Girit Adası'nda 6.5 büyüklüğünde deprem! Tsunami uyarıları yapılıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Girit Adası'nda 6.5 büyüklüğünde deprem! Tsunami uyarıları yapılıyor

Haberler.com / Gözde Nur Bayar - Haberler | Dünya

Yunanistan'ın Girit Adası'nda 6.5 büyüklüğünde deprem oldu. Depremde 1 kişinin hayatını kaybettiği, 9 kişinin ise yaralandığı belirtildi. AFAD depremin büyüklüğünü 5.7 olarak açıklarken bölgede tsunami uyarılarının yapıldığı öğrenildi.

Yunanistan'ın güneyinde yer alan Girit Adası'nda saat 09.17 itibarıyla şiddetli bir deprem meydana geldi. Avrupa Akdeniz Sismoloji Merkezi ise söz konusu depremin büyüklüğünü 6,5 olarak duyurdu. AFAD ise depremin büyüklüğünü 5.7 olarak duyurdu.

Girit Adası'nda 6.5 büyüklüğünde deprem! Tsunami uyarıları yapılıyor

Yunan basınında yer alan haberler e göre, itfaiye birimlerine iki kişinin deprem nedeniyle çöken binaların altında mahsur kaldığına dair çağrı geldi. Kandiye Arkalohori'de bir kısmı hasar gören kilisenin yıkıntıları altında bir kişinin mahsur kaldığı ve bölgedeki bazı elektrik direklerinin devrildiği vurgulandı. Bir başka kişinin ise Patsidero köyünde, kendi evinde mahsur kaldığı, bölgedeki okulların da tedbir amacıyla boşaltıldığı kaydedildi.

Son gelişmeye göre depremde 1 kişinin hayatını kaybettiği, 9 kişinin ise yaralandığı belirtildi.

Yunan devlet ajansı AMNA'nın haberine göre, Arhanon Asterusion Belediye Başkanı Manolis Kokosalis, görev bölgesindeki su borularında ve binalarda hasar olduğunu dile getirdi.

Yerel saatle 09.37'de 4,5 büyüklüğünde artçı bir sarsıntının daha yaşandığı Girit'te henüz can kaybı bildirilmedi. Ancak, Akdeniz'de bulunan adada deprem sonrası tsunami riski oluştu. Bölgede tsunamiye karşı uyarılarda bulunuluyor.

Girit Adası'nda 6.5 büyüklüğünde deprem! Tsunami uyarıları yapılıyor
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Gündem Editörü Haberler.com - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title