Formula 1 Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix'sine Doğru

İstanbul Park'ta Hafta Sonu Gerçekleştirilecek Formula 1 Petrol Ofisi Grand Prix'si Öncesinde, Ing Renault F 1 Takımı Pilotları Basın Toplantısı Düzenledi.

Formula 1 Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix'sine Doğru

İstanbul Park'ta hafta sonu gerçekleştirilecek Formula 1 Petrol Ofisi Grand Prix'si öncesinde, ING Renault F 1 takımı pilotları basın toplantısı düzenledi.

Kuruçeşme'deki Lesottomans'ta düzenlenen basın toplantısında ING Renault F 1 takımından Giancarlo Fisichella, Heikki Kovalainen ile test pilotu Nelson Piquet JR basın mensuplarının sorularını cevapladı. İstanbul Park'ın Formula 1'in en güzel pistlerinden biri olduğunu belirten Fisichella, geçen yıl yarışı 6. bitirdiğini dile getirerek, "İstanbul zorlu bir pist. Özellikle 8. viraj pilotları çok zorluyor. Çok iyi bir kondisyona sahibim ve yarışı heyecanla bekliyorum" dedi.

Ali Sami Yen Stadı'nda dün akşam gerçekleştirilen Formula 1 Futbol Şöleni'nde de başarılı bir performans gösteren Fisichella, futbolun çok sevdiği hobilerinden biri olduğunu vurgulayarak, "Futbol oynamayı çok seviyorum. İtalyan futbolcu Totti'yi iyi tanıyorum. Roma takımını ve Türkiye'de Galatasaray'ı çok seviyorum. Çünkü aynı renklere sahipler'' diye konuştu.

Renault takımında 1 yıl daha kalmak istediğini kaydeden Fisichella, devam etmemesi halinde başka takımlara bakacağını sözlerine ekledi.

Heikki Kovalainen ise amaçlarının ilk 4'e girmek olduğunu vurgulayarak, "Yılın başındaki sorunlarımızı hallettik. Bu hafta sonu 5'inci de, 10'uncu da olabiliriz. Gerçekçi olmak lazım, çok iyi takımlar var. Bizim motorumuz, en iyi motorlardan biri. Rüzgar tünelimizde sorunlarımız vardı, şu anda onlar da iyi'' ifadelerini kullandı.

Test pilotu Nelson Piquet JR da, şansı olmayan bir takımda yarışmak istemediğini, gideceği takımın iyi puan alan bir takım olması gerektiğinin altını çizdi.

Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, basın toplantısının ardından pilotlara Türk motifleri işlenmiş tabak armağan etti.

(AC-İK-CC-S)