Eskişehir Atatürk Stadyumu'ndaki Son Maç Seyircisiz Oynandı

Eskişehir Atatürk Stadyumu'ndaki Son Maç Seyircisiz Oynandı

Eskişehir Atatürk Stadyumu'ndaki son maç seyircisiz oynandıTaraftarlar dış sahaya kurulan dev ekranda maçı izleyip takımlarına destek verdiKulüp başkanı Halil Ünal, ligin 9'uncu haftasındaki Bandırmaspor maçını 33 bin kişilik Yeni Atatürk Stadyumu'nda oynayacaklarını söylediMaç sonrası kaleci Boffin de dış sahada bulunan taraftarların yanına gittiTaraftarlar Boffin'i omuzlarına alarak sevgi gösterisinde bulunduEskişehirsporlu taraftarlar seyircisiz oynama cezaları nedeniyle Eskişehirspor-Giresunspor maçını, karşılaşmanı oynandığı Atatürk Stadyumu yanındaki dış sahaya kulan dev ekrandan izledi.

Eskişehir Atatürk Stadyumu'ndaki Son Maç Seyircisiz Oynandı

Eskişehir Atatürk Stadyumu'ndaki son maç seyircisiz oynandı


Taraftarlar dış sahaya kurulan dev ekranda maçı izleyip takımlarına destek verdi


Kulüp başkanı Halil Ünal, ligin 9'uncu haftasındaki Bandırmaspor maçını 33 bin kişilik Yeni Atatürk Stadyumu'nda oynayacaklarını söyledi


Maç sonrası kaleci Boffin de dış sahada bulunan taraftarların yanına gitti


Taraftarlar Boffin'i omuzlarına alarak sevgi gösterisinde bulundu


Eskişehirsporlu taraftarlar seyircisiz oynama cezaları nedeniyle Eskişehirspor-Giresunspor maçını, karşılaşmanı oynandığı Atatürk Stadyumu yanındaki dış sahaya kulan dev ekrandan izledi. Kulüp başkanı Halil Ünal, Atatürk Stadyumu'nda son maçlarını oynadıklarını, ligin 9'uncu haftasındaki Bandırmaspor maçını 33 bin kişilik Yeni Atatürk Stadyumu'nda oynayacaklarını söyledi.


Teknik direktör Alpay Özalan da Giresunspor karşısında önemli bir galibiyet aldıklarını belirtti.


Yüzlerce Eskişehirspor taraftarı kendi sahalarında oynanan Eskişehirspor-Giresunspor karşılaşmasını Atatürk Dış Saha'ya Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan dev ekrandan izleyerek takımlarına destek verdi. Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal ile Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen taraftarlara hitaben konuşma yaptı. Halil Ünal, 4 haftadır taraftarlardan yoksun olarak sahaya çıktıklarını belirtti. Atatürk Stadyumu'nda son olarak bugünkü Giresunspor maçını oynadıklarını ifade eden Ünal, bu stadın yıkılacağını, kendilerinin de bundan sonraki maçlarını yeni yapılan 33 bin kişilik stadyumda oynayacaklarını söyledi.


Eskişehirspor taraftarları da seyircisiz oynama cezalarının sona erdiğini, yeni stadyumda takımlarına destek vereceklerini söyledi. yüzlerce Eskişehirspor taraftarı Giresunspor maçını oynandığı Atatürk Stadyumu'nun yanındaki dış sahada toplanarak buradaki dev ekrandan maçı izledi, seslerini stadyum içerisindeki futbolculara duyurmaya çalıştı.


ALPAY ÖZALAN GALİP GELDİĞİMİZ İÇİN MUTLUYUZ


Eskişehirspor'un Giresunspor'u 1-0 yendiği maçın sonunda Eskişehirspor Teknik Direktörü Alpay Özalan karşılaşmayı değerlendirdi. Galibiyeti hak ettiklerini söyleyen Özalan şöyle konuştu


Öncelikle oyuncularımı canı gönülden tebrik etmek istiyorum. Mücadele yönünden, hırs yönünden hak etiğimiz sonucu aldık. Biraz daha topa sahip olabilirdik, daha fazla pozisyon üretebilirdik. Ama düşüncemiz sadece galibiyetti sahaya çıkarken. Biz çok iyi oynayıp da beraberlikle sonuçlandırdığımız çok maçlar oldu. Bugün de çok iyi olmasa da galibiyete odaklanmış bir takımımı vardı. Bu yüzden son derece oyuncu arkadaşlarımı kutluyorum. Ama her şeyden önce içerideki sahada seyircimize kavuştuğumuz için çok mutluyum. Çünkü buradaki içerideki sahada 4 maçta 2 beraberlik verdik. Seyircimiz olsaydı bunları kolay kolay vermezdik. Şimdi bundan sonra seyircimizle daha coşkulu, daha hırslı, daha çok gol pozisyonu üreten bir takım olacağız. İnşallah yeni stadımıza kavuşacağımız yeni seyircimizle birlikte. Bundan sonra daha farklı bir Eskişehirspor seyredecektir tüm futbol severler. Bizim için bu galibiyet çok önemliydi. Galip geldiğimiz için mutluyum bütün arkadaşlarımı kutluyorum.


Maç sonrası Eskişehirspor'un başarılı kalecisi Boffin de dış sahada bulunan taraftarların yanına gitti. Taraftarlar Boffin'i omuzlarına alarak sevgi gösterisinde bulundu.

Kaynak: DHA