Haberi Paylaş
2017 Kadir Has'ın 'Ödül Yılı' Oldu

2017 Kadir Has'ın 'Ödül Yılı' Oldu

Güncel Haberler

Türkiye'nin en prestijli yarışmalarından, spor müsabakalarına kadar birçok alanda kürsüye çıkan Kadir Has Üniversitesi öğrenci ve öğretim üyeleri, 2017 yılında birçok ödül aldı.

Türkiye'nin en prestijli yarışmalarından, spor müsabakalarına kadar birçok alanda kürsüye çıkan Kadir Has Üniversitesi öğrenci ve öğretim üyeleri, 2017 yılında birçok ödül aldı.

Kadir Has Üniversitesi öğrenci ve öğretim üyeleri, 2016-2017 Akademik Yılı'nda gerek kendi alanlarında, gerekse de sportif branşlarda ödüle doymadı. Akademik yıl boyunca çeşitli branş ve derecelerde birçok başarıya imza atan Kadir Has'lılar reklamdan tiyatroya; bilimden spora pek çok alanda ödül kazandı.

PROF. DR. NİHAT BERKER'E TÜRK FİZİK DERNEĞİ 2017 YILI ONUR ÖDÜLÜ

Türk Fizik Derneği 2017 Yılı Onur Ödülü, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Nihat Berker'e verildi. Prof. Dr. Berker ayrıca Turkish Time Dergisi'nin gerçekleştirdiği 'Bilime Yön Veren 100 Türk' listesinde de yer alıyor.

KADİR HAS MEZUNU ECEM UZUN, ALTIN PORTAKAL'DA EN İYİ KADIN OYUNCU SEÇİLDİ

53'üncü Uluslararası Antalya Film Festivali 'Altın Portakal' ödül töreninde Sanat ve Tasarım Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunu Ecem Uzun, Yeşim Ustaoğlu'nun 'Tereddüt' filmindeki performansıyla 'en iyi kadın oyuncu' seçildi.

REKLAMCILIK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ DE GELENEĞİ BOZMADI

Açık Hava Reklamcılar Vakfı'nın düzenlediği A Awards Yarışması'nın Junior Kategorisi'nde her sene olduğu gibi bu sene de Kadir Has rüzgarı esti. Reklamcılık Bölümü öğrencileri birincilik ve ikincilik ödüllerinin yanı sıra, finale kalan işlerin sosyal medya üzerinden üniversiteli öğrenciler tarafından oylandığı Üniversiteler Ödülü'nün de sahibi oldu. Reklam Atölyesi öğrencileri BRANDMARKER Reklam Kategorisi'nde de birinci oldu.

MEZUNLARDAN SEMİH TÜRKMEN DE KRİSTAL ELMA'DAN 2 GÜMÜŞ ELMA KAZANDI

Aydın Doğan Vakfı tarafından bu yıl 28'incisi düzenlenen Genç İletişimciler Yarışması Ödülleri'nde Reklam Film Senaryosu kategorisinde birinci ve ikinciliği kazanan Reklamcılık Bölümü öğrencileri; İnternet Reklamı kategorisinde üçüncülük elde etti. Reklamcılık bölümü mezunlarından Eray Çankır, bu sene marka takımıyla birlikte Kristal Elma'dan 4 kristal, 1 gümüş, 2 bronz elma kazandı. Mezunlardan Semih Türkmen de Kristal Elma'dan 2 gümüş elma almaya hak kazandı.

21'İNCİ AFİFE TİYATRO ÖDÜLLERİ'NDE 'YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU' DA KADİR HAS'TAN

'Yutmak' oyunuyla 21'inci  Afife Tiyatro Ödülleri'nde 'Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu' ödülünü Film ve Drama Bölümü yüksek lisans mezunu Merve Dizdar kazandı.

ULUSLARARASI YARIŞMADA 'EN İYİ FİLM ÖDÜLÜ'NÜN SAHİBİ KADİR HAS'LI MUAZ R. GÜNEŞ OLDU

Dünya genelinden yaklaşık 3 bin başvurunun gerçekleştirildiği Uluslararası Altın Terazi Kısa Film Yarışması'nda 'En İyi Film Ödülü'nü Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Bölümü öğrencisi Muaz Ramazan Güneş'in senaristliği ve yönetmenliğini yaptığı 'Yumurta' filmi aldı.

KADİR HAS SPORDA DA BİRÇOK ÖDÜL ALDI

Kadir Has Üniversitesi öğrencileri ve spor kulüpleri, 2016-2017 Akademik Yılı'nda sporda da ödülleri toplamaya devam etti. 6'ıncı Haliç Dostluk Kupası Yarışı'nda bu yıl birinciliğe ulaşan ekip Kadir Has Kürek Takımı oldu.Kadir Has Kürek Takımı, Türkiye Kürek Federasyonu tarafından düzenlenen Büyükler Türkiye Şampiyonası Yarışları'nda 3 kategoride birinci, 2 kategoride üçüncü olarak kupa sıralamasında birinci sıraya yükseldi ve Türkiye Şampiyonu oldu. Kürek Takımı son olarak her yıl düzenlenen 7'nci Vienna Nightrow Yarışları'nda güçlü rakiplerini geride bırakarak Avrupa ikincisi oldu.

Kadir Has Üniversitesi öğrencileri diğer spor dallarında da başarıdan başarıya koştu. İstanbul Üniversitelerarası Okçuluk Şampiyonası'nda Mert Dinçer birinci oldu. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Korfbol 1'inci Lig Türkiye Şampiyonası'nda Kadir Has Takımı birinci oldu ve süper lige çıktı. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Büyük Final Yüzme Türkiye Şampiyonası'nda Engin Yıldırım 200 ve 400 Metre Serbest yarışlarında Türkiye Şampiyonu oldu. Ünivsporist Kadınlar Voleybol 1. Ligi'nde ise Kadir Has Takımı üçüncü oldu. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Squash Türkiye Şampiyonası'nda da Ergin Yörükoğlu Türkiye ikincisi oldu.

- İstanbul

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Kadir Has Üniversitesi Nihat Berker Kadir Has Türkiye Politika Güncel Haberler

title