Haberi Paylaş
Steam bir yeni rekora daha imza attı

Steam bir yeni rekora daha imza attı

Gamegar Haberleri

Steam'de PUBG'nin ve Yu-Gi-Oh'un ücretsiz olmasından sonra Steam anlık kullanıcılarında bir yükseliş gözleniyor. Steam'in anlık kullanıcı sayısı 30 milyona yaklaştı.

Steam, bir ay içerisinde üç kez rekor tazelemesi yaparak yeni rekorlara doğru gidiyor. Geçtiğimiz 3 gün içerisinde rekor kıran eş zamanlı kullanıcı rakamlarıyla ilgili bir blog yazısında, Steam'in 2022'ye neredeyse 28 milyon kullanıcı ile başladığını ve 1 ay geçmeden 29.2 milyona geldiğini belirtti.

Gerçekleşen son büyüme için belirli tetikleyiciler olup olmadığı konusunda ise, her zamanki buna etki eden faktörler bulunmaktadır. İlk olarak, gönderi Valve CS:GO ve Dota 2'nin sürekli büyüyen, son derece meşgul bir kullanıcı bölümünü eğlendirdiğini ve bu oyunların 24 saat içinde sırasıyla 900K ve 787K'nın üzerinde aktif oyuncuya ulaştığı biliniyor.

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

Steam bir yeni rekora daha imza attı

Yaşanan bu son artışlardaki bir diğer önemli faktör ise PUBG: Battlegrounds'ın oynaması ücretsiz hale gelmesidir. PUBG Battlegrounds'ın prime dönmelerinde anlık kullanıcı sayısı 3 milyonu aşarken her ne kadar artık eskisi kadar oynanmasa da hala büyük bir kitlesi bulunmaktadır. PUBG Battlegrounds'ın ücretsiz olmasıyla son 24 saatte 500 bin kullanıcıyı geçmektedir. Ayrıca Yu-Gi-Oh'un da ücretsiz olması ek bir kullanıcı takviyesidir.

dota 2 Steam CSGO Pubg Gamegar Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title