Haberler

Kazdağları'nın ateş savaşçıları eğitimlerini tamamladı

Güncelleme:

- Kazdağları'nın ateş savaşçıları eğitimlerini tamamladı Kazdağları'nın ateş savaşçılara göreve hazır Geçtiğimiz yıl büyük bir yangın atlatan Kazdağları'nda ateş savaşçıları aldıkları eğitimler sonrasında göreve hazır hale geldiler.

- Kazdağları'nın ateş savaşçıları eğitimlerini tamamladı

Kazdağları'nın ateş savaşçılara göreve hazır

BALIKESİR - Geçtiğimiz yıl büyük bir yangın atlatan Kazdağları'nda ateş savaşçıları aldıkları eğitimler sonrasında göreve hazır hale geldiler. Kazdağları'nda yangın sezonu boyunca görev yapacak olan ateş savaşçılarına, Edremit ilçesinde yapılan tatbikatta yangına müdahale teknikleri ve iş güvenliği konularında eğitim verildi.

Balıkesir Orman Bölge Müdürü Kemal Kayıran'ın da katıldığı eğitimlerde, orman yer işçilerine olması muhtemel orman yangınlarında ilk müdahale nasıl yapılmalı? müdahale edilirken alınması gereken önlemler neler olmalı uygulamalı bir şekilde anlatıldı.

Zeytinli Orman Deposu alanında gerçekleştirilen eğitimlerde, orman yer işçileri, yeni başlayan örtü yangınlarına nasıl müdahale edilmesi gerektiği konusunda tatbikat yaptı.

Balıkesir Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Osman Onat tarafından işçilere verilen eğitimlerde, karaçam, kızılçam, köknar, meşe ormanlarında ağaçların cinsine göre müdahale yöntemlerinin farklılıkları anlatıldı. Su ile söndürme çalışması yapılıncaya kadar yanan bölgeye şaplak ve tırmık ile ilk müdahalenin önemine dikkat çekildi.

Bölge Müdürü Kemal Kayıran "Yapacağımız eğitim ve tatbikatlar pratiğimiz ile hızımızı arttırmamızı ve orman yangınlarını söndürmeye 7 gün 24 saat hazır durumda olmamızı sağlayacak. Yangında önemli önceliklerimizden olan güvenli ve seri bir şekilde yangın yerine gidebilmek ve diğer öncelikli amacımız ise can emniyeti ve sonra mal emniyeti olacaktır. Yangın söndürme ekip işidir o yüzden yangın esnasında iletişimimizi telsizler ile yapıyoruz ki yangına müdahale eden herkes konuşmaları duyuyor ve herkesin yangından bilgisi oluyor." dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Genel

Balıkesir Kaz Dağı Edremit Genel Haberler

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title