Gamalı Haç Haberleri

Gamalı Haç haber, Gamalı Haç son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gamalı Haç - 1.12.2020
Almanya'da ırkçı örgüt yasaklandı
İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, derneğin yasaklanmasının ardından sabah saatlerinde 187 güvenlik görevlisinin 3 eyalette 11 eve baskın düzenlediği ve çok sayıda harici disk, gamalı haç, bıçak ve örgüt flamalarına el konulduğu kaydedildi.
Gamalı Haç - 21.11.2020
Almanya'da Türk avukat, aldığı ırkçı tehditleri aydınlatacak olanlara ödül vadetti
Avukatın kimlik bilgilerine bakıldığı sırada bilgisayara erişimi bulunan polis memurlarının, internet üzerinden oluşturdukları grupta birbirlerine gamalı haç ve Hitler'in fotoğrafları ile yabancı düşmanlığı içeren mesajlar gönderdiği belirlenmiş, hakkında soruşturma başlatılan 5 polis, geçici olarak görevden alınmıştı.
Gamalı Haç - 24.9.2020
Almanya'da aşırı sağ şüphelisi emniyet mensuplarının sayısı artıyor
Reul ayrıca bu polislerin anayasaya aykırı söylemlerde bulunduğunu, aralarında Hitler ve Yahudiler için kurulan gaz odalarının resimleri ile gamalı haç sembollerinin de yer aldığı 100'den fazla sembol kullandıklarının tespit edildiğini belirtmişti.
Gamalı Haç - 16.9.2020
Almanya'da Neo Nazi paylaşımları nedeniyle 29 polis görevden alındı
Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde (NRW) yetkililer, 29 polis memurunun WhatsApp gruplarında Nazi sembollerini paylaştığını tespit etti. Aşırı sağ propaganda yaptıklarından şüphelenilen söz konusu 29 polisin açığa alındığı duyuruldu. 34 polis karakoluna ve eve baskın gerçekleştirildiği açıklandı. Baskınlarda Adolf Hitler'in resimleri, gamalı haçlar ve göçmenlerin kamplardaki gaz odasındaki görüntülerini içeren materyaller bulunduğu belirtildi.
Gamalı Haç - 16.9.2020
Almanya'da ırkçı paylaşımlarda bulunan 29 polis açığa alındı
Bakan Reul ayrıca, bu polislerin anayasaya aykırı söylemlerde bulunduğunu, aralarında Hitler ve Yahudiler için kurulan gaz odalarının resimleri ile gamalı haç sembollerinin de yer aldığı 100'den fazla sembol kullandıklarının tespit edildiğini ifade etti.
Gamalı Haç - 2.7.2020
Finlandiya Hava Kuvvetleri gamalı haç sembolünü ambleminden çıkardı
İskandinavya ülkesi Finlandiya'da Hava Kuvvetleri, Nazi Almanyası ile kurulan irtibatın sebep olduğu yanlış anlaşılmaları önlemek üzere amblemindeki gamalı haç sembolünü çıkarma kararı aldı.
Gamalı Haç - 21.2.2020
Almanya'da camiye ırkçı saldırı
Almanya'nın Baden-Württemberg eyaletinin Emmendingen kentinde bir camiye ırkçı saldırıda bulunulduğu bildirildi. Freiburg polisinden yapılan açıklamaya göre, Emmendingen'deki bir camiye kimliği belirsiz kişilerce çarşamba akşamı gamalı haç çizildi ve ırkçı sloganlar yazıldı.
Gamalı Haç - 6.2.2020
Almanya'da Türklere yönelik gamalı haç çizilmesi tedirginlik yarattı
Almanya'nın Köln kentinde, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABF) Genel Merkez binası, bir ilkokul ve bazı araçlara Neonazilerin sembolü olan gamalı haç çizildi.
Gamalı Haç - 12.1.2020
Almanya'da belediye başkanından yakınlarının mezarları tahrip edilen Müslümanlara ziyaret
Aynı bölgede Müslüman mezarlarına 2018 yılının kasım ayında da saldırı olmuş; mezar taşlarına gamalı haç çizilmişti.
Gamalı Haç - 9.1.2020
Almanya'da Müslümanlara ait mezarlığa ikinci saldırı
Mezarlık daha önce de 12 Kasım 2018 yılında saldırıya uğramış, Müslümanlara ait 12 mezar taşına gamalı haç çizilmişti.
