Faslı Yazarın Son Süvarisi

Faslı Yazarın Son Süvarisi
Haberler.Com - Haberler | Kültür Sanat

Ferid El - Ensârî'nin Türkiye'de tedavi görürken kaleme aldığı Said Nursi'yi konu edinen roman Türkçeye kazandırıldı.

6 Kasım 2009 tarihinde vefat eden Faslı Fıkıh âlimi ve yazar Ferid El-Ensârî'nin Türkiye'de tedavi gördüğü sırada kaleme aldığı 'Son Süvari' isimli roman, Şahdamar yayınları tarafından ilk kez Türkçe olarak yayımlandı.

Yedi bölümden oluşan Son Süvari, yazarın Bediüzzaman Sadi Nursi'yi arayışı, onun hikâyesinde ve zaman içinde yaptığı yolculuğu anlatıyor.

Said Nursi'nin hayat kronolojisine bağlı kalınarak yazılan eserde, ünlü İslam aliminin Eski Said ve Yeni Said dönemlerinde yaşananlar, kimi zaman romanın kahramanının kimi zaman da hatıralara şahit olan insanların diliyle aktarılmış.

Yayınevi yetkileri eser hakkında "Bediüzzaman'ın hayatı ile ilgili bugüne kadar irili ufaklı binlerce eser yazıldı, yüzlerce konferans ve panel tertip edildi. SON SÜVARİ ise yazarın hayal dünyasındaki muazzam yolculuğu, bu yolculukta karşısına çıkan hadiseleri resmedişindeki başarısı ile bugüne kadar yazılmış kitaplardan çok farklı bir yere sahip. Bediüzzaman'ı ve hayatının hikâyesini günümüze taşıyan SON SÜVARİ, hayal âleminin koridorlarında kendisine eşlik eden, İstanbul'da, Barla'da, Urfa'da O'nu izleyen, mahkeme salonlarında sesine kulak veren, gözünün içine her baktığında kendi hakikatini keşfeden Ferid El-Ensârî'yi de unutulmaz kılacak kadar diri ve duru bir eser" açıklamasında bulundular.

Kaynak: Haberler.Com

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title