Haberler

Eskişehir'de Eylemciler 4 Saat Tren Yolunu Kapattı

Eskişehir'de Hatay'da hayatını kaybeden Ahmet Atakan'ın ölümünü protesto eden yaklaşık bin kişi yürüyüş yaptı.

Eskişehir'de Hatay'da hayatını kaybeden Ahmet Atakan'ın ölümünü protesto eden yaklaşık bin kişi yürüyüş yaptı. Kalabalık tren hemzemin geçitte 4 saat oturma eylemi yaparak Yüksek Hızlı Tren'in (YHT) ve araçların geçişini engelledi.

Eskibağlar Mahallesi Üniversite Caddesi Espark Alışveriş Merkezi önünde akşam saatlerinde toplanan grup, 'Ahmet Atakan ölümsüzdür', 'Ahmet'in katili AKP'nin polisi' sloganları atarak Seylap Caddesi'ne doğru yürüdü. Sayıları bine ulaşan kalabalık Sıhhiye kavşağından geri dönerek tekrar Espark önüne geldi. Üniversite Caddesi'nden kent merkezine doğru yürüyen kalabalık Haller Gençlik Merkezi karşısındaki hemzemin geçitte oturma eylemi yaptı. Görevlilerin ikazı üzerine Ankara yönünden gelmekte olan bir yük treni kalabalığa yaklaşık 100 metre mesafede durdu. Kalabalıktaki bir-kaç kişi de duran yük treni yakınında raylarının üzerine yattı.

Ankara yönünden gelen YHT ise Eskişehir Garı'na yaklaşık 3 kilometre kala Muttalip hemzemin geçidinde durdu. YHT yolcuları burada basamağı olmayan merdivenlerle görevlilerin yardımıyla aşağıya indirildi. Yolcular kendilerini bekleyen otobüslere bindirilip gara götürüldü. Bazı yolcular demiryolu yetkililerinin kendilerine bilgi vermediği, gara gelmeden trenden indirildiklerini söyleyerek tepki gösterdi. Aynı saatte Eskişehir'den Ankara'ya gidecek olan YHT'nin 200 yolcusu da garda otobüslere bindirilerek yolcuların indirildiği Muttalip hemzemin geçidine getirildi. Burada YHT'e bindirilen yolcular Ankara'ya hareket etti.

Ankara'dan gelen İzmir Mavi Tren ise yolcularıyla birlikte Muttalip hemzemin geçidinde bir süre bekletildi. Bu trenin yolcuları da otobüslerle gara götürülüp burada bekleyen başka bir trenle İzmir'e gönderildi.

Öte yandan hemzemin geçitte demiryolunu kapatan protestocu grup yaklaşık 4 saat sonra eylemlerine son verdi. Grup, tekrar Espark alışveriş merkezine doğru yürüyüşe geçip dağıldı. - Eskişehir

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Ahmet Atakan Eskişehir Politika Güncel Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek 'El sıkma' yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek "El sıkma" yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title