Guam Haberleri

Guam haber, Guam son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Guam - 09.03.2021
ABD'nin Pasifik'teki komutanı Oramiral Davidson, Guam Adası'nın Çin'in hedefinde olduğunu söyledi
ABD'nin Hint-Pasifik Kuvvetleri (INDO-PACOM) Komutanı Oramiral Phil Davidson, Guam Adası'nın Çin'in hedefinde olduğu uyarısında bulunarak Ada'ya "Aegis Shore" hava savunma sistemlerinin konuşlandırılması gerektiğini belirtti.
Guam - 02.03.2021
Ulus-devletler ve teknoloji şirketleri arasında güç mücadelesi
Vergi davaları ve soruşturmaların artması muhtemel Bunlarla birlikte, gelecek dönemde bütün dünyada sosyal medyanın ve internet temelli hizmetlerle ticari faaliyetlerini yürüten bahse konu küresel şirketlerin, ulus-devletler tarafından kontrol altına alınmaya çalışacağını beklemek gerçekçi olacaktır. Bu kapsamda, söz konusu şirketlere yönelik anti-tekel yasalarına muhalefet iddiaları ile büyük cezalar verileceğini, ayrıca bu şirketlere kişisel verilerin korunmasını ihlal gibi konularda veya büyük vergi davaları ile soruşturmalar açılacağı öngörülebilir. Bu bağlamda ABD'deki 50 eyaletten 46'sının başsavcılarının, Washington DC bölgesi ve Guam Adası, ABD Federal Ticaret Komisyonu'nun (FTC) da iştirakiyle Facebook'a yönelik, 10 Aralık 2020 tarihinde "dijital pazardaki hakimiyetini kötüye kullanmak, tekelcilik ve rekabeti imkansız hale getirmek" suçlamasıyla iki dava açmış olduğu da hatırlanmalı.
Guam - 22.02.2021
AB, vergi kara listesini güncelledi
Böylece, AB'nin vergi konusunda iş birliği yapmayan ülkeler listesinde Amerikan Samoası, Anguilla, Dominika, Fiji, Guam, Palau, Panama, Samoa, Seyşeller, Trinidad ve Tobago, ABD Virjin Adaları ve Vanuatu yer aldı.
Guam - 16.02.2021
AB, vergide kara listeye Türkiye'yi eklemedi
En son ekim ayında güncellenen AB'nin vergi konusunda iş birliği yapmayan ülkeler listesinde Amerikan Samoası, Anguilla, Barbados, Fiji, Guam, Palau, Panama, Samoa, Trinidad ve Tobago, ABD Virjin Adaları, Vanuatu ve Seyşeller yer alıyor.
Guam - 16.02.2021
Son dakika haberi... Rusya-AB münasebetleri: "Barış istiyorsan savaşa hazırlan"
Tarafların İkinci Dünya Savaşı'nın neticelerini farklı yorumlamaları ve genel olarak tarihi olaylar da Rusya ile Batı'yı karşı karşıya getiriyor. Yine 9 Şubat'ta Moldova'nın haber sitelerinde çıkan bir yazıya göre Gürcistan, Ukrayna ve Moldova yetkilileri ortak askeri birlik kurma konusunda çalışıyorlar. Moskova, bu girişimin arkasında da AB dahil olmak üzere Batı'nın olduğunu düşünüyor. Diğer taraftan bu yeni oluşumun yine zamanında Rusya karşıtı kurulan GUAM'ı hatırlattığını ve başarılı olma şansı pek olmayan bir örgüt olduğunu söylemek mümkün.
Guam - 18.12.2020
ABD'de 35 eyalet daha Google'a "tekelcilik" davası açtı
Colorado Başsavcısı Phil Weiser öncülüğünde 35 eyalet başsavcısıyla ABD'ye bağlı Guam Adası ve Porto Riko, dün, başkent Washington'da Google'a antitröst davası açtı.
Guam - 16.12.2020
ABD müesses nizamından bilişim devlerine müdahale
Amerika Birleşik Devletleri'ndeki 50 eyaletten 46'sının başsavcıları, Washington DC bölgesi ve Guam Adası, ABD Federal Ticaret Komisyonu'nun (FTC) da iştirakiyle Facebook'a yönelik olarak 10 Aralık 2020 tarihinde "dijital pazardaki hakimiyetini kötüye kullanmak, tekelcilik ve rekabeti imkansız...
Guam - 11.12.2020
Son dakika gündem: ABD uçak gemisinden bir asker denize düştü
Roosevelt uçak gemisi haziran ayında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının tespit edilmesinin ardından önce Guam adasında karantinaya alınmış, daha sonra San Diego'ya getirilmişti.
