ulaşan Devlet Sanatçısı Piyanist Gülsin Onay'ın dijital platformlarda vermiş olduğu konserlere eğitim alanında sponsor olduk.
Piyanist - 11.9.2020
Borusan Sanat, bu yıl çevrim içi konserlerle müzikseverlerle buluşacak
Ağustos ayında Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda, Patrick Hahn yönetimindeki BİFO, piyanist Vikingur Olafsson'a eşlik etmişti.
Piyanist - 10.9.2020
Güldiyar Tanrıdağlı ve Erkut Cantürk, Talimhane Sahne'de konser verdi
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Beyoğlu Belediyesi ile Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) paydaşlığıyla kurulan "Talimhane Sahne"de, piyanist Güldiyar Tanrıdağlı ve Erkut Kantürk konser verdi.
Piyanist - 10.9.2020
İDOB sezonu "KOLAJ" ile Büyükyalı Fişekhane'de açtı
Besteci ve piyanist Aydın Karlıbel kendi eseri olan Piri Reis operasından "Bezirganbaşı Türküsü"nü ve Cemal Reşit Rey'e ait Zeybek eserinin "intermezzo" bölümünü piyanoda sanatseverlere sundu.
Piyanist - 9.9.2020
Ankara Devlet Opera ve Balesi yeni sezonu "Napoli Gecesi Konseri" ile açtı
Tenorlar Barış Yanç, Fatih Kayhan, Okan Başel, Arda Doğan, Mehmet Kavil'in sahne aldığı konserde, piyanist Hande Uçar sanatçılara eşlik etti.
Piyanist - 6.9.2020
Haftanın tarihine bakış
2008- Piyanist ve Besteci Fazıl Say, Almanya'nın prestijli müzik festivalleri arasında yer alan Bremen Müzik Festivali'nin 2008 yılı ödülüne layık görüldü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Piyanist Haberleri | Piyanist Haber - Haberler - Piyanist haberleri, son dakika piyanist haber ve gelişmeleri burada. Samsun Devlet Opera ve Balesi Güz Türküleri konseri verdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 08:34:15. #1.15#
title