Haberi Paylaş

Hogwarts Legacy, iki haftada 12 milyon adet sattı

Gamegar Haberleri

Hogwarts Legacy, iki haftada 12 milyon adet sattı

Avalanche Software'in Harry Potter evreninde geçen açık dünya aksiyon macera oyunu Hogwarts Legacy, lansmanından iki hafta sonra 12 milyon adet satış yaptığı ve Warner Bros. Games için şimdiye kadarki en büyük oyun lansmanı olduğu bildirildi.

Hogwarts Legacy'nin satış rakamları, Warner Bros. Discovery şirketinin yaklaşık 2,1 milyar dolar kaybettiğini açıkladığı finansal raporlarla birlikte açıklandı. Şirketin bu denli zarar etmesinin ardından yolunda giden tek şey ise Hogwarts Legacy'nin lansmanı oldu.

HOGWARTS LEGACY, İKİ HAFTADA 12 MİLYON ADET SATIŞ YAPTI

Hogwarts Legacy'nin lansmanıyla beraber oyuna ilgi oldukça arttı. PC ve konsollarda oyuncuların başından kalkmak bilmediği büyücülük oyunu Hogwarts Legacy, dünya genelinde iki haftada 12 milyon adet satış yaparak 850 milyon dolar gelir elde etti.

Hogwarts Legacy, iki haftada 12 milyon adet sattı

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

Geliştirici ekibin geçtiğimiz günlerde yaptığı röportajda Hogwarts Legacy'nin DLC planları hakkında konuşuldu ve Steam lansmanında yaklaşık 1 milyon anlık oyuncuya ulaştı. Ayrıca Twitch'te 1.28 milyon eş zamanlı izleyici ile tek oyunculu oyunlar kategorisinde rekor kırdı.

Hogwarts Legacy, iki haftada 12 milyon adet sattı

Hogwarts Legacy Playstation Epic Games Steam xbox Gamegar Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title