Eyüp Sultan'da Kutlu Doğum Haftası

Eyüp Sultan'da Kutlu Doğum Haftası

Eyüp Sultan'da Kutlu Doğum Haftası kutlandı

Eyüp Sultan'da Kutlu Doğum Haftası

Peygamber Efendimiz (S.A.V.) 'in doğumunun idrak edildiği kutlama, Eyüp Sultan Meydanı'nda mehter gösterisiyle başladı. Eyüp Kaymakamı Osman Kaymak, Eyüp Müftüsü Dr. Muammer Ayan, Eyüp Belediye Başkan Yardımcısı Esat Nuhoğlu'nun katıldığı programda vatandaşlara lokma tatlısı ikramı yapıldı, Peygamber Efendimiz'in hadislerinin yealdığı "40 Hadis, 40 Ayet", "Kardeşlik Hukuku ve Ahlakı" kitapları dağıtıldı…

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Eyüp Sultan Kutlu Doğum Haftası kutlamasında konuşma yapan Eyüp Kaymakamı Osman Kaymak, "Güzel ahlak, doğruluk, barış ve sevgiyi bizlere aşılayan bütün insanların mutluluğunu esas alan, İslamiyetle bizleri buluşturan Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in doğumunu idrak etmekteyiz. Peygamber Efendimizin doğumunu kutlarken, onun getirmiş olduğu yüce ahlak prensiplerini hatırlamalı ve bu hususlara uyma azmimizi tazelemeliyiz" dedi.

Hazreti Muhammed'in, sadece Müslümanlar için değil, bütün insanlık için örnek olduğunun altını çizen Eyüp Müftüsü Dr. Muammer Ayan ise, "Peygamber efendimiz, hayatı boyunca rahmet, sevgi, hoşgörü ve adalet gibi tüm erdemli değerleri kişiliğinde toplamıştır. O, bütün insanlığa kucak açan, doğruluk ve güzel ahlakın en iyi örneğini kendi hayatıyla göstermiştir. Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed'in doğum günü dolayısıyla idrak edilen Kutlu Doğum Haftası'nı, ülkemizden başlayarak tüm İslam coğrafyasının kutluyorum."

Eyüp Belediye Başkan Yardımcısı Esat Nuhoğlu da, tüm Müslüman aleminin Kutlu Doğum Haftası'nı kutladığını belirtti. Programda Eyüp Sultan Camii'nde bulunan konuklara Kutlu Doğum Haftası'nı anlatan kitaplar ve lokma tatlısı ikram edildi.