FIFA, EA ile ipleri kopardı: Kendi oyununu geliştirecek! - Haberler
Haberi Paylaş

FIFA, EA ile ipleri kopardı: Kendi oyununu geliştirecek!

Shiftdelete - Gamegar
 - Güncelleme:
FIFA, EA ile ipleri kopardı: Kendi oyununu geliştirecek!

Electronic Arts ile bağları koparan FIFA, FIFA 24 gibi gelecek oyunlarıyla ilgili yankı uyandıran açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz yıl Konami'nin, efsaneleşmiş PES serisinde isim ve strateji değişikliğine gitmesiyle bir devir sona ermişti. PES, artık FIFA ile yarışmaktan ziyade oynaması ücretsiz bir online oyun formatına büründü ve eFootball adını aldı. Böylece FIFA'nın yükü hafiflemişti ve oyunu geliştiren Electronic Arts, FIFA'nın isim hakkını bırakacak cesareti bulmuştu. Bu gelişmelerin ardından bu hafta nihayet EA'in kullanacağı yeni isim belli olmuştu. Son gelen bilgilere göre FIFA yetkilileri karşı bir saldırı yaparak FIFA 24 için yeni planlarını devreye sokacak.

FIFA 24, başka bir geliştiriciden gelecek

Bugüne kadar Ea Sports, geliştirdiği futbol oyunu için FIFA'nın isim haklarını kullanıyordu. Uzun yıllardır süren isim anlaşması EA tarafından bozuldu. FIFA 23, yine EA'in elinden çıkacak ve sonrasında ise EA Sports FC ismiyle devam edecek. Şu ana kadar, FIFA adının artık bir oyun olarak anılmayacağı sanılıyordu. Ancak FIFA Başkanı'nın verdiği röportaj, FIFA'nın EA'den bağımsız şekilde devam edeceğini ortaya koyuyor:

Oyun ve e-spor sektörü rakipsiz bir büyüme ve çeşitlenme yolunda. FIFA'nın stratejisi, gelecekteki tüm seçeneklerden en iyi şekilde yararlanabilmemizi ve oyuncular, hayranlar, üye dernekler ve ortaklar için geniş bir ürün ve fırsat yelpazesi sağlamamızı sağlamaktır.

– Gianni Infantino


Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

FIFA'nın, oyunun geliştirilmesi için hangi geliştiriciyle çalışacağı da merak konusu. Sıfırdan bir oyun geliştirileceği için, EA Sports FC'ye dişli bir rakibin doğacağını öngörebiliriz. Bu dişli rakibin adı FIFA 24 olacak ve sıfırdan geliştiriliyor oluşu; karşımıza ya farklı bir oyun, ya da eFootball gibi bir fiyasko getirecek.

Sizce FIFA, EA'den farklı bir geliştiriciyle başarılı olacak mı?

Shiftdelete / Gamegar

EA Sports, oyunlar, Konami, Gamegar, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title