Haberler

Kamer Genç, Ölümünün 3. Yılında Mezarı Başında Anıldı

Kamer Genç, ölümünün 3. yılında mezarı başında anıldıTUNCELİ - 3 yıl önce pankreas kanseri nedeniyle hayatını kaybeden CHP Tunceli eski Milletvekili Kamer Genç, ölüm yıldönümünde mezarı başında anıldı.

Kamer Genç, ölümünün 3. yılında mezarı başında anıldı

TUNCELİ - 3 yıl önce pankreas kanseri nedeniyle hayatını kaybeden CHP Tunceli eski Milletvekili Kamer Genç, ölüm yıldönümünde mezarı başında anıldı.

CHP Tunceli eski Milletvekili Kamer Genç için Tunceli'nin Nazımiye İlçesi Ramazan Köyü'ndeki mezarı başında anıldı.Anmaya CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba, Orhan Sarıbal, Nazımiye Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Nazımiye Belediye Başkanı Cafer Kırmızıçiçek, Genç'in eşi Sevim, oğlu Seçkin, kardeşi İmam, partililer ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Genç için Kur'an-Kerim okutulmasının ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve mezarına karanfil bırakıldı.

Kaymakam Can Kazım Kuruca, "1940'lı yılların Türkiyesi'nde Ramazan Köyü'nden Nazımiye'den, Tunceli'den çıkıp önce Danıştay'da görev alıp 1970'li yıllarda Paris'te yüksek lisans yapma başarısını göstermek her babayiğidin harcı değildir. Kamer Bey, meslek hayatı boyunca pek çok başarıya imza atmış. Milletvekilliği hayatı boyunca da halkın teveccühünü kazanmıştır" dedi.

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel ise yaptığı konuşmada, "Kamer Genç, siyasette de siyaset öncesinde de yaptıklarıyla da cumhuriyetin ne demek olduğunu tüm Türkiye'ye gösteren, umutsuzlara umut olan, kimsesizlere güvence olan bir kişidir. Ramazan Köyü'nden bir çocuk çıkıp da hukuk fakültesini bitiriyorsa daha sonra çok önemli görevler alıyorsa. 6-7 dönem üst üste milletvekilliği, meclis başkan vekilliği görevini yapıyorsa bu başarı kendisinin inançlı, azimli, kararlı, erdemli bir kişilik olması kadar cumhuriyet rejiminin Türkiye'ye neler kattığının en önemli göstergesidir" diye konuştu.

Anmada konuşan Kamer Genç'in eşi Sevim Genç de "O, ülkesi için hayatını feda etmekten çekinmeyen, her türlü zorlukla mücadele eden bir insandır. Ülkesi, insan aşığıydı. Ülkesine en ufak bir zarar gelmesini istemiyordu" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Genç'in mezarına karanfiller bırakılarak mumlar yakıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Genel

Cumhuriyet Halk Partisi Kamer Genç Genel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title