Göçmen Kuşlar Haberleri

Göçmen Kuşlar haber, Göçmen Kuşlar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Göçmen Kuşlar - 23.11.2020
Flamingolar Bodrum'a çok erken geldi
Afrika, Asya ve Güney Avrupa'da yaşadıkları bilinen flamingolar Tuzla sulak alanına bu sefer çok erken geldi. Kuzey Afrika flamingoları, göç yolları üzerinde bulunan ve Nisan ayına kadar konakladıkları sulak alanında görsel şölene sahne oldu. Bodrum'a 20 kilometre mesafede bulunan ve Türkiye'de göçmen kuşlar için en önemli sulak alanlardan biri olan Tuzla Sulak Alanı Doğal Tabiat Parkına gelen binlerce flamingo görenleri kendisine hayran bıraktı.
Göçmen Kuşlar - 1.11.2020
Kars'ta kalan göçmen kuşlar doğayı renklendiriyor
Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Sarıçam Ormanları ile sulak alanlar, soğuk havaya rağmen zengin florasıyla yaban hayvanlarına barınma imkanı sunuyor.
Göçmen Kuşlar - 27.10.2020
Ulaş Gölü, 20 yıldır taşıma suyla hayat buluyor
İlçe merkezinde mesire alanı olarak da kullanılan, yerli ve göçmen kuşların barındığı göl, 2000 yılından beri ırmaktan taşınan suyla canlı tutuluyor.
Göçmen Kuşlar - 9.10.2020
Son dakika gündem: Bakan Kurum, Çatalca Millet Bahçesi'nin temelini attı
SOKAK HAYVANLARI Murat Kurum, "Bugün Bursa'ya ve İzmir'e gidenler bilirler. Atalarımız yaralı göçmen kuşlar için, dünyanın ilk leylek hastanesi olan Gurabahane-i Laklakan'ı kurmuşlar.
Göçmen Kuşlar - 2.10.2020
Amik Ovası'nın rüyası Reyhanlı Barajı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla hizmete alınıyor
Amik Gölü'nün boyutlarına yakın büyüklükte bir sulak alan oluşacak Reyhanlı Barajı ile Amik Gölü'nün boyutlarına yakın büyüklükte bir sulak alanın da oluşacağına vurgu yapan Bakan Pakdemirli, "Bunun sonucunda göçmen kuşlar için ideal bir dinlenme, beslenme ve üreme alanı oluşmaya başlayacak.
Göçmen Kuşlar - 2.10.2020
Son dakika haberleri: Reyhanlı Barajı yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla hizmete alınacak
200 bin dekar arazi taşkından korunacak Pakdemirli, Reyhanlı Barajı'nın ana su kaynakları arasında yer alan Afrin Çayı'ndan yıllık 21 milyon metreküp suyun baraja aktarılacağına dikkati çekerek şunları kaydetti: "Bu sayede yaz mevsiminde Amik Ovası'nda yaşanabilecek susuzluğun önüne geçilecek. Kışın ise Amik Ovası'nda meydana gelmesi muhtemel taşkınlar engellenerek yaklaşık 200 bin dekar arazi taşkından korunacak." Reyhanlı Barajı ile Amik Gölü'nün boyutlarına yakın büyüklükte bir sulak alanın oluşacağını belirten Pakdemirli, "Bunun sonucunda göçmen kuşlar için ideal bir dinlenme, beslenme ve üreme alanı oluşmaya başlayacak.
Göçmen Kuşlar - 2.10.2020
Reyhanlı Barajı hizmete alınıyor
Amik Gölü'nün Boyutlarına Yakın Büyüklükte Bir Sulak Alan Oluşacak Reyhanlı Barajı ile Amik Gölü'nün boyutlarına yakın büyüklükte bir sulak alanın da oluşacağına vurgu yapan Bakan Pakdemirli "Bunun sonucunda göçmen kuşlar için ideal bir dinlenme, beslenme ve üreme alanı oluşmaya başlayacak.
Göçmen Kuşlar - 13.9.2020
İzmit Körfezi'ne göçmen kuşlar akın etti
İzmit Körfezi'ne göçmen kuşlar akın etti Sahil şeridini dolduran binlerce kuşu gören cep telefonuna sarılıyor Kocaeli'nin İzmit ilçesinde sulak alan olarak ilan edilen İzmit Körfezi'nin sahil şeridine göç eden su kuşları avlanmak için akın etti.
Göçmen Kuşlar - 9.9.2020
Nemrut Dağı'ndaki canlıları 4 yıldır fotoğraflıyor
Nemrut Dağı'nda birçok hayvan türünün bulunduğunu anlatan Önen, şöyle konuştu: "Akşam burada her an saldırabilirler. Bu işi yaparken tedbirinizi almanız gerekiyor. Fotoğraf çekerken alanı iyice aydınlatmazsanız saldırının nereden geleceğini bilemezsiniz. Burada özellikle ayılar çok fazla. Dört yıldır geceleri gelip burada kalıyorum. 30'a yakın ayı gördüm. Bunların 20'sinin fotoğraflarını çektim. Nemrut'ta ayıların yanı sıra çok fazla canlı türü yaşıyor. Burada tilki, yılan ve domuzlar da bulunuyor. Nemrut'ta 50'nin üzerinde kuş türü çekerek kayıt altına aldım. Bazen göçmen kuşlar gelip birkaç gün kaldıktan sonra yollarına devam ediyorlar.
Göçmen Kuşlar - 19.8.2020
Reyhanlı Barajı "kuş cenneti" olma yolunda
"Türkiye'deki kuş gözlemcilerinin uğrak noktası olmaya adaydır" Reyhanlı Barajı'nın göçmen kuşlar için oldukça önemli bir konumda olduğunu aktaran Atahan, "Avrupa ve Orta Asya üstünden gelen kuşların Hatay üzerinde birleştiğini ve buradan Güney Afrika'ya doğru yol aldıklarını biliyoruz.
Göçmen Kuşlar - 25.7.2020
Reyhanlı Barajı "kuş cenneti" olmaya aday
"Göçmen kuşlar için ideal alan" Yıldız, Reyhanlı Barajı'nın tamamlanmasıyla Amik Gölü'nün boyutlarına yakın büyüklükte bir sulak alan meydana geldiğine işaret ederek, bunun sonucunda göçmen kuşlar için ideal bir dinlenme, beslenme ve üreme alanı oluşmaya başladığını aktardı.
Göçmen Kuşlar - 22.7.2020
Göçmen kuşlar Balık Gölü'ne renk katıyor
El değmemiş doğal güzellikleriyle Doğu Anadolu Bölgesi'nin önemli turizm merkezlerinden Balık Gölü, göçmen kuşlarla şenlendi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Göçmen Kuşlar Haberleri | Göçmen Kuşlar Haber - Haberler - Göçmen Kuşlar haberleri, son dakika göçmen kuşlar haber ve gelişmeleri burada. Osmangazi Köprüsü sadece insanların değil göçmen kuşların da denizi geçişini kolaylaştırdı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.12.2020 01:21:07. #1.14#
title