Gençlik Haftası Başlıyor

Gençlik Haftası Başlıyor

14.05.2019 17:28 | Son Güncelleme: 14.05.2019 17:28
Gençlik Haftası Başlıyor

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıktığı 19 Mayıs 1919'un 100. yılı coşkuyla kutlanacak.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıktığı 19 Mayıs 1919'un 100. yılı coşkuyla kutlanacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, yarın Anıtkabir ziyaretiyle başlayacak Gençlik Haftası, 19 Mayıs Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı Samsun programıyla sona erecek.

Anıtkabir'de düzenlenecek törene, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlık bürokratları, 81 kent ile KKTC, Almanya, Fransa, Avusturya, Hollanda, Azerbaycan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Kazakistan'dan gelen 182 temsilci genç katılacak.

Daha sonra Bakan Kasapoğlu ile temsilci gençler ve Gençlerden Ecdada Mektup 1919 Yarışması'nda dereceye girenler, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret edecek. Gençler akşam da iftar programına katılacak.

Milli Mücadele Gemisi Samsun'a doğru yola çıkacak

Bakan Kasapoğlu, 16 Mayıs Perşembe günü temsilci gençler ve başarılı sporcularla Dolmabahçe'deki iftara katılacak.

İftarın ardından gençler Piri Reis Gemisi ile Samsun'a doğru yola çıkacak. Kasapoğlu'nun uğurlayacağı Milli Mücadele Gemisi'nde bir dizi etkinlik düzenlenecek.

17 ve 18 Mayıs'ı gemide geçirecek gençler için düzenlenecek etkinlikler arasında tarih ve güzel sanatlar atölyeleri, milli mücadele dönemi şiir ve müzik dinletisi, milli mücadele ve Kurtuluş Savaşı konularında tarihçilerle sohbet programları ve film gösterimi bulunuyor.

Kasapoğlu, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayacak

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu; bakanlık bürokratları, çalışanları ve vatandaşların katılımıyla 19 Mayıs'ta bir kez daha Anıtkabir'de olacak.

Bakan Kasapoğlu başkanlığındaki heyet, Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakacak ve saygı duruşunda bulunacak. Kasapoğlu'nun Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalamasının ardından toplu fotoğraf çekimiyle Anıtkabir programı sona erecek.

Gemiyi Cumhurbaşkanı Erdoğan karşılayacak

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Ankara'nın ardından Samsun'da sürecek.

Milli Mücadele Gemisi'ni Samsun Limanı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşılayacak.

Gemide bulunan temsilci gençler, illeri ve ülkelerinden getirdikleri topraklar ile Türk bayrağını Cumhurbaşkanı Erdoğan'a takdim edecek.

Gençler, Erdoğan'ın liderliğinde vatandaşların da katılımıyla Samsun Tütün İskelesi'ne kadar yürüyecek. Yürüyüş sonunda Solo Türk ve Türk Yıldızları birer gösteri yapacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, gösteriyi, beraberindekilerle limanda bulunan Bandırma Vapuru'nun maketinden izleyecek.

Daha sonra Yaşar Doğu Spor Salonu'nda, Bitmeyen Yolculuk Final Programı Kültür ve Turizm Bakanlığı Müzikali sahnelenecek.

Samsun'daki 19 Mayıs kutlamaları Tekkeköy TÜYAP Fuar Alanı'nda düzenlenecek iftar programıyla sona erecek.?

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gençlik Haftası Başlıyor - Samsun
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.10.2020 09:39:49. #1.14#
title