Haberler

Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir: "Kiraz Festivali Batının Mardin'e Bakışını Değiştirecek"

Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir: "Kiraz festivali batının Mardin'e bakışını değiştirecek"MARDİN - Mardin'in Yeşilli ilçesinde düzenlenecek olan 13.

Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir : "Kiraz festivali batının Mardin'e bakışını değiştirecek"

MARDİN - Mardin'in Yeşilli ilçesinde düzenlenecek olan 13. Uluslararası Kiraz Festivaline ilişkin değerlendirmelerde bulunan İlçe Belediye Başkanı Hayrettin Demir, bu festivalin batının Mardin'e bakışını değiştireceğini belirterek, kentin artık terör değil festivaller, kardeşlik ve hizmetlerle anıldığını kaydetti.

Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, ilçede 17 Haziran'da düzenlenecek 13. Uluslararası Kiraz Festivaline ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Festivalin, bölgenin yanlış imajının düzelmesi için büyük bir fırsat olduğunu belirten Demir, "Festivalimiz ilimiz ve ilçemiz için amaç değildir araçtır. Bizim amacımız bölgemizin sesi olmak, bölgenin hizmete susamışlığını dile getirmek. Vatanımıza ve milletimize olan bağlılığımız kanıtlamak ve ilçemizin tanıtımını yapmak istiyoruz. Festivallerimiz bizler için büyük bir tercümanlık durumunu ifade ediyor" dedi.

"Festival soyadımız oldu"

Kiraz Festivalinin ilçenin adıyla bütünleştiğini, soyadı olduğunu anlatan Demir, "Bizim için hem tanıtımda hem de bölgemizin istikrarında ve sıcak kanlılığında, bölgemizin sofrasında, taşında ve inancında festivalimizin büyük bir emeği ve etkisi oldu. Festival sayesinde ilimiz ve ilçemiz çok şeyler kazandı. Bölgemizin güvenlik yönünde yanlış tanıtmaların silinmesinde ve o kötü izlerin kalmaması için çok güzel bir tanıtım aracı" diye konuştu.

"Umduğumuzdan daha fazla mesafe aldık"

Hizmet ve tanıtım konusunda umduklarından daha fazla mesafe aldıklarını vurgulayan Demir, "İlimiz üzerinde ciddi emek var. Bizim burada vereceğimiz mesaj, tek bayrak, tek millet, tek devlet ve tek ümmettir. Bugün bu birliğe, beraberliğe, kardeşliğe ve coşkuya her günden ve herkesten daha çok ihtiyacımız var. Yanı başımızdaki oynanan haçlı oyunlarını biliyoruz. Müslüman alemini yok etme oyunu olduğunu biliyoruz ve bunun Kürt, Türk, Arap meselesi olmadığını biliyoruz. Türk, Kürt ve Arap, hepimiz kardeşiz, biriz ve beraberiz. Böyle de olmak zorundayız. Aksi takdirde biz yok olup gideriz. Festivalimizde herkesin ortak sofrayı paylaştığını göreceksiniz" ifadelerinde bulundu.

"Herkesi festivale davet ediyoruz"

Bu festivali çok önemsediklerini de anlatan Başkan Demir, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bizler sadece şunu istiyoruz, batıdaki kardeşlerimizin bizlere bakış açısı değişsin. Burada da festivaller var, burada da organik tarım var, Mezopotamya'nın güzel sofraları var, vatansever insanlar var. Mardin'in nasıl vatan ve devletine aşık olduğunu anlatacağız. Bölge halkımız, ilimiz ve ilçemizin bayrağa sevdalı olduğunu göstereceğiz. En önemlisi hizmete nasıl ulaştığımızı anlatacağız. Herkesi festivalimize davet ediyoruz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Genel

Hayrettin Demir Yeşilli Mardin Genel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title