Gaziantep Kalesi Haberleri

Gaziantep Kalesi haber, Gaziantep Kalesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gaziantep Kalesi - 19.08.2021
Enuygun'dan 3 günlük tatil tavsiyesi
Şehirde Gaziantep Kalesi, Hamam Müzesi, Medusa Arkeolojik Cam Eserler Müzesi, Zeugma Antik Kenti, Tahmis Kahvesi, Emine Göğüş Gaziantep Mutfak Müzesi ve Kaleoğlu Mağarası görülmeyi bekliyor.
Gaziantep Kalesi - 18.06.2021
Gaziantep'in mutfak kültürü bu müzede yaşatılıyor
Gaziantep Kalesi'nin güneyindeki, Türkiye'nin ilk turizm bakanlarından Ali İhsan Göğüş tarafından bağışlanan Göğüş Konağı'nda 2008 yılında açılan müze, Türkiye'nin ilk mutfak müzesi olma özelliğine de sahip.
Gaziantep Kalesi - 16.04.2021
Güneydoğu'nun meyan şerbeti ustaları ramazanda da damakları tatlandırıyor
Meyan şerbeti, özellikle ramazanlarda Gaziantep Kalesi ve çevresinde satışa sunuluyor.
Gaziantep Kalesi - 20.03.2021
Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden Balıklı Parkı'nda ücretsiz internet hizmeti
İlk etapta Balıklı Meydanı'nda başlayan ücretsiz internet hizmeti ilerleyen günlerde yapılacak çalışmayla Gaziantep Kalesi çevresinde ve Gaziantep Üniversitesi Kavşağı'nda da hizmet verecek.
Gaziantep Kalesi - 09.02.2021
Gaziantep'in han ve bedestenleri hem turizme hem ticarete katkı sağlıyor
İnşa edildikleri dönemde güvenlik gerekçesiyle çoğu Gaziantep Kalesi civarında yapılan ve genellikle iki katlı olarak tasarlanan Lala Mustafa Paşa (Hışva), Zincirli Bedesten, Çekirdekçi, Tütün, Kemikli Bedesten, Tuz, Millet, Şire, İnceoğlu, Gümrük, Kürkçü, Maarif ve Anadolu hanları ile Yeni ve Bayaz Han halen ayakta duruyor.
Gaziantep Kalesi - 19.10.2020
Enuygun.com'dan 29 Ekim tatili için seyahat önerileri
Gaziantep'te ayrıca Zeugma Mozaik Müzesi, Gaziantep Kalesi, Emine Göğüş Mutfak Müzesi'ni gezmek de önerilirken, su kenarında vaha görüntüsü sunan Halfeti de gezi listesinde olması gereken destinasyonlardan biri olarak öne çıkıyor.
Gaziantep Kalesi - 29.07.2020
Tarihi Gaziantep Kalesi'nde tüneller ve su alanı bulundu
UNESCO Dünya Geçici Miras Listesi'nde yer alan Gaziantep Kalesi'nde tüneller ve tünellere bağlı 18 metre derinliğinde su alanı bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Gaziantep Kalesi Haberleri | Gaziantep Kalesi Haber - Haberler - Gaziantep Kalesi haberleri, son dakika gaziantep kalesi haber ve gelişmeleri burada. Ağaçlar lif örgülerle giydirildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.10.2021 02:34:45. #1.16#

title