Eskişehirspor, Sergen Yalçın ve Coşkun Birdal ile Sözleşme İmzaladı (2)

Türk Telekom Lig A'da Mücadele Eden Eskişehirspor'a Transfer Olan Eski Milli Futbolcu Sergen Yalçın, "Önümüzdeki Sezon Eskişehirspor'da Mücadele Edeceğim İçin Çok Mutluyum" Dedi.

Eskişehirspor, Sergen Yalçın ve Coşkun Birdal ile Sözleşme İmzaladı (2)

Türk Telekom Lig A'da mücadele eden Eskişehirspor'a transfer olan eski milli futbolcu Sergen Yalçın, "Önümüzdeki sezon Eskişehirspor'da mücadele edeceğim için çok mutluyum" dedi.

Eskişehir Atatürk Stadı'nda düzenlenen imza töreninde konuşan Eskişehirspor Kulübü Başkanı Nebi Hatipoğlu, Eskişehirspor taraftarının, Türk spor kamuoyunun en büyük taraftarı olduğunu belirterek, "Biz bunu burada görüyoruz. Bu sene Play-off maçlarında bu kalabalık yoktu. Biz imza töreninde bu kalabalığı yakalıyorsak, Eskişehirpor bu sene yaptığı transferlerle hak ettiği yer olan Süper Lig'e muhakkak çıkacaktır. Biz maddi zorluklarla sıkıntı yaşarken, bize Kemal ağabeyimiz geldi, bizim bütün dertlerimizi

çözdü. Kendisine sizin huzurunuzda teşekkür ediyorum. En çok teşekkürü hak eden odur. Ben size tüm yöneticilerim ve futbolcularımla bu sezon muhakkak iyi yerlere geleceğimize, şampiyon olacağımıza söz veriyorum" dedi.

Törene katılan Maliye Bakanı ve AK Parti 1. sıra milletvekili adayı Kemal Unakıtan, tribünleri dolduran binlerce taraftarın sevgi gösterileriyle karşılaştı. Taraftarları selamlayan Bakan Unakıtan, taraftarların "Nasıl aldın bize Sergen'i, Kemal ağabey bize kıyak yapsana, Ronaldinho'yu da alsana" şeklinde tezahüratta bulunmaları üzerine, "Geldiğim zaman size Alex'i alayım mı dedim, değil mi? Şimdi ben size yerli, milli olan Alex'i aldım. Benden Ronaldino'yu istiyorsunuz değil mi? Süper Lig'e çıkın, görün

burada Ronaldinho'yu" diye konuştu.

Kemal Unakıtan, Eskişehirspor taraftarının her şeye layık olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

"Şimdi ben Eskişehirspor'dan şunu bekliyorum. Benim o bildiğim Eskişehirspor gibi burada fırtına gibi esmesi lazım. Yerli Alex yetmedi, bir de size Coşkun'u aldım. Takımınızı sonuna kadar destekleyeceksiniz, yalnız bırakmayacaksınız. Büyüklüğünüzü de efendilikle bütün Türkiye'ye göstereceksiniz. Sakın, taşkınlık yapmayacaksınız. Ben sizinle her zaman gurur duyuyorum. Benim taraftarlarım, Es-Es'in taraftarları küfür etmez, taşkınlık yapmaz, Türkiye'nin örnek taraftarlarıdır diyeceğim. Sakın beni mahcup

etmeyin. Sporla ilgili otoriteleri de buraya getireceğim, görün bakalım taraftarları diyeceğim. Bu yönetime, bu başkana sahip çıkın. Birlik ve beraberlikten şampiyonluk gelir. Ben her zaman sizin yanınızdayım, sizlerle beraberim. Sizlere nice şampiyonluklar diliyorum."

Bu arada, tribüne asılan "Kemal Unakıtan ile Avrupa kupalarına" yazılı pankart dikkati çekti.

Etimesgut Şekerspor'dan Eskişehirspor'a transfer edilen Sergen Yalçın ise, "Eskişehir taraftar potansiyeli çok yüksek bir şehir. Böyle bir şehre geldiğim, önümüzdeki sezon Eskişehirspor'da mücadele edeceğim için çok mutluyum. Buraya gelişimizde bakanımızın da büyük katkıları oldu. Kendisine de çok teşekkür ediyorum. İnşallah, önümüzdeki sezon hep beraber birlik ve beraberlik kurabilirsek, el ele Süper Lig'e çıkacağımızı tahmin ediyorum. Bütün çalışmalar onun için yapıldı. Hepinizi seneye maçlarımıza

bekliyoruz. Şimdiden destekleriniz için teşekkür ediyorum" dedi.

Antalyaspor'dan transfer olan Coşkun Birdal da konuşmasında, "Gerçekten çok büyük camiaya geldiğimin farkındayım. İnşallah, bu taraftarlara güzellikleri yaşatacağız. Başta sayın bakanımız Kemal ağabeyimiz olmak üzere herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Sergen ile Coşkun, kendilerini kırmızı-siyahlı renklere bağlayan sözleşmeleri imzaladı. Her iki futbolcu, daha sonra Bakan Unakıtan ve Eskişehirspor yöneticileri ile el ele tutuşarak taraftarları selamladı.

(HÖ-OÖ-MFS-S)

Kaynak: İHA