Genel Seçime Doğru

Genel Seçime Doğru

AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, "7 Haziran seçimlerinde vatandaşlarımızın bize uyarı olarak vermek istediği mesajları değerlendirdik" dedi.

Genel Seçime Doğru

AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, "7 Haziran seçimlerinde vatandaşlarımızın bize uyarı olarak vermek istediği mesajları değerlendirdik" dedi. 

Seçim çalışmaları kapsamında yerel basın temsilcileri ile bir araya gelen ve aynı zamanda AK Parti milletvekili adayı da olan Ulema, 7 Haziran'da milletin AK Parti'yi tek başına iktidar yapmadığını, ama AK Parti olmadan hiçbir düzene de onay vermediğini belirtti.

Ulema, yüzde 41 gibi önemli bir oy oranı olmasına rağmen seçmenin, AK Parti'yi eksiklerini tamamlama, bazı hatalarını görmesi ve buna göre yeni bir strateji belirlemesi noktasında uyardığını bildirdi. 

Ulema, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yarın açıklanacak seçim bildirgesine ilişkin şunları söyledi:  

"7 Haziran seçimlerinde vatandaşlarımızın bize uyarı olarak vermek istediği mesajları değerlendirdik. Ülke bütçesi ve ekonomisi ölçüsünde de bunların yerine getirilmesi yönünde üst kurulumuz çok ciddi çalışma gerçekleştiriyor. 4 Ekim'den sonra inşallah 1 Kasım'dan sonraki Türkiye, birlik, bütünlük, istikrar ve güven ortamının devam ettiği bir Türkiye'nin hep birlikte yolculuğuna başlayacağız."

"Millet bize güveniyor"

AK Parti İzmir milletvekili adayı Hüseyin Kocabıyık da "Dünyanın hiçbir yerinde başarılı olmayan bir hükümete halk hatır için oy vererek onu seçmez. Halk kim ne yapmış ona bakar" dedi. 

Seçim çalışmalarına Buca ilçesinde devam eden Kocabıyık, ilçe başkanlığında yaptığı konuşmada, "Bu millet için taş üstüne taş koymamış insanların AK Parti'ye saldırıda bulunduklarını ancak kendilerine bu birleşenlerin hükümet değil kulübe bile kuramayacak" diye konuştu. 

AK Parti'nin 13 yıl iktidarda kalarak 5 seçim ve 3 referandumdan zaferle çıktığını aktaran Kocabıyık, şöyle konuştu:

 "Dünyanın hiçbir yerinde başarılı olmayan bir hükumete halk hatır için oy vererek onu seçmez. Halk kim ne yapmış ona bakar. Bu millet bizlere güveniyor. 7 Haziran seçimlerinin ardından ülkemizde ne kadar melanet varsa ortaya çıktı. Bu melanetlerin üstesinden gelerek 1 Kasım seçimlerinden zaferle çıkarak, ülkemizi demokrasi konusunda daha da ileriye götüreceğiz. Biliyoruz ki milletin iradesi bütün silahlardan güçlüdür." 

"Kendimiz ve ekibimize güvenimiz tam"

AK Parti İzmir milletvekili adayı Necip Kalkan, "İnşallah 1 Kasım seçimlerinde İzmir'den gelmiş geçmiş en iyi sonucu alacağız" dedi.

Seçim çalışmalarını Karabağlar ilçesinde esnaf ziyaretleriyle sürdüren Kalkan, Binali Yıldırım'ın önderliğinde seçimlerde AK Parti'yi birinci parti yapmak için gece gündüz çalışacaklarını ifade etti. 

İzmir'in milletvekili sayısının 1 Kasım seçiminin ardından artacağını iddia eden Kalkan, "Bizim kendimiz ve ekibimize güvenimiz tam. Sokakta da vatandaşlarımızın yoğun teveccühleri bizlere güç katıyor. İnşallah 1 Kasım seçimlerinde İzmir'den gelmiş geçmiş en iyi sonucu alacağız. 5. sıradaki adayımızı Ankara'ya gönderecek oy oranını geçtik. Şu an 5 buçuktayız. 6. sıradaki adayımızı da Meclis'e göndermemize az kaldı" diye konuştu. 

"PKK'ya göbekten bağlısınız"

AK Parti İzmir milletvekili adayı Bilal Kırkpınar, "PKK'ya göbekten bağlısınız, sırtınızı yasladığınız, tabutlarına omuz verdiğiniz o teröristlere söyleyin madem savaşıyorlar o zaman erkekçe savaşsınlar" dedi. 

Seçim çalışmalarını Bayraklı ilçesinde sürdüren Kırkpınar Cengizhan mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

1 Kasım Genel Milletvekili Seçimi'nin Türkiye'nin inşasındaki önemine değinen Kırkpınar, 7 Haziran seçimlerinde barajı aşan HDP'yi eleştirdi. 

Kırkpınar, "HDP 'Bize oy verin silahlar sussun' dedi. Meclis'e girdikten sonra da 'yapacak bir şey yok, Kandil sözümüzü dinlemez' dedi. Saz çalarak Türkiyelileşmek olmaz, anladık. PKK'ya göbekten bağlısınız, sırtınızı yasladığınız, tabutlarına omuz verdiğiniz o teröristlere söyleyin madem savaşıyorlar o zaman erkekçe savaşsınlar. Sivil halde eşinin ve çocuğunun yanında binbaşıyı şehit etmek, uykusunda askerin kafasına sıkmak sadece canilik değil aynı zamanda kancıklıktır" ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA