Haberler

Final Fantasy 16 ve Silent Hill 2 Xbox'a gelmeyecek

Güncelleme:

Xbox ve PlayStation arasındaki özel oyun gerginliği devam ediyor. Microsoft'un önümüzdeki 3 Bethesda oyununun Xbox'a özel olacağını duyurmasının ardından Sony de Final Fantasy 16 ve Silent Hill 2'nin yalnızca PlayStation'a çıkacağını açıkladı.

Square Enix'in Sony'nin etkinliğinde duyurduğu gibi, Final Fantasy 16'nın PlayStation 5'e özel olarak piyasaya sürüleceği halihazırda biliniyordu. Bununla birlikte, oyunun Xbox platformlarına da gelip gelmeyeceği konusunda açık bir pencere bulunuyordu.

FINAL FANTASY 16 VE SILENT HILL 2 XBOX'A GELMEYECEK

Microsoft, Bloodborne ve Final Fantasy VII Remake gibi Final Fantasy 16 ve Silent Hill 2'nin Xbox platformlarına gelmeyeceğini söyledi. Sony'nin sözleşmeli olarak bu oyunları PlayStation konsoluna özel yaptığını iddia ediyorlar

Microsoft'un Activision Blizzard'ı satın alabilmesi için Federal Ticaret Komisyonu'na yaptığı açıklamada, "Doğrudan ayrıcalıklara ek olarak, Sony ayrıca üçüncü taraf yayıncılarla, Xbox'ın bu yayıncıların oyunlarını dağıtabilecekleri platformlar listesinden "hariç tutulmasını" gerektiren anlaşmalar yapar." sözlerine yer verdi.

Açıklamanın devamında ise şu sözlere yer verdi:

"Bu tür anlaşmaların dikkate değer örneklerinden bazıları arasında Final Fantasy VII Remake (Square Enix), Bloodborne (From Software), beklenen Final Fantasy XVI (Square Enix) ve yakın zamanda duyurulan remaster Silent Hill 2 (Bloober Team) yer alıyor."

Yakupcan Aydemir
Haberler.com - Gamegar

Silent Hill 2 Final Fantasy Playstation Microsoft Sony xbox Gamegar Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na 'Roma turu' tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na "Roma turu" tepkisi

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

İsrail, Refah'ta yine masum sivilleri vurdu: 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

'7 çocuğum aç' deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

"7 çocuğum aç" deyip kendine zarar veren vatandaşın üzerine kayıtlı 6 araç çıktı

Bakmadan Geçme

Sandık Kokusu Metin Akdülger neden ayrıldı? #128250 İstanbul'un Fethi otobüsler ücretsiz mi 2024? #129300 29 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 29 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Survivor Yunus Emre elendi mi? #129300 29 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 29 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 29 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 29 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! #128220 29 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 29 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 29 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 29 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 29 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 AUZEF Çoçuk Gelişimi Bölümü kapatıldı mı, kapanacak mı? #129300
Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

Başımıza taş yağacak! Tavuğa tecavüz etti, o anları başka bir vatandaş kayda aldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title