Haberi Paylaş

Rockstar Games'ten GTA Online'daki güvenlik açığına yanıt geldi

Gamegar Haberleri

Rockstar Games'ten GTA Online'daki güvenlik açığına yanıt geldi

Geçtiğimiz günlerde GTA Online'daki güvenlik açığı nedeniyle oyundaki hileciler, diğer oyuncuların istatistiklerine, banka hesaplarına müdahale ederek oyuncuların hesaplarının banlanmasına yol açacak bir açık buldular. Rockstar Games'ten ise cevap biraz gecikmeli olarak geldi ve sorunu çözmeye çalıştıklarını açıkladılar.

Gta Online oyuncularının hesaplarının banlanma riskine karşın oyuna bir süre girmemeleri önerilirken Rockstar Games'in teknik destek ekibi Rockstar Support'tan güvenlik açığının farkında olduklarına dair bir Tweet paylaşıldı.

GTA ONLINE'DAKİ GÜVENLİK AÇIĞINA ROCKSTAR'DAN CEVAP GELDİ

Rockstar Support'un Twitter hesabından 24 Ocak Salı günü 02.05'te yapılan açıklamada "PC için Gta Online'daki olası yeni güvenlik açıklarının farkındayız ve bunları güvenlikle ilgili planlı bir Başlık Güncellemesinde çözmeyi amaçlıyoruz" sözlerine yer verdi. Sorun yaşamış kullanıcıların ise Rockstar Support ekibi ile iletişime geçmesi önerildi.

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

GTA ONLINE HESABINIZ BANLANABİLİR

Gta Online hilecilerinin diğer oyuncuların hesabının levelini değiştirebileceği, para aktarımı yapabileceği, hesaptaki tüm parayı silebileceği ve hesabın istatistiklerini değiştirecek tarzda oynamayalar yaparak GTA Online hesabının banlanmasına yol açacak güvenlik açığı yakaladığı bildirildi.

GTA Online oyuncularının bir sonraki yayınlanacak güncellemeye kadar oyuna girmemeleri önerilmektedir.

İlgili Haberler

Rockstar Games GTA Online Gamegar Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title