GKV'li Miniklerin Okul Heyecanı Başladı

GKV'li Miniklerin Okul Heyecanı Başladı

Bu Yıl İlköğretim Birinci Sınıfla Giden Öğrencilerle İlgili MEB Tarafından Uygulanan Okul Uyum Programı GKV Özel Okullarında Düzenlenen Bir Törenle Başladı..

GKV'li Miniklerin Okul Heyecanı Başladı
12.09.2011 23:21 | Son Güncelleme: 12.09.2011 23:21

Bu yıl ilköğretim birinci sınıfla giden öğrencilerle ilgili meb tarafından uygulanan okul uyum programı gkv özel okullarında düzenlenen bir törenle başladı.. Yeni öğretmenleriyle ve arkadaşlarıyla tanışan minik öğrenciler ilk gün heyecanını yaşarken velilerinde en az çocuklar kadar heyecanlı olduğu gözlendi. Törenin ardından Doç Dr Erten Gökçe İlköğretime Başlangıç ve Kritik Yıllar konulu bir söyleşi yaptı.

2011-2012 eğitim öğretim yılında okula ilk kez başlayacak öğrencilerin okul uyum proğramı bugün başladı. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında düzenlenen törenle okula başlayan minik öğrenciler hayli heyecanlıydı. Törende GKV Özel Okullarının idari ve eğitim kadrosu tanıtılırken okul öncesi eğitimin önemide vurgulandı.

Bu yıl 49. kez eğitim için kapılarını öğrencilere açan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında düzenlenen törene GKV Mütevelli Kurulu Başkanı Nüket Ersoy, Doç Dr Erten Gökçe, Genel Müdür Dr Avanur Vergili, Genel Müdür Yardımcıları Fevzi Gürsel ve Nazmi Oktay, İlköğretim Okul Müdürü Ali Bozgeyik, Lise Müdürü Fevzi Beşe ve çok sayıda davetli katıldı.

Ülke kalkınması için eğitim önemine değinen GKV Özel Okulları Genel Müdürü Dr. Atanur Vergili ""Gaziantep kolej vakfı özel okulları ilköğretim 1. Sınıf ve anaokulu 6 yaş grubu 2011-2012 eğitim öğretim yılı uyum programı ve tanışma törenine hoş geldiniz. Bugün, yaşamlarının en önemli aşamasına başlayarak çok uzun sürecek örgün eğitime ilk adımı atmaya hazırlanan sevgili yavrularımızı aramızda görmekten büyük mutluluk duyuyor ve GKV ailesi adına kendilerine sağlıklı, mutlu ve başarılı günler diliyoruz.

Şu anda ellerinizden tutan ve heyecanlı bakışlarla törenimizi izleyen çocuklarımızın geleceklerini doğrudan etkileyecek temel eğitimleri için 49 yıllık köklü bir geçmişe sahip Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarını tercih ederek bizlere duyduğunuz güven nedeniyle sizlere teşekkür ederiz. Eğitim, günümüzde bireyleri ve toplumları şekillendiren ve diğerlerinden ayıran çok önemli bir süreç haline gelmiştir. İyi ve kaliteli eğitim alanlar giderek artan rekabet koşullarında avantaj sağlayarak, daha iyi bir kariyer ve konuma ulaşıp refah düzeylerini yükseltmektedir.

1963 yılında sanayici ve eğitim gönüllüsü merhum Cemil Alevli önderliğinde kurulan ve onun çok kıymetli evlatları değerli büyüklerimiz sayın Nüket ve Celal Ersoy tarafından bugünlere getirilen Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları ilk günden bu yana Atatürkçü, cumhuriyetçi, demokratik ve laik çizgisinden asla ödün vermeden ülkesini, ailesini ve insanlığı seven, barışçı, gelenek ve göreneklerine bağlı, kişisel ve toplumsal sorumluluk taşıyan, yaratıcı, özgüveni gelişmiş, yüksek düzeyde kültürlü ve çok yönlü bireyler yetiştirmeyi ilke edinmiş ve halen ülkemize çok önemli hizmetler gerçekleştiren binlerce mezun vermiştir.

Bugün aramıza katılan bu pırıl pırıl çocuklarımıza da aynı inanç ve kararlılıkla güçlü ve başarılı bir eğitim sağlayacağımıza söz veriyoruz. Parlak ve başarılarla dolu geçmişimiz bu sözümüzün en büyük güvencesi olacaktır. Yanımda duran ve güçlü bir takım olmaktan gurur duyduğumuz idareci, öğretmen ve çalışanlarımız yalnızca ilimizin değil, bölgemizin de en değerli eğitim kadrosunu oluşturmaktadır.

Bu kadronun çocuklarınıza en iyi eğitimi vererek onları yarınlara en iyi şekilde yetiştireceğinden ve bize duyduğunuz güveni asla boşa çıkarmayacağından emin olunuz."dedi. Düzenlenen törenin ardından sınıflarına giden öğrencileri yeni arkadaşları ve öğretmenleriyle tanışırken öğrenci velilerine yönelikte Doç Dr Erten Gökçe İlköğretime Başlangıç ve Kritik Yıllar konulu bir konferans verdi.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title