Haberler

  Steam Deck 2022'de En Çok Oynanan Oyunları Açıkladı

  Güncelleme:

  Valve tarafından üretilen yeni konsol Steam Deck, 2022 yılında en çok oynanan oyunlarını açıkladı. 1. sırada Vampire Survivors yer alıyor.

  Valve tarafından üretilen yeni konsol Steam Deck 2022 yılında en çok oynanan oyunlarını açıkladı. 1. sırada Vampire Survivors yer alıyor.

  Valve tarafından üretilen Steam Deck için 2022 yılı konsolun en önemli yıllarından biri oldu. İlk olarak çok kısıtlı sayılarda üretilen bu taşınabilir konsol, 2022 yılında halka açık hale geldi ve çok daha ulaşılabilir bir ürün oldu. Bu da tabii ki çıkan her ürünün en kritik dönemlerinden biri olan halkın yorumu dönemine girmesini sağladı. Oyuncuların konsola olan yorumları ise gayet olumlu yönde oldu.

  Microsoft: Yeni Bethesda Oyunları Xbox'a Özel Olacak

  Oyuncuların olumlu yorumlarıyla beraber "En İyi Oyun Donanımı" ödülünü de kazanan Steam Deck için talep her geçen gün daha da artıyor.

  Steam Deck 2022'de En Çok Oynanan 20 Oyun

  Resmi Steam Deck Twitter sayfasının yeni paylaşımı ise konsolun bu önemli yılında en çok oynanan 20 oyunun listesini paylaştı. Listenin başında bağımsız oyun endüstrisini sallayan gotik Rogue-lite oyunu Vampire Survivors ve hemen ardından yılın oyunu seçilen ELDEN RING yer alıyor.

  Listenin tamamı ise şu şekilde:

  Vampire Survivors

  Elden Ring

  The Witcher 3: Wild Hunt

  Hades

  Persona 5 Royal

  Red Dead Redemption 2

  Stardew Valley

  Cyberpunk 2077

  Grand Theft Auto V

  The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

  Valheim

  God of War

  Fallout 4

  Brotato

  Slay the Spire

  The Binding of Isaac: Rebirth

  No Man's Sky

  Horizon Zero Dawn

  Marvel's Spider-Man Remastered

  Monster Hunter Rise

  Listenin başında herkesi kendine bağımlı eden son zamanların en popüler Rogue-lite oyunu Vampire Survivors yer alıyor. Listenin paylaşılmasından önceki 3 ay boyunca da Steam Deck'in en çok oynanan oyunu olan Vampire Survivors, rahat oynanabilen ve uzun zaman istemeyen doğasıyla bu taşınabilir konsol için biçilmiş kaftan.

  Hemen sonrasında ise 2022'nin Yılın Ödülü seçilen ELDEN RING yer alıyor. Çıkışı itibariyle aylar boyunca tüm dünyanın ağzında dolaşan bu oyunun neden 1. olmadığını sorgulayan hayranlar olabilir.  Ancak Vampire Survivors ELDEN RING'e kıyasla çok daha ucuz ve erişilebilir bir oyun olduğu için hitap ettiği oyuncu sayısı çok daha fazla oldu.

  Liste aynı zamanda oldukça eski oyunları da barındırıyor. Binding of Isaac: Rebirth, GTA V, The Elder Scrolls: Skyrim ve Fallout 4 üzerinden yıllar geçmiş oyunlar. En eskileri olan GTA V Steam'e 2015 yılında eklenmiş olsa da oyunun orijinal çıkışı 2013, yani neredeyse 10 sene önce.

  Valve Steam Deck hakkında bazı performans gelişimi üzerinde çalıştıklarını dile getirdi. Daha uzun şarj dayanıklılığı, daha iyi bir ekran gibi donanım güncellemelerini Steam Deck'in sonraki nesillerinde görmemiz mümkün. Ancak bu gelişmelerin yakın zamanda olmayacağının da altı çizildi.

  Kaynak: SaveButonu / Gamegar

  Steam Deck valve Steam Gamegar Haberler

  ABD'den İsrail-Hizbullah gerilimiyle ilgili uyarı: Bölgesel savaşa dönüşebilir

  ABD'den İsrail-Hizbullah gerilimiyle ilgili uyarı: Bölgesel savaşa dönüşebilir

  Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısı sona erdi: Yılın ikinci yarısında yıllık enflasyon hızla gerileyecek

  Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısı sona erdi: Yılın ikinci yarısında yıllık enflasyon hızla gerileyecek

  TBMM'de küfürler havada uçuştu! AK Partili Ensarioğlu 'şerefsiz' dedi, Beştaş'ın yanıtı da bir o kadar ağır oldu

  TBMM'de küfürler havada uçuştu! AK Partili Ensarioğlu "şerefsiz" dedi, Beştaş'ın yanıtı da bir o kadar ağır oldu

  Memur ve emekli ne kadar zam alacak? Haziran enflasyonu gelmeden rakamlar tek tek hesaplandı

  Memur ve emekli ne kadar zam alacak? Haziran enflasyonu gelmeden rakamlar tek tek hesaplandı

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title