Gaziantep Kısa Kısa

Gaziantep Kısa Kısa
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Nurdağı'nda İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) tarafından 2013 yılı proje teklif çağrısı bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Nurdağı'nda İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) tarafından 2013 yılı proje teklif çağrısı bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Kaymakam Seyfullah Ordueri, Nurten Öztürk İlkokulu Konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda, katılımcılardan bölgenin kalkınması için proje çalışmalarına önem verilmesini istedi.

İKA birim uzmanı Ahmet Paksoy da İKA'nın faaliyet alanının Gaziantep, Adıyaman ve Kilis olduğunu anımsatarak, program kapsamında desteklenecek faaliyetler için tahsis edilen toplam kaynak tutarının 9,5 milyon lira olduğunu söyledi.

KOBİ'ler ile kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları ve kar amacı gütmeyen kooperatifler için üç farklı mali destek programı uygulandığını ifade eden Paksoy, toplamda 9,5 milyon lira tutarındaki hibe kaynağın kullandırılmasını hedeflediklerini kaydetti.

Paksoy, başvuruların 28 Ocak 2013 Pazartesi günü sona erdiğini sözlerine ekledi.

-Müftü Şekerci'den Alevi Kültür Derneği'ne ziyaret

İslahiye İlçe Müftüsü Osman Şekerci, sivil toplum kuruluşlarıyla "Ortak Akıl ve İşbirliği" amacıyla Alevi Kültür Derneği'ni ziyaret etti.

Ziyarette alınan karar gereği Cuma günü, 8 bin kişilik aşure dağıtımının yapılması ve Pazar günü de İslahiye Alevi Kültür Derneği'nin yapacağı Aşure etkinliğine Müftülük ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılmasına karar verildiği bildirildi.

Müftü Şekerci başkanlığındaki "Ortak Akıl ve İşbirliği" Platformu'na Huzur-Der'i temsilen Musa Ak, Fatih Talebe Yurtlarını temsilen Mehmet Karslı, Alevi Kültür Derneği'ni temsilen Ethem Yılmaz, İlk-Der'i temsilen Ramazan Deveci, Dost-Der'i temsilen Mustafa Karataşlıoğlu, Şefkat-Der'i temsilen Mustafa Selimoğlu katıldı.

Muhabir: İzzet Mazı- Zekeriye Şimşek/ Veli Gürgah

Yayıncı: Ahmet Caner Baysal - GAZİANTEP

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title