Gülümser Heper kimdir, kaç yaşında? Prof. Dr. Gülümser Heper görevi nedir? Gülümser Heper hangi partili?

Gülümser Heper kimdir, kaç yaşında? Prof. Dr. Gülümser Heper görevi nedir? Gülümser Heper hangi partili?

27.11.2020 20:57 | Son Güncelleme: 27.11.2020 21:03
Gülümser Heper kimdir, kaç yaşında? Prof. Dr. Gülümser Heper görevi nedir? Gülümser Heper hangi partili?

Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Gülümser Heper profesörlüğe kadar yükselmiştir. İnternet gazeteciliği, yazar ve kardiyolog olan Gülümser Heper biyografisi nedir? Katıldığı açık oturum programlarında dikkat çeken açıklamalar yapan Prof. Dr. Gülümser Heper hakkında merak edilenleri sizler için derledik. Gülümser Heper nerelidir?

Prof. Dr. Gülümser Heper, katıldığı açık oturum programlarında yaptığı açıklamalar ile dikkatleri çeken isimlerden biridir. Gülümser Heper hakkında merak edilenler haberimizin detaylarında...

GÜLÜMSER HEPER KİMDİR?

Prof. Dr. Gülümser Heper 1964 Sivas doğumlu.

Prof. Dr. Gülümser Heper İlk, Orta ve Lise Eğitimini Sivas'ta tamamladı. Prof. Dr. Gülümser Heper Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu. Aynı Üniversitede İç Hastalıkları Ana Bilim Dalında araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. Sivas'ta Kronik Böbrek Hastalıkları Derneğini kurdu ve başkanlığını yürüttü. Prof. Dr. Gülümser Heper 1992'de İç Hastalıkları Uzmanı oldu. 1993'de Kardiyoloji Kliniğinde Kardiyoloji İhtisasına başladı.

2003 yılında Kardiyoloji Doçenti, 2008'de Profesör oldu.

Gülümser Heper kimdir, kaç yaşında? Prof. Dr. Gülümser Heper görevi nedir? Gülümser Heper hangi partili?

2011 de AİBÜ Kardiyoloji Bölümünden ayrıldı ve Ankara'da bir özel hastanede çalıştı. 1993'den itibaren Girişimsel ve Klinik Kardiyolog olarak çalışmaktadır. AİBÜ bir dönem Rektörlüğü'nün talebi üzerine Kardiyak Rehabilitasyon Hastanesi Projesi yaptı. Dünyada ve Türkiye'de Koruyucu Sağlık Sistemi Politikalarının yerleştirilmesi amaçlı halkımıza, hekimlere ve çeşitli sivil toplum örgütlerine sunumlar gerçekleştirdi. Doç. Dr. Abdüllatif Şener'in kurduğu Türkiye Partisinin kurucu üyesi ve MKYK üyeliğini de yapmış olup partinin Sağlık Programlarının oluşmasında öncülük etti.

Bir dönem CHP Şırnak Belediye Başkan Adayı olan Gülümser Heper, sistemi eleştirdiği için hem üniversiteden hem de CHP'den atıldığını açıkladı.

Şu anda ülkemizde yerleşmiş sağlık sisteminin ve politikaların eleştirildiği ve halkçı sağlık politikalarının sınırlarının belirlendiği kolektif bir çalışma olan "Tıp Bu Değil 1 ve 2" isimli kitapta iki bölümüm mevcuttur. İnceleme halinde "Ben, İbni Sina" isimli bir kurgu romanı mevcuttur.

İnternet Gazeteciliği yapan bazı gazetelerin yazarları arasında düzenli siyasi makaleler yazmakta.

Şuan da Okan Hastanesinin Kardiyoloji bölümünde doktorluk yapmakta olan Prof. Dr. Gülümser Heper bir çocuk annesi.

Haber Yorumları (2)
KEKO SİBİRYA: Doktor hanimin halka yaptiği hizmetlerden dolayi teşekur ederim.
SİZİN MEMLEKETİNİZDEN YİĞİT DEĞİL BÖYLELERİ ÇIKA: Şaşırmadım sivastan ya böyleleri çıkar yada kabadayı bozuntuları çıkar neden bu kadına tepki gösteriyorum bunun sebebini cumartesi akşamı bir tv kanalında söylediği sözleri duyunca anlarsınız.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gülümser Heper kimdir, kaç yaşında? Prof. Dr. Gülümser Heper görevi nedir? Gülümser Heper hangi partili? - Haberler
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.1.2021 13:43:25. #1.15#
title