Guam - 10.12.2020
ABD, tekelcilikle suçladığı Facebook'a dava açtı
ABD'deki 50 eyaletten 46'sınının başsavcıları, Washington DC bölgesi ve Guam Adası ile Federal Ticaret Komisyonu, Facebook'a karşı iki antitröst davası açtı.
Guam - 27.11.2020
Oyuncu Engin Akyürek'in yabancı hayranları, Türkçe öğrenmeye başladı
Bu kapsamda, Guam Adası'ndan, Latin Amerika'ya, Avrupa ve Afrika'dan Endonezya'ya kadar farklı coğrafyalardan 131 kişi, çevrim içi derslere katılarak Türkçe öğrenecek.
Guam - 13.10.2020
Güney Çin Denizi üzerinde ABD hava hareketliliğini yansıtan rapor yayımlandı
Güney Çin Denizi üzerindeki gözetim uçaklarına havada yakıt takviyesi yapmak için gönderilen birçok yakıt ikmal uçağının Batı Pasifik'te ABD'ye bağlı Guam Adası'ndaki askeri üsten kalktığı ifade edilen raporda, eylül ayında havada yakıt ikmali faaliyetlerinde yaşanan artışa dikkat çekildi.
Guam - 07.10.2020
3. Uluslararası İzmir Festivali için 169 ülkeden oy kullanıldı
3. Uluslararası İzmir Film Festivali'nin kısa sürede dünya tarafından kabul gören bir festival olduğunun altını çizen Sarıkaya, şu ifadeleri kullandı: "Kovid-19 sürecinde yaşanan her değişime ayak uydurarak festivalimizi gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Festival başında kendimize koyduğumuz 5 milyon tekil oy hedefini 1,5 ay gibi kısa bir sürede aşmak paha biçilemez bir duygu. Guam, Guyana, Cayman Adaları, Luçiya, Namibya ve Surinam gibi ülkelerden oy kullanılmış.
Guam - 15.09.2020
Japonya Savunma Bakanı Kono'dan UFO direktifi
Esper'le buluşması Kyodo'ya göre, Kono'nun açıklamasını ağustos sonu Pasifik Okyanusu'ndaki Guam Adası'nda ABD Savunma Bakanı Mark Esper ile bir araya geldikten sonra yapması dikkati çekti.
Guam - 11.08.2020
Son dakika haberi | Çin, Doğu Asya'da askeri tatbikatlarını artırıyor
Çin Silah Kontrol ve Silahsızlanma Derneğinin kıdemli danışmanı Şü Guangyü'nun açıklamasına atıfta bulunulan haberde, "ABD daha da ileri giderse, Çin Halk Kurtuluş Ordusu (PLA), Tayvan adasının doğusunda ve Guam yakınlarında gerçek mühimmatlı füze tatbikatları da dahil olmak üzere daha fazla karşı önlem alabilir.
Guam - 05.08.2020
Lüblin üçgeni: Tarih tekerrür eder mi?
Diğer taraftan Lüblin Üçgeni, 1997'de kurulan ve bir dönem aktif faaliyetlerde bulunan GUAM'ı (Gürcistan, Ukrayna, Azerbaycan, Moldova; 1999-2005'te Özbekistan da üyeydi) hatırlatıyor.
Guam - 04.08.2020
Pasifikteki kayıp denizciler, kumsala yazdıkları "SOS" mesajı sayesinde kurtuldu
ABD Sahil Güvenlik birimlerinin bulunduğu Guam'daki Ortak Kurtarma Alt Merkezinden yapılan çağrı üzerine Hawaii'deki tatbikatlardan dönen Avustralya Donanmasına ait Canberra adlı askeri gemi bölgeye hareket ederek kurtarma operasyonuna katıldı.
Guam - 09.07.2020
Başkentten yılın ilk yarısında 3,6 milyar dolarlık ihracat
En büyük ihracat pazarı ABD Ankaralı ihracatçılar geçen yılın ilk yarısında 197 ülke ve serbest ticaret bölgesine ürünlerini ulaştırırken, bu yılın aynı döneminde söz konusu rakam 202'ye yükseldi. Cebelitarık, Yeşil Burun Adaları, Dominik, Mayotte, Guam, Makao ve Esvatini geçen yıl ihracat yapılmayıp, bu yıl ürün satılan bölgeler arasında yerini aldı.
Guam - 20.06.2020
ABD'nin Roosevelt uçak gemisi kaptanının göreve iade kararı iptal edildi
Mart ayında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını bulaştıktan sonra Guam adasında karantinaya alınan Roosevelt uçak gemisi denize dönerken, ABD Donanması da büyük tartışmalara neden olan geminin Kaptanı Crozier'in mektubu ve gemideki salgınla mücadelesine yönelik başlattığı soruşturmayı tamamladı.
