Evo Morales Haberleri

Evo Morales haber, Evo Morales son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Evo Morales - 21.03.2021
Son dakika: Boliyva'nın eski geçici Devlet Başkanı Jeanine Anez'in tutukluluk süresi uzatıldı
Morales'in istifası Bolivya'da, 20 Ekim 2019'daki tartışmalı seçimleri ilk turda kazanan Evo Morales, hile iddialarıyla sokaklara çıkan muhaliflerin şiddet eylemlerine dönüşen protestolarının, polisin isyanının ve ordunun çağrısının ardından 10 Kasım'da istifa etmiş ve ertesi gün ülkesinden ayrılarak, önce Meksika'ya ardından da Arjantin'e gitmişti.
Evo Morales - 15.03.2021
Eski Bolivya Devlet Başkanı Anez ve 2 eski bakan hakkında önleyici tutuklama kararı çıkarıldı
BUENOS Bolivya'da eski Devlet Başkanı Evo Morales'in istifa ettiği sürece ilişkin yürütülen soruşturmada, 13 Mart'ta gözaltına alınan eski geçici Devlet Başkanı Jeanine Anez ile eski Enerji Bakanı Rodrigo Guzman ve eski Adalet Bakanı Alvaro Coimbra hakkında önleyici tutuklama kararı verildi.
Evo Morales - 13.03.2021
Son dakika haberi: Bolivya'nın eski geçici Devlet Başkanı Anez "darbe" davası kapsamında gözaltında
Bolivya'da Kasım 2019'da dönemin Devlet Başkanı Evo Morales'in ordudan gelen baskı sonucu istifa etmesinin ardından geçici olarak devlet başkanlığı görevini üstlenen Jeanine Anez "darbe davası" kapsamında Beni eyaletine bağlı Trinidad bölgesinde gözaltına alındı.
Evo Morales - 13.03.2021
Son dakika haberleri... Bolivya'da eski geçici Devlet Başkanı Anez, terör ve isyan suçlamasıyla gözaltına alındı
Yakalama kararının ardından eski Devlet Başkanı Evo Morales'in "darbe" olarak nitelediği ve istifasına yol açan süreçteki olayların araştırıldığı soruşturma kapsamında Coimbra ile Guzman, ülkenin Beni eyaletinde gözaltına alınmış ve iki bakanın başkent La Paz'a nakledileceği belirtilmişti.
Evo Morales - 13.03.2021
Eski Bolivya Devlet Başkanı Anez ve 5 eski bakan için yakalama kararı çıkarıldı
BUENOS Bolivya'da Kasım 2019'da eski Devlet Başkanı Evo Morales'in "darbe" olarak nitelediği ve istifasına yol açan sürecin ardından 1 yıl geçici devlet başkanlığı görevini yürüten Jeanine Anez ve o dönem bakanlık yapan 5 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.
Evo Morales - 13.01.2021
Eski Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales Kovid-19'a yakalandı
BUENOS Eski Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales'e yapılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığı bildirildi.
Evo Morales - 05.01.2021
Latin Amerika'da seçim sandıkları, dış müdahaleler ve Venezuela
Geçtiğimiz yıl Latin Amerika'da meydana gelen iki sıra dışı olay, bölgede sol eğilimli iktidarların ve siyasetçilerin somut bir tehditle karşı karşıya olduklarını ortaya koydu. Bunlardan ilki, 23 Ocak 2019 tarihinde Venezuela Meclis Başkanı ve muhalif Milletvekili Juan Guaido'nun bir parkta kendini cumhurbaşkanı ilan etmesi; ikincisi ise 20 Ekim 2019'da anayasayı zorlayarak da olsa dördüncü kez Bolivya'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanan Evo Morales'in yirmi gün içinde bir darbeyle iktidardan uzaklaştırılmasıydı.
Evo Morales - 16.12.2020
Eski Bolivya lideri Morales'e "sandalyeli" tepki
Bolivya'nın önceki devlet başkanı Evo Morales, ülkede gerçekleştirilecek olan valilik seçimlerindeki bir mitingte yer alması tepkiye neden oldu.
Evo Morales - 14.12.2020
Dünyada 2020 böyle geçti (4)
9 Kasım Eski Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, geçen yıl istifasının ardından kaçmak zorunda kaldığı ülkesine geri döndü.
Evo Morales - 07.12.2020
Maduro Venezuela'daki parlamento seçimlerinde zafer ilan etti
Seçimi takip etmek üzere Venezuela'ya 17 ülkeden heyet ve gözlemciler gelmişti. Bu kişiler arasında eski Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales ve eski Kolombiya Senatörü Piedad Cordoba da bulunuyor.
Evo Morales - 06.12.2020
Venezuela'da parlamento seçimleri için oy verme işlemi başladı
Seçimi takip etmek üzere Venezuela'ya 17 ülkeden heyet ve gözlemciler geldi. Bu kişiler arasında eski Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales ve eski Kolombiya Senatörü Piedad Cordoba da bulunuyor.
Evo Morales - 09.11.2020
Eski Bolivya Devlet Başkanı Morales bir yıl sonra ülkesine döndü
BUENOS Eski Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, geçen yıl istifasının ardından kaçmak zorunda kaldığı ülkesine geri döndü.
Evo Morales - 08.11.2020
Bolivya'nın yeni Devlet Başkanı Arce, Biden'ın seçilmesi nedeniyle ümitli
Eski Devlet Başkanı Evo Morales'in 2008'de ABD büyükelçisini ülkesinden kovmasından bu yana ikili ilişkilerin devam etmesine rağmen her iki ülkede de büyükelçi bulunmuyor.
Evo Morales - 07.11.2020
Eski Bolivya Devlet Başkanı Morales bir yıl sonra ülkesine dönüyor
BUENOS Eski Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, Ekim 2019'da düzenlenip iptal edilen ve sokak olaylarına neden olan seçimlerden sonra kaçmak zorunda kaldığı Bolivya'ya pazartesi döneceğini söyledi.
Evo Morales - 06.11.2020
Bolivya'da seçilmiş Devlet Başkanı Acre, dinamitli saldırıdan kurtuldu
2019'daki seçim krizi Bolivya'da 20 Ekim 2019'daki yapılan devlet başkanlığı seçimlerini ilk turda kazanan Başkan Evo Morales, hile iddialarıyla sokaklara çıkan muhaliflerin şiddet eylemlerine dönüşen protestoların ardından, emniyet ve ordunun çağrısıyla istifa etmiş ve ülkeyi terk etmek zorunda kalmıştı.
Evo Morales - 26.10.2020
Eski Bolivya Devlet Başkanı Morales hakkındaki suçlamalar düşürüldü
Bolivya Adalet Bakanlığı, eski Devlet Başkanı Evo Morales hakkındaki isyana teşvik ve terörizm suçlamalarını düşürerek, tutuklama emrini iptal etti.
Evo Morales - 26.10.2020
Son dakika haberleri... Eski Bolivya Devlet Başkanı Morales hakkındaki yakalama kararı kaldırıldı
Son dakika gündem haberi... BUENOS Bolivya'da Aralık 2019'da eski Devlet Başkanı Evo Morales'in hakkında çıkarılan yakalama kararı kaldırıldı.
Evo Morales - 26.10.2020
Bolivya'da boşa çıkan darbe ve Latin Amerika siyasetine etkileri
İçinde bulunduğumuz günlerden yaklaşık olarak bir yıl önce Bolivya'da meydana gelen olaylar tüm dünyanın ilgisinin söz konusu Güney Amerika ülkesine çevrilmesine neden olmuştu. [1] Bolivya'da 20 Ekim 2019 tarihinde düzenlenen seçimleri Evo Morales yeniden geçerli oyların yüzde 47'sini alarak kazanmıştı.
Evo Morales - 23.10.2020
Bolivya'da genel seçimin resmi sonuçları açıklandı
TSE'nin internet sitesinde paylaşılan sonuçlara göre, eski Devlet Başkanı Evo Morales'in daha önce liderliğini yaptığı Sosyalizm Hareketi Partisi'nin (MAS) adayı Luis Arce yüzde 55,10 oy alarak seçimi ilk turda kazandı.
Evo Morales - 21.10.2020
ABD'den Bolivya'da Morales'in adayının seçim galibiyeti için tebrik
ABD yönetimi, Bolivya'da düzenlenen genel seçimi kazanan eski devlet başkanı Evo Morales'in adayı Luis Arce'yi tebrik etti.
Evo Morales - 20.10.2020
AB, "Bolivya halkını" barışçıl seçimler nedeniyle tebrik etti
Avrupa Birliği (AB), Bolivya'da bir yıl önce eski Devlet Başkanı Evo Morales'i istifaya götüren seçimlerin ardından dün yenilenen seçimin barışçıl şekilde sonuçlanması nedeniyle "Bolivya halkını" tebrik etti ve yeni hükümetle çalışacağını bildirdi.
Evo Morales - 19.10.2020
Bolivya'da muhalefet, Morales'in adayının seçim galibiyetini kabul etti
BUENOS Bolivya'da düzenlenen genel seçimin resmi olmayan sonuçlarına göre ikinci olan Carlos Mesa, eski Devlet Başkanı Evo Morales'in adayı Luis Arce'nin seçimi ilk turda kazandığını kabul etti.
Evo Morales - 19.10.2020
Bolivya'da sosyalistler, sonuçlar açıklanmadan başkanlık seçimlerinde zaferini ilan etti
LA Bolivya'da, daha önce eski Devlet Başkanı Evo Morales'in liderliğini yaptığı Sosyalizm Hareketi Partisi (MAS), başkanlık seçimlerinde zaferini ilan etti.
Evo Morales - 19.10.2020
Genel seçimlerin yapıldığı Bolivya'da oy verme işlemi sona erdi
Ön sayım sistemi 2019 seçimlerinde hile iddialarına neden olmuştu Bolivya'da 20 Ekim 2019'da yapılan ve seçimlerde hile iddialarıyla başlayan gösteriler sonucu eski Devlet Başkanı Evo Morales'in istifasına kadar giden süreci tetikleyen oy sayımının bir gün durması, ön sayım sisteminden kaynaklanmıştı.
Evo Morales - 18.10.2020
Eski Bolivya Devlet Başkanı Morales'ten "provokasyona gelmeyin" uyarısı
BUENOS Eski Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, ülkesinde düzenlenen genel seçime ilişkin, "Sizden hiçbir provokasyona gelmemenizi istiyorum.
Evo Morales - 18.10.2020
Bolivya'da genel seçim için oy verme işlemi başladı
Adaylar arasından, seçim anketlerinin çoğunluğunda birinci gelen eski Devlet Başkanı Evo Morales'in seçtiği aday Luis Arce Catorca Arce ile eski Devlet Başkanı Carlos Mesa ve iş adamı Luis Fernando Camacho öne çıkıyor.
Evo Morales - 18.10.2020
Bolivya Yüksek Seçim Mahkemesi seçimlerde ön sayım yapılmayacağını açıkladı
Ön sayım sistemi 2019 seçimlerinde hile iddialarına neden olmuştu Bolivya'da 20 Ekim 2019'da yapılan ve seçimlerde hile iddialarıyla başlayan gösteriler sonucu eski Devlet Başkanı Evo Morales'in istifasına kadar giden süreci tetikleyen oy sayımının bir gün durması, ön sayım sisteminden kaynaklanmıştı.
Evo Morales - 18.09.2020
Bolivya'da geçici devlet başkanı Anez seçimden adaylığını çektiğini duyurdu
Bolivya'daki kriz Bolivya'da 20 Ekim'deki tartışmalı seçimleri ilk turda kazanan Evo Morales, hile iddialarıyla sokaklara çıkan muhaliflerin şiddet eylemlerine dönüşen protestoları, polisin isyanı ve ordunun çağrısının ardından 10 Kasım'da istifa etmiş ve siyasi sığınmacı olarak önce Meksika'ya, ardından da Arjantin'e gitmişti.
Evo Morales - 08.09.2020
Bolivya'da mahkeme eski Devlet Başkanı Morales'in senato adaylığı başvurusunu reddetti
Bolivya'da eski Devlet Başkanı Evo Morales'in, daha önce Çokuluslu Yasama Meclisince (ALP) onaylanan ve seçimlerde aday olmasını engelleyen yasal düzenlemeye karşın bir başka mahkemeye yaptığı senato adaylığı başvurusu kabul edilmedi.
Evo Morales - 09.08.2020
Bolivya'da protestoların bitmesi için kurulan diyalog masasından sonuç çıkmadı
Dün düzenlenen toplantıya Bolivya'nın eski Devlet Başkanı Evo Morales'in daha önce liderliğini yaptığı Sosyalizm Hareketi Partisine (MAS) bağlı Pirlik Paktı, aynı partiye yakın COB, TSE ve Birleşmiş Milletler'den temsilciler katıldı.
Evo Morales - 05.08.2020
Bolivya'da genel seçimin ertelenmesine karşı protestolar
BUENOS Bolivya'da eski Devlet Başkanı Evo Morales'e yakın kesimlerin, genel seçim tarihinin ikinci kez ertelenmesine karşı başlattıkları protestolar sürüyor.
Evo Morales - 29.07.2020
Bolivya'da genel seçimin ertelenmesine karşı gösteriler
BUENOS Bolivya'da eski Devlet Başkanı Evo Morales'e yakın kesimler, Yüksek Seçim Mahkemesinin (TSE) genel seçim tarihini ikinci kez ertelemesini protesto etti.
Evo Morales - 23.07.2020
Son Dakika | Bolivya'da seçimler ikinci kez ertelendi
Eski Devlet Başkanı Evo Morales, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada "Fiili hükümet, sosyal yöneticilere ve Sosyalizm Hareketi Partisi adaylarına baskı uygulamaya devam etmek için zaman kazanmaya çalışıyor.
Evo Morales - 23.07.2020
Bolivya'da seçim tarihi ikinci kez ertelendi
BUENOS Bolivya'da Ekim 2019'da düzenlenen, eski Devlet Başkanı Evo Morales'in kazandığı ancak şiddet olayları ve hile iddialarıyla iptal edilen genel seçim tarihi ikinci kez ertelendi.
Evo Morales - 10.07.2020
Bolivya'da geçici devlet başkanı Anez'de Kovid-19 tespit edildi
BUENOS Bolivya'da, eski Devlet Başkanı Evo Morales'in ordunun ve muhalefetin baskısıyla istifa etmesinin ardından geçici devlet başkanlığı görevine getirilen Jeanine Anez, kendisine yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı konulduğunu açıkladı.
Evo Morales - 07.07.2020
Eski Bolivya Devlet Başkanı Morales hakkında tutuklama kararı
BUENOS Eski Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales hakkında, "ayaklanma, terörizm ve terörizmin finansmanı" suçlarıyla itham edildiği soruşturmada tutuklama kararı çıkarıldı.
Evo Morales - 22.06.2020
Bolivya 6 Eylül'de genel seçime gidiyor
BUENOS Bolivya'da Ekim 2019'da düzenlenen, eski Devlet Başkanı Evo Morales'in kazandığı ancak şiddet olayları ve hile iddialarıyla iptal edilen genel seçimin 6 Eylül'de yapılacağı açıklandı.
Evo Morales - 20.05.2020
Bolivya'da Sağlık Bakanı, yolsuzluk suçlamasıyla gözaltına alındı
Eski Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales'in şiddet eylemleri ve ordunun baskısıyla istifa etmesinin ardından Jeanine Anez geçici devlet başkanlığı görevine getirilmişti.
Evo Morales - 21.03.2020
Bolivya'da Kovid-19 nedeniyle genel seçim ertelendi
Bolivya'daki kriz Bolivya'da 20 Ekim'deki tartışmalı seçimleri ilk turda kazanan Evo Morales, hile iddialarıyla sokaklara çıkan muhaliflerin şiddet eylemlerine dönüşen protestoları, polisin isyanı ve ordunun çağrısının ardından 10 Kasım'da istifa etmiş ve siyasi sığınmacı olarak önce Meksika'ya, ardından da Arjantin'e gitmişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Evo Morales Haberleri | Evo Morales Kimdir - Haberler - Evo Morales haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Evo Morales kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika: Boliyva'nın eski geçici Devlet Başkanı Jeanine Anez'in tutukluluk süresi uzatı
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.5.2021 03:05:36. #1.15#

title