Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'un Altyapı Kayıtları Başladı

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'un Altyapı Kayıtları Başladı

PTT 1.Lig ekiplerinden Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'un altyapı kayıtları başladı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'un Altyapı Kayıtları Başladı

Kulüpten yapılan yazılı açıklamaya göre, 1997-2005 doğumlu futbolcu adaylarının kayıt yaptırabildiği futbol yaz okulu seçmeleri, Hasan Doğan Tesislerinde devam ediyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Altyapı Sorumlusu İsmet Çetin, gelecek vadeden gençleri bünyelerinde yetiştirdiklerini ve bir üst gruba verdiklerini belirtti. Yetenekli genç oyuncuları belirli bir futbol eğitiminden sonra "A" takım kadrosuna kadar yükselttiklerini ifade eden Çetin, ailelerin yaz tatilinde çocuklarını spor okullarına yönlendirmelerini tavsiye etti.

Velilerin çocuklarını mutlu olacakları, sevdikleri branşlara yönlendirmeleri gerektiğini vurgulayan Çetin, şunları kaydetti:

"Burada seçim çocuğa bırakılmalı. Örneğin futbolu seven bir çocuk müzik okuluna gönderilirse çocuk mutsuz olur. Ayrıca var olan kabiliyetini de köreltir. Bunun için veliler kendi gönüllerinden geçeni değil, çocuğun istediği ve kabiliyetli olduğu yaz okullarına göndermeleri daha isabetli olur. Kayıtlarımız Hasan Doğan Tesislerinde devam ediyor. Şu anda büyük bir talep var. Velilerimiz çocuklarını kayıt yaptırmakta gecikmesinler. Eğitimlere 17 Haziran'da başlayacağız." - Gaziantep