Hiç düşünmeden suya atladı, saniyelerle yarıştı! Gölde kaybolan yavru yunus balığının mucizevi kurtuluşu kamerada

Hiç düşünmeden suya atladı, saniyelerle yarıştı! Gölde kaybolan yavru yunus balığının mucizevi kurtuluşu kamerada

İhlas Haber Ajansı / Esra Angün - Haberler | Güncel

Sakarya'da yolunu kaybedip göldeki sazlıkların arasında kaybolan yavru yunus balığının yardımına bölgedeki restoran işletmecisi Hüseyin ve İsmail Şentürk kardeşler koştu. Personellerinin uyarısı üzerine yavru yunusu fark eden kardeşlerden İsmail Şentürk, kıyafetleriyle göle girerek balığı kurtardı. Oksijensiz kalan yunusu havuzda bir süre bekleten Şentürk, sonrasında 200 metre uzaktaki Karadeniz'e doğru hızla koşarak balığı denize bıraktı. Yavru yunusun kurtuluş anı kameralara yansıdı.

Sakarya'nın Karasu ilçesi Aziziye Mahallesi Küçükboğaz Gölü kenarında bulunan bir restoranda meydana gelen olayda, işletmenin personeli, gölde yavru bir yunus balığı gördü ve durumu hemen işletme sahipleri Hüseyin ve İsmail Şentürk'e bildirdi.

GÖLE GİRİP ALDIĞI BALIĞI, DENİZE BIRAKTI

Haber verilmesi üzerine işletme sahibi İsmail Şentürk, tereddüt etmeden kıyafetleriyle göle girdi ve yavru yunus balığını bulunduğu yerden çıkararak işletmesinin havuzuna koydu. Şentürk, burada kısa bir süre beklettikten sonra uzunluğu 50 santimetreyi bulan yavru yunus balığını yaklaşık 200 metre mesafede bulunan Karadeniz'e doğru hızla koşarak balığı denize bıraktı ve ölmesini engelledi.

YAVRU YUNUS DENİZE KAVUŞTU

Olayı aktaran restoran işletme sahibi Hüseyin Şentürk, "Bizler restoranımızda müşterilerimize hizmet etmeye devam ederken arkadaşlarımız koşarak geldi. Gölde yunus balığı olduğunu söylediler. Tabii bizde de bir heyecan ve merak oluştu. Koşarak geldik. Gerçekten de yunus balığı vardı. Karaya vurmuş, sersemlemişti. Kardeşim, düşünmeden hemen göle girdi. Yunus balığını aldı, denize getirdi. Bu şekilde yunus balığını denizle buluşturduk" dedi.

SAZLIKLARIN ARASINDA KAYBOLMUŞ

İsmail Şentürk ise, "Denizin açık olduğu bölgeden göle giriyor. Sazlıkların oradan kendine çıkacak bir yer arıyordu. Buraya bizim iskeleye doğru geldi. Biz de buradan merdiveni aşağına indirdik. Ardından göle indim, aldım. Zaten yunus oksijensiz kalmıştı. Hemen kendi havuzumuza attım. On saniye kadar beklettim. Hemen aldım ve 200-250 metre uzaklıktaki denize koşa koşa götürdüm ve bıraktım. Hayvan hemen kendine gelemedi. On dakika kadar da tuzlu suda müdahale ettik. Sonrasında hayvan kendine geldi ve öz yurduna gitmiş oldu" diye konuştu.

Hiç düşünmeden suya atladı, saniyelerle yarıştı! Gölde kaybolan yavru yunus balığının mucizevi kurtuluşu kamerada

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Esra Angün

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title