'Görüntülerdeki beyaz madde pudra şekeri' diyen Kürşat Ayvatoğlu'nun kanında uyuşturucu tespit edildi - Haberler
Haberi Paylaş

"Görüntülerdeki beyaz madde pudra şekeri" diyen Kürşat Ayvatoğlu'nun kanında uyuşturucu tespit edildi

Haberler.com - Haberler | Güncel

Kürşat Ayvatoğlu isimli şahsın, geçtiğimiz mart ayında sosyal medyaya yansıyan görüntülerinde lüks aracında uyuşturucu madde kullandığı öne sürülmüştü. Olayın ardından gözaltına alınan Ayvatoğlu, "Görüntülerdeki beyaz madde pudra şekeri" diyerek kendini savundu. Kürşat Ayvatoğlu'ndan alınan kan, kıl ve idrar örnekleriyle ilgili inceleme raporu soruşturma dosyasına ulaştı. Ayvatoğlu'nun kanında uyuşturucu madde olduğu tespit edildi.

Kürşat Ayvatoğlu isimli şahsın geçtiğimiz mart ayında aracında çekilen görüntülerinde uyuşturucu kullandığı iddia edilmiş ve sosyal medyaya yansıyan olay, büyük infiale neden olmuştu. Ayvatoğlu, polisteki ifadesinde görüntülerdeki maddenin uyuşturucu değil, pudra şekeri olduğunu öne sürmüştü.

DW Türkçe'den Alican Uludağ'ın haberine göre, Adli Tıp'ın gönderdiği raporda, Ayvatoğlu'ndan alınan kıl, kan ve idrar numunelerinde "uyuşturucu maddesi" tespit edildiği belirtildi. Savcılık, Ayvatoğlu hakkında 15 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlıyor.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gözaltına alınan Ayvatoğlu'nun alınan ilk ifadesinde "Bu madde pudra şekeridir. Biz zaten arkadaş ortamında yabancı müzik dinlerken şaka, taklit amaçlı sanki uyuşturucu madde kullanıyormuşuz gibi yaparak eğleniyorduk. Bazen burundan sanki kokain çeker gibi bazen de esrarlı sigara içer gibi yapmış olduğumuz şakalar vardır. Ancak bugüne kadar yapmış olduğum bu şekildeki şakaları kesinlikle videoya çekmedik. Zaten bu görüntünün de benim haberim olmadan çekildiği aşikârdır. Benim kesinlikle hayatım boyunca kokain maddesi kullanmadım" şeklindeki sözleri büyük yankı yaratmıştı.

Şüpheli Ayvatoğlu, adli kontrol kararıyla serbest bırakılmıştı. Ancak kamuoyunun tepkisi üzerine Ayvatoğlu yeniden gözaltına alınmış ve bu kez ifadesinde kokain kullandığını kabul eden Ayvatoğlu, yakın dönemde uyuşturucu kullanmadığını öne sürmüş, görüntülerin 2 yıl öncesine ait olduğunu savunmuştu. Savcılık ise ev hapsi kararı verilen Ayvatoğlu'nun doğruyu söyleyip söylemediğini anlamak için kan, kıl ve idrar örnekleri aldırmıştı.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (10)
corç:ne uyuşturuucya benim din kardeşlerimin uyuşturucuyla işi olmaaaaaaaaaaZZZ olamaz!
bekir yapici:bunlarda utanma duygusu yok insanlarin gözüne bakarak yalan söylemeyi meziyet olarak görüyorlar belli bir kesim alay edildigi kandirildigi asagilandigi halde bunlari alkisladiklari icin milletin tamamini saf ve aptal zannediyorlar önce pudra sekeri yalani sonra o görüntü iki yil öncesinin yalani tanyeli bile bunlar kadar iyi kiviramaz.
Levent Aslan :Yalan komple yalannnn, Kürşat abi öyle birşey yapmaz...... Tamamen İngiliz istihbaratının komplosu bu. Birisi testleri değiştirmiş olabilir.
500