Guam - 21.05.2020
ABD'nin Roosevelt uçak gemisi tekrar denize indi
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının tespit edilmesi üzerine mart ayından bu yana Guam Adası'nda karantinada bulunan ABD'nin "USS Theodore Roosevelt" uçak gemisi, tekrar denize açıldı.
Guam - 21.05.2020
Kovid-19 nedeniyle limana çekilen Roosevelt uçak gemisi denize açıldı
Mürettebatında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları görülmesinin ardından ABD'nin Pasifik Okyanusu'ndaki Guam Adası'nda limana çekilen "USS Theodore Roosevelt" uçak gemisi yeniden denize açıldı.
Guam - 21.05.2020
AKİDER'den Yukarı Karabağ'daki sözde seçimlere tepki
Karabağ'ın tarihi Azerbaycan toprağı olduğu gerçeğinin dünya kamuoyu tarafından kabul edildiğini, birçok uluslararası kuruluş ve devletin seçimleri tanımadığını vurgulayan Kurban, şöyle devam etti: "Avrupa Birliği, AGİT, NATO, İslam İşbirliği Teşkilatı, Katılmama Harekatı, Türk Konseyi, GUAM, Avrupa Parlamentosu, TÜRKPA, önemli medya kuruluşları ve birçok tanınmış şahıslar bu seçimi sabotaj olarak nitelendirdi.
Guam - 15.05.2020
ABD'nin Roosevelt uçak gemisinde ikinci Kovid-19 dalgası
Roosevelt uçak gemisi, Kovid-19 vakalarının artması üzerine martta Guam Adası'nda demirlemiş ve karantinaya alınmıştı.
Guam - 14.05.2020
Asya Pasifik'te jeopolitik rekabet derinleşiyor
ABD'nin Asya-Pasifik'te askeri hareketliliği artıyor ABD ise bölgede bulunan Yedinci Filo ile askeri açıdan Çin'e yönelik bir dengeleme arayışı içerisinde. Yedinci Filo Japonya'nın Yokosuka şehrinde bulunuyor ve yaklaşık 40 bin deniz piyadesine ev sahipliği yapıyor. ABD'nin ayrıca Guam adasında da büyük bir deniz üssü bulunuyor.
Guam - 12.05.2020
Türkiye, endüstriyel trans yağ konusunda mevzuatı olan ülkeler arasında yerini aldı
Trans yağ tüketiminin sağlığa etkilerine değinen Dağlı, şu bilgileri verdi: "Kardiyovasküler hastalıklar başta olmak üzere, tip 2 diyabet gelişimi, insülin direnci, metabolik sendrom, kilo alımı, bazı kanserler, erken doğum, gebelik zehirlenmesi, sinir sistemi bozuklukları, bebeklerde görme ve santral sinir sistemi gelişiminin bozulması, çocuklarda alerjik hastalıklarla ilişkili bulunmuştur. Trans yağ kötü kolesterol olarak bilinen LDL kolesterolu arttırır, iyi kolesterol olarak bilinen HDL kolesterolu azaltır. Kalp ritminin bozulması ve ani kalp durması ile ilişkili bulunmuştur." "Hedefe ulaşılabilirse, bulaşıcı olmayan hastalıkların önemli kısmında azalma sağlanabilecek" Prof. Dr. Elif Dağlı, Dünya Sağlık Örgütü'nün trans yağın gündelik enerji alımının yüzde 1'ini geçmemesini önerdiğini belirterek, şöyle devam etti: "Bu, gündelik ortalama 2 bin kalorilik bir diyette 2.2 gramdan fazla trans yağ tüketmemek anlamına geliyor. Bu kısıtlama birçok ülkede gerçekleştirildi. Hedef, tüm dünyada 2023 yılına kadar gerçekleştirmek. Hedefe ulaşılabilirse, bulaşıcı olmayan hastalıkların önemli bir kısmında azalma sağlanabilecek. Endüstriyel olarak üretilen trans yağların kısıtlanmasına bağlı olarak Danimarka'da, 2004 ve 2012 yılları arasında her yıl 100 bin kişi başına 22 ölüm engellenmiştir. New York'ta endüstriyel olarak üretilen trans yağ kısıtlanması ile 2007 ve 2013 yılları arasında kalp krizi nedeniyle hastane başvurularında yüzde 7,8 oranında daha fazla azalma sağlanmıştır. Arjantin'de endüstriyel olarak üretilen trans yağ eliminasyonunun kalp damar hastalıklarına bağlı olaylarda yüzde 1.3–6.3 oranında azalma oluşturmuştur." Avusturya, Kanada, Şili, Guam, Macaristan, İzlanda, Letonya, Kuzey Mariana adaları, Norveç, Suudi Arabistan, Slovenya, Güney Afrika, Tayland ve ABD'de trans yağ mevzuatı ve uygulamasının ideal olarak görüldüğüne değinen Dağlı, Belçika, Brezilya, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, İrlanda, İtalya, Lihtenştayn, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Peru, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovekya, İspanya, İsveç, Birleşik Krallık, Uruguay'da yasanın kabul edildiğini, uygulamanın henüz başlamadığını anlattı.
