Haberler

15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri" Programı

Trabzon'un Of ilçesinde, Of Anadolu Lisesi tarafından "15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri" adlı program düzenlendi.

Trabzon'un Of ilçesinde, Of Anadolu Lisesi tarafından "15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri" adlı program düzenlendi.

Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Lisesi konferans salonunda düzenlenen programa, Of Kaymakamı Eyüp Fırat, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Of Müftüsü Recep Onat, KTÜ Of Teknoloji Fakültesi Dekan Vekili İrfan Acar, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmen, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program, 15 Temmuz konulu slayt ve şehitler için okunan dua ile devam etti.

Fırat, burada yaptığı konuşmada, 15 Temmuz'da yaşananlara dikkati çekerek, "15 Temmuz, milletimize şerefsizce saldıranların başarılı olamadığı tarihi bir gündü. Milletimiz bu hainlere fırsat vermedi. Burada bu duyguları bizlere yaşatan siz değerli öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüzü tebrik ediyorum. Allah milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize Rabbimden acil şifalar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Sarıalioğlu ise milletin 15 Temmuz'da gereken cevabı verdiğini vurgulayarak, "15 Temmuz hain darbe girişiminde milletimizin verdiği mücadeleyi gördüğümde bu milletin geleceğinden ne kadar umutlu olmuşsam bugün de burada siz değerli öğrencilerimizin böyle duygu dolu ve anlamlı bir programı görünce daha da umutlandım. Bu millet diz çöktürülemeyecek. Bu millet mazlumların umudu olmaya devam edecek. Allah şehitlerimize rahmet eylesin. Zalimlere fırsat vermesin." diye konuştu.

Konuşmaların ardından, ilçede düzenlenen "15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Şehitleri" konulu resim, şiir, kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Kaynak: AA / Güncel

Salim Salih Sarıalioğlu Recep Onat Trabzon Eyüp Politika Güncel Haberler

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran 'şeriat' sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran "şeriat" sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen 'Azmanbüs' açıklaması

Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen "Azmanbüs" açıklaması

Kadın müşteriden zincir market çalışanına dayak! Kafasını defalarca dondurucuya vurdu

Kadın müşteriden zincir market çalışanına dayak! Kafasını defalarca dondurucuya vurdu

Bakmadan Geçme

Soma nerede? Soma hangi ile, nereye bağlı? SOMA'DA DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı Soma'da ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? #128680 MANİSA'DA DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı Manisa'da ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? İZMİR'DE DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı İzmir'de ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? 3. Dünya savaşı mı çıkıyor, Hakan Fidan ne dedi? Fenerbahçe hangi takımlarla hazırlık maçı yapacak 2024-25? 25 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? Petrolul Ploieşti hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? 25 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 24 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 25 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 24 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 24 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 24 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır?
Oğlu, PKK'lılarla birlikte insan kaçakçılığından tutuklandı! MHP'li isim istifa etti

Oğlu, PKK'lılarla birlikte insan kaçakçılığından tutuklandı! MHP'li isim istifa etti

title