Gamalı Haç - 9.1.2020
Almanya'da Müslüman mezarları tahrip edildi
Aynı mezarlıktaki Müslüman mezarlarına 2018 yılının kasım ayında da saldırı olmuş; mezar taşlarına kırmızı sprey boyayla gamalı haç çizilmişti.
Gamalı Haç - 9.1.2020
Almanya'da Müslümanlara ait mezarlara çirkin saldırı
Öte yandan 12 Kasım 2019'da aynı mezarlıkta 12 mezar taşına gamalı haç çizildiği belirtildi.
Gamalı Haç - 7.1.2020
Almanya'da belediye başkanı, aşırı sağcıların saldırıları yüzünden istifa etti
Almanya'da Aşağı Saksonya eyaletindeki Estorf Belediye Başkanı Arnd Focke, aşırı sağcıların saldırıları nedeniyle görevinden istifa etti. Sosyal Demokrat Partili (SPD) Focke, Alman Haber Ajansına (DPA) yaptığı açıklamada, aracına gamalı haç çizildiğini ve posta kutusuna da nefret içerikli yazıların yer aldığı belgeler konulduğunu söyledi.
Gamalı Haç - 22.12.2019
Berlin'de ırkçı saldırılara karşı yürüyüş
Berlin'in Neukölln ilçesi sakinleri, ırkçı neonazi saldırılarına karşı yürüdü. "Nazilere Yer Yok" adı altında düzenlenen yürüyüş ve mitingde, son zamanlarda semtte artan ırkçı saldırılar protesto edildi. Türklerin ve diğer yabancıların yoğun olarak yaşadığı Neukölln ilçesinde, son günlerde yabancılara ait iş yerlerine karşı saldırılarda büyük artış görüldü. İlçede Arapların işlettiği "Damaskus" adlı fırının camları kırıldı. Kenan Yılmaz adlı Türk vatandaşın işlettiği "Classic Burger" isimli restoranın camlarına gamalı haç çizildi.
Gamalı Haç - 5.12.2019
Berlin'de bir Türke ait döner dükkanın duvarına gamalı haç çizildi
Almanya'nın başkenti Berlin'de bir Türke ait dönerci dükkanın duvarına kimliği belirlenemeyen kişilerce gamalı haç çizildiği bildirildi.
Gamalı Haç - 3.12.2019
Almanya'da cenaze nakil aracına, İslam karşıtı söylemler yazılıp tahrip edildi
Almanya'nın Bavyera eyaletindeki Günzburg beldesinde, biri cenaze nakil aracı olmak üzere, iki araca İslam karşıtı ifadeler yazılıp, gamalı haç çizilerek araçlara maddi hasar verildi.
Gamalı Haç - 25.11.2019
Londra'da polis karakolunun duvarına gamalı haç çizildiği ortaya çıktı
İngiltere'nin başkenti Londra'daki bir polis karakolunun sadece personelin erişimine açık olan bölümündeki duvarına Nazilerin sembolü gamalı haç çizildiği ortaya çıktı.
Gamalı Haç - 11.9.2019
Güney Kore Japonya'nın imparatorluk dönemi bayrağının Olimpiyatlar'da kullanılmasını istemiyor
"Avrupalılar için gamalı haç neyse Asyalılar için de bu bayrak o" Mektupta, Avrupa halkları için Nazilerin gamalı haç sembolü ne anlama geliyorsa, Yükselen Güneş Bayrağı'nın Güney Kore ve diğer Asya ülkeleri için aynı anlama geldiği, benzer şeyleri çağrıştırdığı vurgulandı.
Gamalı Haç - 24.8.2019
Almanya'da artan ırkçılık protesto edildi
Çok sayıda sivil toplum örgütü ve inisiyatifin çağrısıyla "Dışlama yerine dayanışma. Açık ve özgür toplum için" sloganıyla Saksonya'nın Dresden kentinde bir yürüyüş düzenlendi. Altmarkt Meydanı'ndan Carola ve Albert köprülerinden "Cockerwiese" adlı alana kadar yürüyen göstericiler, üzerinde "Biz Almanlar Nazileri durdururuz", "Bölünmez", "AfD'yi durdurun" ve "Nazilere yer yok" yazılı döviz ve pankartlar taşıdı. Yürüyüşü organize eden grup, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, yürüyüşe 35 bin kişinin katıldığını duyurdu. Dresden polisinden yapılan açıklamada da yürüyüşün olaysız geçtiği, ancak yürüyüş güzergahında bacağında gamalı haç dövmesi bulunan bir kişinin tespit edildiği ve hakkında soruşturma başlatıldığı bildirildi.
