Evine Doğalgaz Bağlatı, 100 Metrekare Dairenin Sahibi Oldu

Evine Doğalgaz Bağlatı, 100 Metrekare Dairenin Sahibi Oldu

Kayseri'de, evine doğalgaz bağlatan işçi emeklisi 80 yaşındaki Ahmet Abdioğlu, Kayserigaz'ın düzenlediği doğalgaz abonelik kampanyası apartman dairesi çekilişinde, 100 metrekare dairenin sahibi oldu.

Evine Doğalgaz Bağlatı, 100 Metrekare Dairenin Sahibi Oldu

Kayseri'de, evine doğalgaz bağlatan işçi emeklisi 80 yaşındaki Ahmet Abdioğlu, Kayserigaz'ın düzenlediği doğalgaz abonelik kampanyası apartman dairesi çekilişinde, 100 metrekare dairenin sahibi oldu. Bu yaşına kadar şans oyunlarından bir şey çıkmadığını söyleyen Abidoğlu, "Çok sevindim. 80 yıl sonra yüzümü güldüren daireye en kısa sürede taşınacağım."dedi.

Kayserigaz, Kayserili vatandaşların doğalgaza geçişi için her her sene değişik kampanyalar düzenliyor.Bu sene doğalgaz abonelik kampanyasında, bir kişiye apartman dairesi çekilişi düzeenlendi. Milli Piyango İdaresi ve Kayseri Birinci Noter Vekili Mesut Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleşen çekilişte, 189 nolu çekiliş numarasıyla 80 yaşındaki Ahmet Abdioğlu, Suat Altın konutlarından 100 metrekarelik dairenin sahibi oldu. Ahmet Abdioğlu düzenlenen törenle evin anahtarı ve tapusunu aldı.

Hürriyet Mahallesi'nde tek katlı bahçeli evde oturduğunu belirten emekli işçi Abdioğlu bugüne kadar hiçbir şans oyunundan yüzünün gülmediğini belirterek, "310 lira ödeyerek Hürriyet Mahallesi'ndeki tek katlı evime doğalgaz bağlattım. Dolayısıyla doğalgaz abonelik kampanyasına da katılmış oldum Kayseri gaz yetkilileri beni arayarak apartman dairesinin çıktığını müjdelediler. Çok sevindim. 80 yıl sonra yüzümü güldüren daireye en kısa sürede taşınacağım" dedi.

Kayserigaz Genel Müdürü Hasan Yasir Bora ise, kampanya süresince 10 bin abone kaydettiklerini belirterek, "Kampanya döneminde doğalgazın konforu ve rahatlığını seçen, Kayseri'nin havasının daha temiz olması için yatırım yapan müşterilerimize teşekkür ediyoruz. Kayseri'de doğalgaz abone sayısı 278 bine ulaştı. Kentteki doğalgaz kullanımı yüzde 65 oldu." şeklinde konuştu.

OE-DÖ(OE/AK) - Kayseri