Guam - 01.05.2020
ABD'nin Roosevelt uçak gemisinde Kovid-19 vaka sayısı 1155'e çıktı
Uçak gemisinde görevli 43 asker iyileşirken 3 askerin ise Guam Adası'nda tedavi altına alındığı, bir askerin ise bölgeden tahliye edildiği belirtildi.
Guam - 16.04.2020
Yeni tip koronavirüsle ilgili son 24 saatte dünyada yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
ABD'nin Theodore Roosevelt uçak gemisinde Kovid-19 tespit edilen asker sayısının 655'e yükseldiği ve gemideki 4 bin 59 askerin Guam Adası'nda karaya çıkarıldığı açıklandı.
Guam - 16.04.2020
ABD uçak gemisindeki Kovid-19 vaka sayısı 655'e yükseldi
ABD'nin Theodore Roosevelt uçak gemisinde, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan asker sayısının 655'e yükseldiği ve gemideki 4 bin 59 askerin Guam Adası'nda karaya çıkarıldığı bildirildi.
Guam - 16.04.2020
ABD'den Çin'e karşı "caydırıcılık inisiyatifi" hamlesi
Sunulacak tasarıda, Guam Adası'nda Kara Kuvvetleri ve füze savunma sistemleri için kalıcı üslerin yanı sıra Hawaii Adaları'na yeni radar sistemleri kurulmasının teklif edileceği belirtildi.
Guam - 13.04.2020
Çin'in Liaoning uçak gemisi Pasifik Okyanusu'na açıldı
ABD'nin deniz aşırı toprağı Guam'da demirleyen USS Theodore Roosevelt uçak gemisinde test edilen 4 bin 309 personelin 585'inde Kovid-19 tespit edildi.
Guam - 13.04.2020
ABD uçak gemisinde Kovid-19 kaynaklı ilk ölüm
ABD Donanmasından yapılan yazılı açıklamada, askerin 30 Mart'ta Guam adasında yoğun bakıma alındığı ve 9 Nisan'dan bu yana tedaviye yanıt vermediği belirtildi.
Guam - 09.04.2020
Koronavirüs salgınının yayıldığı ABD uçak gemilerinin sayısı 3'e çıktı
Hyten, Guam Adası'nda karantinada bulunan gemideki 187 askerin salgın belirtileri gösterdiğini, bir askerin ise Guam'da yoğun bakıma alındığını ifade etti.
Guam - 07.04.2020
ABD Deniz Kuvvetleri Genel Sekreteri "uçak gemisi krizi" nedeniyle istifasını sundu
Theodore Roosevelt gemisi, üzerindeki 5 bine yakın personelle Guam adasında karantinaya alınmıştı.
Guam - 06.04.2020
ABD uçak gemisi Theodore Roosevelt'in kaptanında korona virüs çıktı
Bir askerde korona virüs teşhis edilmesinin ardından Guam adasında karantinaya alınan 5 bin askerin bulunduğu ABD'nin USS Theodore Roosevelt uçak gemisi kaptanı Brett Crozier, ABD Donanması'na mektup yollayarak askerlerin karaya çıkarılıp karantinaya alınması için yardım istemişti.
Guam - 05.04.2020
Esper'den Theodore Roosevelt uçak gemisinin kaptanının görevden alınmasına destek
Gemi, geçen hafta karantinaya alınmıştı Theordore Roosevelt uçak gemisi, geçen hafta Pasifik'teki Guam Adası'nda liman ziyaretindeyken personelin bir kısmında Kovid-19 tespit edilmesi üzerine karantinaya alınmıştı.
Guam - 05.04.2020
Kaptanı işinden olan Theodore Roosevelt uçak gemisinde Kovid-19 vakası artıyor
Theordore Roosevelt uçak gemisi, geçen hafta Pasifik'teki Guam Adası'nda liman ziyaretindeyken personelin bir kısmında koronavirüs tespit edilmesi üzerine karantinaya alınmıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Guam Haberleri | Guam Haber - Haberler - Guam haberleri, son dakika guam haber ve gelişmeleri burada. Dünya'da kaç ülke var 2021? Dünya'da kaç ülke var sayısı ne kadar?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.5.2021 03:50:33. #1.15#

title