Fürth Türk Ocağı Çanakkale Şehitlerini Andı

Fürth Türk Ocağı Çanakkale Şehitlerini Andı

Fürth Türk Ocağı Çanakkale Şehitlerini Andı
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Kısa adı ATİB olan Avrupa Türk İslam Birliğine bağlı Fürth Türk Ocağı, kuruluşunun 40.yılında Nürnberg Objektif Kültür merkezinde düzenlediği etkinlikle Çanakkale Zaferi'ni ve vatan mücadelesinde hayatını kaybeden şehitlerimizi andı.

Kısa adı ATİB olan Avrupa Türk İslam Birliğine bağlı Fürth Türk Ocağı, kuruluşunun 40.yılında Nürnberg Objektif Kültür merkezinde düzenlediği etkinlikle Çanakkale Zaferi'ni ve vatan mücadelesinde hayatını kaybeden şehitlerimizi andı. Öğretmen Bayram Arıcı'nın sunduğu program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Fürth Türk Ocağı Başkanı Hakan Öztürk ile Muavin Konsolos Ünal Atcalıoğlu birer konuşma yaparak, günün anlam ve önemin belirttiler. Din görevlisi Hüseyin Nalkıran'ın okuduğu Kur'an-ı Kerim'in ardından, Ocak Korosu Çanakkale marşını söyledi.

Daha sonra, Sosyolog Derya Yiğit'in yazdığı, İlhami Güngör'ün yönettiği "Hayri'nin Uşakları- Çanakkale Ercan'ın hikayesi " adlı oyun sini vizyon eşliğinde sergilendi. Duygulu anların yaşandığı gösterimde izleyenler gözyaşlarını tutamadı.

Program sonunda, piyango çekilisinde, iki kişi THY İstanbul biletini, iki kişi de, Brose Bamberg – Darüşafaka Basketbol maçı bileti kazandı - Rnberg

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title