Resmen mucize! Doğar doğmaz nehre bırakılan bebek 22 gün sonra canlı bulundu

Resmen mucize! Doğar doğmaz nehre bırakılan bebek 22 gün sonra canlı bulundu

İhlas Haber Ajansı - Haberler | 3. Sayfa

Hindistan'da bulunan Ganj Nehri'nin kıyısında yürüyenler, bir anda nehir içinde yüzen ahşap kutuyu gördüler. Hemen kutuyu nehirden alan ve içini açan kişiler, kutunun içindeki bebeğin canlı olduğunu görünce sevinç çığlıkları attı. Sağlık ekipleri bebeğin 22 günlük olduğunu ve aç susuz hayatta kalmasının mucize olduğunu dile getirdi.

Hindistan'ın Uttar Pradeş eyaletinde yer alan Ganj Nehri'nin kıyısında yürüyen insanlar, nehre baktıklarında bir ahşap kutu gördüler. Hemen ahşap kutunun yanına giden bir grup arkadaş, kutuyu çıkardıktan sonra içinde henüz yeni doğmuş bir kız bebek olduğunu gördü.

BEBEĞİN ADI GANJ KONULDU

Gördükleri karşısında şok olan vatandaşlardan Golu Chaudhary yaptığı açıklamada, "Birkaç köylünün yardımıyla kutuyu çıkardık. Açtığımızda kırmızı bir beze sarılı bir kız bebek görünce şok olduk. Kutuda ayrıca Hindu tanrılarının fotoğrafları ve bebeğin burçları da vardı" ifadelerini kullandı. Chaudhary, Ganj Nehri'nde bulunması nedeniyle bebeğin adını ise "Ganj" koyduklarını kaydetti.

SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇTİ

Daha sonra yardımsever vatandaşların yaşanan olayı bildirmesinin ardından harekete geçen polis yetkilileri, sağlık kontrolleri için bebeği hastaneye kaldırdı.

BEBEĞİN SON DURUMU İYİ

Bebeğin durumunun iyi olduğunu ifade eden polis yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, "Kız çocuğunun terk edilme nedeni henüz netlik kazanmadı. İlk başta bebeğin hasta olduğundan şüphelendik, fakat kontrolden sonra tamamen iyi ve müşahede altında. Bu bir kız çocuğu sorunu olabilir ve ebeveynler yoksulluk içinde yaşıyor olabilir. Nedeni bilinmiyor. Bebeği yakında çocuk bakım merkezine göndermeyi planlıyoruz" ifadeleri yer aldı.

Ayrıca Uttar Pradeş eyalet yetkilileri tarafından yapılan açıklamada ise, bebeğin Hindistan hükümeti koruması altına alındığını kaydetti.

Resmen mucize! Doğar doğmaz nehre bırakılan bebek 22 gün sonra canlı bulundu

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları (1)
FENERBAHÇE CUMHURİYETİ : Ondan sonra her türlü pislik bunlardan çıkıyor.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title