Gamalı Haç - 10.8.2019
ABD'de yaşanan katliamların sırları
DNA testi yaptırıyorlar Büyük Amerikan şehirlerinde gamalı haç bayraklarıyla ortada dolanan Nazi grupları da var.
Gamalı Haç - 5.8.2019
Bosna Hersek'te ev ve araçlara çirkin saldırı
GORNJİ Bosna Hersek'in orta kesimlerindeki Gornji Vakuf'ta, bazı Boşnakların evlerinin duvarları ve araçlarına gamalı haç çizildi, Srebrenitsa soykırımı kurbanlarının yakınlarını yaralayıcı ifadeler yazıldı.
Gamalı Haç - 26.6.2019
Almanya'da Türk avukata ırkçı tehdit mektubu gönderilmesi
Avukatın kimlik bilgilerine bakıldığı sırada bilgisayara erişimi bulunan polis memurlarının, internet üzerinden oluşturdukları grupta birbirlerine gamalı haç ve Hitler'in fotoğrafları ile yabancı düşmanlığı içeren mesajlar gönderdiği belirlenmiş, hakkında soruşturma başlatılan 5 polis, geçici olarak görevden alınmıştı.
Gamalı Haç - 21.6.2019
Uruguay'da batıktan çıkarılan Nazi heykeli için satış kararı
Ülke kamuoyunda tartışmalara yol açan heykel, Nazi sembolü gamalı haç üzerine konmuş kanatları açık bir kartalı tasvir ediyor.
Gamalı Haç - 14.6.2019
GRAFİKLİ - Almanya'da İslamofobik saldırılarda artış
Lünen'de 4 Şubat'ta Fatma İbiş Çetiner'in ortağı olduğu fizik tedavi merkezine düzenlenen ırkçı saldırıda, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler işyerinin camlarını kırıp, duvarlarına ve aynalarına gamalı haç çizdi.
Gamalı Haç - 13.6.2019
Avusturya'da ırkçı saldırı
Avusturya'nın başkenti Viyana'da, kimliği belirsiz kişiler tarafından bir Türk'e ait aracın üstüne Nazi sembolü gamalı haç ve ırkçı ifadeler yazıldı.
Gamalı Haç - 11.6.2019
İran'da muhafazakar basından Alman bakana Nazi benzetmesi
İran Devrim Muhafızları Ordusu'na yakın muhafazakar "Cevan" gazetesi, Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas'ı gamalı haçlı kol bandı takan ve Nazi selamı veren karikatürüyle tasvir etti.
Gamalı Haç - 8.6.2019
DHA DIŞ - Almanya'da Türklere ırkçı tehdit mektuplarına tepkiler artıyor
Almanya'nın Köln kentinde Türklerin posta kutularına gamalı haç ve nükleer bomba sembolleri içeren tehdit mektuplarına, Köln Belediye Başkanı Henriette Reker, "Müslüman dostlarımıza karşı bu iğrenç eylemi şiddetle kınıyorum" sözleriyle tepki gösterdi.
Gamalı Haç - 7.6.2019
Almanya'da Türklere ırkçı tehdit mektupları
Almanya'nın Köln kentinde Türklerin posta kutularına gamalı haç ve nükleer bomba sembolleri içeren tehdit mektupları bırakılması tedirginlik yarattı.
Gamalı Haç - 29.5.2019
DHA DIŞ - Almanya'da Solingen katliamının 26'ncı yılı anılıyor
Kundaklanan evin biraz ilerisinde, duyarlı yurttaşlar ve Solingen Gençlik Atölyesi'nin kurulmasını sağladıkları ırkçılığı protesto eden, iki insan figürünün bir gamalı haçı çekerek parçaladıkları anıtın bulunduğu okulda, ırkçılığı protesto eden ırkçılıkla mücadele eden kurum, dernek veya şahıslara verilen Gümüş Ayakkabı Medeni Cesaret Ödülü töreni yapılacak.
Gamalı Haç - 21.5.2019
Birleşik Krallık'ta İslamofobik Saldırılar
İskoçya'da bir caminin duvarına gamalı haç çizilirken, İngiltere'de "bir haçlının Müslümanları kovaladığını" gösteren posterler asıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gamalı Haç Haberleri | Gamalı Haç Haber - Haberler - Gamalı Haç haberleri, son dakika gamalı haç haber ve gelişmeleri burada. Almanya'da ırkçı örgüt yasaklandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.12.2020 06:37:57. #1.15#
title