Fırat Kalkanı bölgesinde TSK birliğine terör saldırısı: 2 şehit, 2 yaralı - Haberler
Haberi Paylaş

Fırat Kalkanı bölgesinde TSK birliğine terör saldırısı: 2 şehit, 2 yaralı

Haberler.com / Abdullah Karlidag - Haberler | Güncel

Fırat Kalkanı Harekatı bölgesindeki El Bab kasabasında görevli TSK birliğine teröristlerce düzenlenen saldırıda 2 askerimiz şehit oldu, 2 askerimiz yaralandı. Saldırı sonrası TSK, bölgedeki rejim unsurlarını ve YPG mevzilerini yoğun şekilde vurdu.

Suriye'nin El Bab kenti Fırat Kalkanı bölgesinde Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait bir kirpi aracına teröristler tarafından yapılan saldırıda 2 askerimiz şehit oldu, 2 askerimiz ise yaralandı. Saldırı sonrasında bölgedeki terör hedefleri ateş altına alınarak vuruldu.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Fırat Kalkanı bölgesindeki bir kirpi aracımıza teröristler tarafından yapılan saldırıda 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 2 arkadaşımız da yaralanmıştır. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz."

"Kirpi aracımıza yönelik gerçekleşen saldırı sonrası bölgedeki terör hedefleri belirlenerek derhal ateş altına alınmış ve etkili şekilde vurulmuştur. Terör mevzilerine yönelik cezalandırma atışlarımız sürmektedir. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız!"

Fırat Kalkanı Bölgesi'nde Türk birliğine terör saldırısı: 2 şehit, 2 yaralı

Çatışmaların ardından 2 şehidin naaşı Kilis'in Elbeyli ilçesi Çobanbey Sınır Kapısı'ndan Gaziantep Adlı Tıp Kurumuna gönderilirken, yaralı askerler Kilis Devlet Hastanesi'ne getirildi. Hastane ve çevresinde polis geniş güvenlik önlemi alırken, Kilis Valisi Recep Soytürk, Garnizon ve 1'inci Hudut Alay Komutanı Piyade Kıdemli Albay Soner Oruçoğlu, İl Emniyet Müdürü Ahmet Kurt ile İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ersin Aslan, Kilis Devlet Hastanesi'ne gelerek yaralı askerleri ziyaret etti.

Fırat Kalkanı Bölgesi'nde TSK birliğine terör saldırısı: 2 şehit, 2 yaralı

Fırat Kalkanı bölgesinde TSK birliğine terör saldırısı: 2 şehit, 2 yaralı
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (4)
Emin Araz:Ey bu topraklar için toprağa düşmüş asker gökden ejdad inerek öğse o pak alnı değer ne büyüksünki kanın kurtarıyor tevhidi bedrin aslanları ancak bu kadar şanlı idi eyy Şehit oğlu Şehit istemem benden makber sana avucunu açmış duruyor Peygamber.RABBİM bütün şehitlere rahmet etsin ruhlarına EL FATİHA.
d days:O kadar iha yaptık siha yaptık türkiye tarihinde vermediğimiz sehiti verdik
Ekrem ÇELİK:Allah'tan rahmet diliyorum. Vuruldukçami vuracağız .
500