Gerets: "Rakiplerimizi Yakalamaya Çalışıyoruz"

Gerets: "Rakiplerimizi Yakalamaya Çalışıyoruz"

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, 'Ankaragücü Karşısında Aldığımız Galibiyetin Ne Kadar Önemli Olduğunu Söylemeye Gerek Yok. Rakiplerimizi Yakalamaya Çalışıyoruz' Dedi.

Gerets:

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, ''Ankaragücü karşısında aldığımız galibiyetin ne kadar önemli olduğunu söylemeye gerek yok. Rakiplerimizi yakalamaya çalışıyoruz'' dedi.

Erik Gerets, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, 19 Mayıs Stadı'nda zeminin bozukluğundan yakınarak, iki takımın da kaliteli bir oyun ortaya koyamadıklarını söyledi. İlk yarıda pozisyon bulmakta zorlandıklarını ve çok daha kaliteli bir oyun sergilemeleri gerektiğini kaydeden Gerets, ''Geçen sezon olduğu gibi sonradan oyuna giren oyuncuların maçı çevirmesi ilerisi açısından bizi ümitlendirdi. Buradan 3 puanla dönmek çok sevindirici'' diye konuştu.

Hasan Şaş'ın Ankaragücü taraftarları tarafından provoke edildiğini savunan Gerets, şöyle devam etti:

''Bunun için oyun sırasında kendisini yanıma çağırdım ve oyunla ilgilenmesi gerektiğini söyledim. Burada hem Türk futboluna hem de basına bir görev düşüyor. Hasan Şaş gibi her yerde tanınmış oyunculara sahip çıkmak gerekir. Hasan'a kızdığım zamanlar da oluyor, ancak o çok mücadeleci bir oyuncu. Bu tür oyuncuları korumak gerek.''

Antrenör Erdal Keser de, Hasan Şaş ile Sedat Bayrak arasında yaşanan gerginliği yatıştırmak için araya girdiğini, fakat maçın 4. hakeminin hareketlerini yanlış anladığını ifade ederek, ''Bu yüzden de maçın hakemi tarafından sahadan çıkartıldım'' dedi.

Galatasaray Kulübü Basın Sözcüsü Fatih Gökşen ise uzun zamandır deplasmanda maç kazanamamanın verdiği stresle ilk yarıda iyi oynayamadıklarını söyledi. Önemli ve zor bir deplasmandan 3 puanla ayrıldıklarını belirten Gökşen, ''Bundan sonraki tüm maçları da kazanarak şampiyonluk yarışına devam etmek istiyoruz'' dedi.

Sarı-kırmızılı futbolcu Hasan Şaş da Sedat Bayrak ile aralarında geçen ve kırmızı kartla sonuçlanan olayın fazla büyütülmemesi gerektiğini söyledi.

Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman ise gole dek çok iyi mücadele ettiklerini ve ilk 45 dakikada rakiplerine pozisyon vermediklerini söyledi.

Necati ve Hasan Şaş'ın oyuna girmesiyle Galatasaray'da hücum zenginliğinin arttığını ifade eden Karaman, şöyle konuştu:

''Özellikle Hasan'ın hızını kesmeyi düşünürken goller geldi. Attığımız golden sonra oyunu soğutmamız gerekirdi. Beraberliği haketmiştik. Futbolda adam azaltan futbolcular çok önemli. Hasan da böyle bir futbolcu. Necati ve Hasan gibi hamle gücü yüksek olan oyuncularımız olsaydı maçın sonucu böyle olmazdı.''

Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın ise ''Ankaragücü olarak sonuçtan memnun değiliz. İyi oynarken ve 1-0 öndeyken 2 talihsiz gol yedik. Ankaragücü iyi oynayan bir takım. Kapasitesinin üstüne çıkmaya çalışıyor'' dedi.

Maçtan en az beraberlikle ayrılabileceklerini ve gereksiz 2 kart gösterildiğini vurgulayan Aydın, ''Futbolun içinde bunlar var ama bu kadar basit kartlara gerek yok. İki takımın taraftarlarını da tebrik ediyorum'' diye konuştu.