Haberler

Güvenlik Nedeniyle Konulan Beton Bariyerler Renklendi

Güvenlik nedeniyle konulan beton bariyerler renklendi Bingöl'ün Solhan ilçesinde, gençler 'Konuşan Bariyerler' projesi ile ilçedeki güvenlik güçlerinin bulunduğu noktalara konulan beton bariyerlere Türk bayrağı, polis amblemi ve Atatürk portresi çizdiBİNGÖL - Bingöl'ün Solhan ilçesinde...

Güvenlik nedeniyle konulan beton bariyerler renklendi

Bingöl'ün Solhan ilçesinde, gençler 'Konuşan Bariyerler' projesi ile ilçedeki güvenlik güçlerinin bulunduğu noktalara konulan beton bariyerlere Türk bayrağı, polis amblemi ve Atatürk portresi çizdi

BİNGÖL - Bingöl'ün Solhan ilçesinde gençler, 'Konuşan Bariyerler' projesi ile ilçedeki güvenlik güçlerinin bulunduğu noktalara konulan beton bariyerlere Türk bayrağı, polis amblemi ve Atatürk portresi çizdi.

Bingöl'ün Solhan ilçesinde, üniversite öğrencileri güvenlik gerekçesiyle belirli noktalara konulan bariyerleri hazırladıkları "Konuşan Bariyerler" projesi ile renklendirdi. 3 metrelik beton bariyerler üzerinde çalışan gençler, Türk bayrağı, polis amblemi ve Atatürk portresini, ilçedeki bir resim öğretmeninin desteğiyle çizerek boyadı.

Memleketi Bingöl'ün Solhan ilçesine geldiğinde beton blokları gördüğünü aktaran üniversite öğrencisi Furkan Tunç, renklendirme çalışmaları için kaymakamlık ve belediye ile görüşerek hareket geçtiklerini anlattı. Arkadaşlarıyla beton blokları renklendirebiliriz diye konuştuğunu aktaran Tunç, "Sonrasında ortaya böyle bir sonuç, böyle bir çalışma çıktı. Belediye ve kaymakamlık ile de görüştük nasıl bir şey çizelim diye. Arkadaşım ve hocamızla görüşüp çizimlere başladık. 10 gündür çalışmaları sürdürüyoruz, kısa sürede de tamamlayacağız" ifadelerinde bulundu.

Gençlerin yapmış olduğu projeden memnun kaldıklarını belirten Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, 15 Temmuz hain darbe girişiminin böyle gençler sayesinde bastırıldığına dikkat çekti. Yıldız, "Gençlerimiz bize geldiler biz de projelerini beğendik, sevdik. Buralarda çirkin bir görüntü oluşturacaklarına en azından güzel ve farklı bir görüntü ortaya çıkmış oldu. Gençlerimizin bu düşünceyle bizlere gelmesine çok sevindim mutlu oldum. Bu vatan 15 Temmuzu atlatmışsa böyle duyarlı gençlerimiz sayesinde olduğunu düşünüyorum. Kaymakamlığımızla iş birliği içinde malzemelerini karşıladık. Hem güzel bir görüntü ortaya çıktı hem de trafik konusunda vatandaşlarımızı bilinçlendirmek adına güzel bir çalışma oldu" dedi.

Projede görev alan resim öğretmeni Mehmet Emin İlhan, "Gençler bu proje ile geldikleri zaman çok heyecanlanmıştım. Daha önce kendi aramızda beton bariyerlerin psikolojik baskı uyguladığı konusunda tartışmıştık. Buradaki insanlar betonların yanından geçerken sürekli rahatsız oluyorlardı. Gençler bana geldiğinde çok güzel bir çalışma olduğunu ve bunu nasıl düşündüklerini merak etmiştim. Milli duyguları uyandıran çalışmaların olmasını daha uygun bulduk" diye konuştu.

İlhan, öğrencilerle birlikte, beton bariyerlerin polis merkezlerinin önünde bulunmasından dolayı polis amblemi, Atatürk portresi gibi çalışmalar yaptıklarını aktardı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Genel

Mehmet Emin İlhan Abdulhakim Yıldız Bingöl Solhan Genel Haberler

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu 'B3'ten 'B1'e yükseltti

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B3"ten "B1"e yükseltti

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Yazılım kaynaklı sorun nedeniyle ATM'ye giden vatandaşlar eli boş döndü

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title