Fortıs Türkiye Kupası

Çaykur Rizespor, Yeni Teknik Direktörü Erdoğan Arıca Yönetiminde Çıktığı Fortis Türkiye Kupası Maçında Beşiktaş'ı 1-0 Mağlup Ederek Moral Buldu.

Fortıs Türkiye Kupası

Çaykur Rizespor, yeni teknik direktörü Erdoğan Arıca yönetiminde çıktığı Fortis Türkiye Kupası maçında Beşiktaş'ı 1-0 mağlup ederek moral buldu.

Maç sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Erdoğan Arıca, iyi bir sonuç aldıkları için mutlu olduğunu söyledi. Oyuncularına, kendisine böyle bir galibiyet hediye ettikleri için teşekkür eden Arıca, "Çaykur Rizespor takımında daha önceki izlenimlerimde, top rakipteyken iyi mücadele etmediklerini gözlemlemiştim. Onlara 'top rakipteyken iyi mücadele edin, topu iyi kullanın ve savunma yapın' dedim. Onlar da iyi mücadele ettiler ve iyi savunma yaptılar. Bunun

sonucunu da aldık. Çaykur Rizespor demoralize olmuş bir takım. Burada alınacak bir mağlubiyet işleri daha kötü bir hale sokabilirdi. Atak yapmaktansa savunma yapmak istedim. Bu anlamda da amacımıza ulaştık. Çaykur Rizespor olarak bundan sonraki hedefimiz, iyi mücadele etmek ve savunma yapmak" dedi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ise, Kayserispor deplasmanı öncesinde Rize'den iyi bir sonuçla ayrılmak istediklerini ancak başaramadıklarını söyledi. Çaykur Rizespor'un iyi mücadele ettiğini kaydeden Arıca "Oyunun geneline baktığımız zaman pozisyon üreten takım bizdik ama bunları değerlendiremedik. Rakibimizin girdiği pozisyonlarda da bizim hatalarımız vardı. Bir golü de böyle hediye ettik. Bireysel olarak sahada birçok hata yaptık. Bu anlamda çalışmamız gerekiyor. Oyun sisteminde ve

planlamasında hatamız yoktu. Büyük takımlar için bu tür bireysel hatalar sıkıntı oluyor. Ama bunların üstesinden gelebilecek bir takımız. Savunma bölgesinde de sıkıntılarımız var. Bunu gidermek için takviye yapıyoruz. Çaykur Rizespor'un burada 1-0 galip gelmesi, onu kupada bir adım önde gösteriyor ancak İstanbul'da oynayacağımız maçta turu geçecek skoru sağlayacak güce sahip bir takımız" diye konuştu.

Çaykur Rizesporlu futbolculardan Emrah Eren, "Böyle bir galibiyete ihtiyacımız vardı. İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçı öncesi bizim için iyi bir moral oldu" derken, Kürşat ise, "Moral olarak böyle bir galibiyet aldığımız için mutluyuz. Çaykur Rizespor'a gönül veren herkesle birlikte bu takımı layık olduğu yerlere taşıyacağız" ifadelerini kullandı. Karşılaşmada sevinç gösterisi sırasında sakatlanan Anderson ise, ciddi bir sakatlığının veya probleminin olmadığını belirterek galibiyet golünü attığı

için mutlu olduğunu söyledi.

Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Abdülkadir Çakır, oyuncularını ve teknik heyeti kutladığını kaydederek, "Çaykur Rizespor olarak böyle bir galibiyete ihtiyacımız vardı. Final oynamak gibi idealimiz yok. Üst sıralara tırmanmak istiyoruz" açıklamasını yaptı.

Beşiktaş'ın yıldız futbolcuları Gökhan Zan ve İbrahim Toraman ise, "Çok iyi oynadık ama birçok pozisyonu değerlendiremedik. 2. maçta galip gelerek turu geçmek istiyoruz" şeklinde konuşurken, Serdar Özkan ise, "Rakip 2 kez kalemize geldi, bir tanesi gol oldu. Biz 8 tane pozisyona girdik, hiçbirini değerlendiremedik. Atamayınca futbol cezalandırıyor. 2. maçta kendi evimizde seyirci üstünlüğümüzü de kullanarak galip gelmek istiyoruz" dedi.

(GF-ÖS-AC-OK-S)

Kaynak: İHA