Fatma Gaye Güler kimdir ? Güler en genç vekil oldu - Haberler
Haberi Paylaş

Fatma Gaye Güler kimdir ? Güler en genç vekil oldu

Haberler.Com - Haberler | Gündem
Fatma Gaye Güler kimdir ? Güler en genç vekil oldu

Fatma Gaye Güler kimdir ? Güler en genç vekil oldu. AK Parti tarafından Tokat'ta 3. sıradan milletvekili adayı olarak gösterilen 26 yaşındaki Fatma Gaye Güler, Türkiye'nin en genç kadın milletvekili oldu.

Fatma Gaye Güler kimdir ? Güler en genç vekil oldu AK Parti 3, MHP 1, CHP 1 olmak üzere TBMM'ye 5 milletvekilinin seçildiği Tokat'ta, 3. sıradan milletvekili adayı olarak gösterilen Fatma Gaye Güler, Türkiye'nin en genç kadın milletvekili oldu.

Gençler olarak siyasetin içinde var olan kişiler olduklarını ve Türkiye'nin genç nüfusu ile övünen ve artısı olan bir ülke olduğunu vurgulayan Güler, partisinin gençlere önem verdiğini söyledi.

FATMA GAYE GÜLER KİMDİR?

Tokat'ın Niksar ilçesinde 1988 Ekim ayı doğumlu olan Fatma Gaye Güler, Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü'nde öğrenciliği halen devam eden Güler, siyasi hayatına 2009 yılında Ankara İl Gençlik Kolları Üniversiteler Birimi'nde başladı. 2012-2014 yılları arasında AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Halkla İlişkiler ve Seçim İşleri Birimlerinde görev alan Güler, çeşitli sivil toplum kuruluşlarına da üye.

Haberler.Com - Gündem
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
title