Haberler

Eski Milletvekili Uzunkaya, İki Şiir Kitabı Yayımladı

"O'nun Yolunda İz Bırakanlar" ve "Girdap" isimli şiir kitapları raflardaki yerini aldı.

Eski Samsun Milletvekili Musa Uzunkaya'nın,

"O'nun Yolunda İz Bırakanlar" ve "Girdap" isimli şiir kitapları raflardaki yerini aldı.

Uzun yıllar aktif siyaset yaptıktan sonra emekli olan Uzunkaya, yazdığı dini, siyasi ve sosyal içerikli şiirlerini kitaplaştırarak okuyucunun beğenisine sundu.

"Gelirim Bir Gün" isimli kitabının ardından aynı anda çıkardığı iki şiir kitabının birbirini tamamladığını ifade eden Uzunkaya, şunları kaydetti:

"Esasen aktif siyasetten ayrıldığım tarihten sonra, daha çok mesleki kaynak kitaplara vakit ayırmayı, dini eserler üzerine yoğunlaşmayı düşünüyordum. Ne var ki zaman zaman duygularımı şiir alemine taşıyan o akıntıya, sele de mani olamadım. Hacimli denebilecek bir çalışma ortaya çıktı. Dostlarım 'şiirde 600 sayfalık eserler okuyucuyu yorar' diyerek çalışmamın ikiye bölünmesini tavsiye ettiler. Böylece şiirleri kitap içindeki bazı başlıklarla ayırmaya çalıştığımız gibi iki ana konuda kitapları da birbirinden ayırdık."

Dini içerikli şiirlerini "O'nun Yolunda İz Bırakanlar" adlı kitapta topladığını aktaran Uzunkaya, siyasi ve sosyal içerikli şiirlerine de "Girdap" kitabında yer verdiğini belirtti.

- SAMSUN

Kaynak: AA / Yerel

Musa Uzunkaya Samsun Yerel Haberler

Bakmadan Geçme

Sağlık Bakanlığı personel alımı Resmi Gazete'de yayınlandı! Resmi Gazete bugünün (21 Şubat) kararları neler? 21 ŞUBAT YAYIN AKIŞI | 21 Şubat (bu akşam) kanallarda hangi dizi veya filmler var? Ronaldinho Survivor'a katılacak mı? Futbolcu Ronaldinho kimdir, kaç yaşında? Müge Anlı CANLI İZLE! 21 Şubat Müge Anlı Canlı İzleme Linki! Müge Anlı son bölüm neler oldu? 21 ŞUBAT GÜNÜ OKULLAR TATİL Mİ? 21 Şubat Çarşamba günü okullar tatil edildi mi, kaç gün tatil edildi? İSTANBUL SEÇİM ANKETLERİ 2024! İstanbul yerel seçim anketlerinde kim önde? Murat Kurum son anketi paylaştı! 21 ŞUBAT BİM AKTÜEL ÜRÜNLER KATALOĞU YAYINLANDI: Bu hafta neler var? Bu hafta BİM'e hangi ürünler geldi? Okulların kapanmasına kaç gün kaldı? (21 Şubat) 2024 eğitim-öğretim yılı takvimi açıklandı? Rüyada siyah at görmek ne anlama gelir? Rüyada siyah at sevmek, rüyada siyah at binmek ne ifade etmektedir? Ronaldinho neden hapse girdi, nerede hapis yattı, suçu neydi? Sağlık Bakanlığı 27 hemşire-ebe alımı ne zaman, şartları ne? 21 Şubat 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 21 Şubat 2024 Çarşamba Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 21 Şubat 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 21 Şubat İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title