Göçmen Aileler İyilik Sofrasında Buluştu

Göçmen Aileler İyilik Sofrasında Buluştu

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü, bu yıl Ramazan ayı için belirlenen “Vakit İyilik Vakti, Bu Ramazan ve Her Zaman” mesajını toplumun tamamına yaymak amacıyla, ilimizde de “İyilik Sofraları” adıyla iftar programları düzenlendi.

Göçmen Aileler İyilik Sofrasında Buluştu

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü, bu yıl Ramazan ayı için belirlenen "Vakit İyilik Vakti, Bu Ramazan ve Her Zaman" mesajını toplumun tamamına yaymak amacıyla, ilimizde de "İyilik Sofraları" adıyla iftar programları düzenlendi.

Öğretmenevinde düzenlenen iftar programına Vali Yusuf Odabaş, Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay Mehmet Nail Yiğit, sonrası Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim İşleri Genel Müdürlüğü Programı Geliştirme Daire Başkanı Cafer Tayyar Doymaz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İsmail Ferhat Özbaş, İl Müftüsü Kemalettin Aksoy, Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, kurum müdürleri ve çoğunluğu Afganistanlı olan göçmenler katıldı. İlahilerin seslendirilmesi ile başlayan iftar sonrası Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim İşleri Genel Müdürlüğü Programı Geliştirme Daire Başkanı Cafer Tayyar Doymaz'ın konuşmasının ardından bir konuşma yapan Vali Yusuf Odabaş, "Bugün Ramazan ayı içerisindeyiz, hepinizin bildiği gibi evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennem azabından kurtulmak olarak müjdelenen Ramazan ayının hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu toplantıyı düzenleyen Başta Müftülüğümüz Diyanet İşleri Başkanlığı, Göç İdaresi Müdürlüğümüz ve katılan herkese teşekkür etmek istiyorum. İyiliğin ülkemizde ve bütün dünyada yaygın olmasını Cenabı Allahtan temenni ediyoruz. Cenabı Allah dualarımızı kabul buyursun millet olarak ülke olarak misafirperverliğimizi en fazla Ramazan ayında gösteriliyor, gösterenlere de buradan teşekkür ediyorum.

Ramazan ayı Ramazan Bayramınız şimdiden hayırlı olsun hepinize en derin sevgi ve saygılarımız sunuyorum." dedi.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından göçmen aileler tarafından Vali Yusuf Odabaş ve protokol üyelerine birer adet Kuran-ı Kerim hediye edildi. - BAYBURT