Ferguson Öfkeli

Manchester United Menajeri Alex Ferguson, Parti Düşkünü Yıldız Oyuncularına Şok Para Cezası Verdi

Ferguson Öfkeli

Manchester United Menajeri Alex Ferguson, parti düşkünü yıldız oyuncularına şok para cezası verdi

Alex Ferguson, ‘tecavüz’ skandalı ve ‘şiddet’ olaylarına adları karışan takımın 30 oyuncusuna yaklaşık 1 milyon sterlin para cezası verdi. Takıma ‘içkili parti’ yasağıda getiren Ferguson, şımarık milyoner oyuncularını, bir daha aynı şeyleri tekrarlamamaları yönünde uyardı.

En ağır ceza

Ferguson’un futbolcularına verdiği para cezasının, Premier Ligi takımının disiplin kurulu tarafından verilen en ağır para cezası olduğu vurgulanıyor.

‘Ferguson çok öfkeli’

Alex Ferguson’un oldukça öfkeli olduğunu söyleyen bir klüb yöneticisi, “Bugüne kadar gördüğüm en sinirli adam. Her gün antreman sırasında futbolcularıyla konuşuyor ve bu konularda dikkatli olmaları yönünde uyarıyordu“ dedi.

Kazançlarına göre ceza

Ferguson’un, futbolcularına ağır para cezasına verilmesi konusunda oldukça kararlı olduğu ve bu cezaların, futbolcuların haftalık kazançları doğrultusunda belirleneceği ve futbolculardan elde edilecek paranın yardım kuruluşlarına bağışlanacağı belirtliyor.

Machesterl’ın yıldız oyuncularının, Noel günü Great John Street Hotel’de düzenlenen ‘yılbaşı partisi’nde adeta içki maratonu yaptıkları ortaya çıkmıştı. Kız arkadaşı ve eşlerin alınmadığı partiede, gecenin organizatörleri tarafından özellikle seçilen 100 bayan, yıldız futbolculara unutamayacakları bir akşam yaşatmıştı.

Bir kadın, altı erkek

Buradaki partinin ardından geceliği 395 sterlin olan lüks bir otele giden ve onlarca şampanya ısmarlayarak alkolün dozajını kaçıran 6 yıldız futbolcu, gecenin sonunda 19 yaşındaki genç bir kızla ‘toplu seks’ yaparak, utanç verici bir skandala imza atmışlardı.

Ronaldo paçayı kurtardı

Öte yandan, takımın Portekizli oyuncusu Christiano Ronaldo’nun para cezasına çarptırılmayacağı iletildi. Ronaldo, Noel gecesi düzenlenen yılbaşı partisinde Zürih’de düzenlenen ‘Dünya Yılın Futbolcusu’ galasına katıldığı için yer alamamıştı.