Eski CIA Başkanı: Kürtlerin Dağlar Dışında da Dostları Vardır

Eski CIA Başkanı: Kürtlerin Dağlar Dışında da Dostları Vardır

06.08.2015 00:09 | Son Güncelleme: 06.08.2015 00:09

Bir dönem Irak'taki ABD Ordusu'nu komuta eden ABD eski CIA Başkanı General David Petraeus, "Şüphesiz Kürtler'in dağlar dışında da dostları vardır" dedi.

Irak Kürdistan Bölgesi Hükümeti Washington Temsilciliği, Irak Kürt bölgesinde hizmet veren Amerikalılar için bir onur etkinliği düzenledi. Barzani yönetimine yakın Rudaw'ın haberine göre törene katılan ve bir dönem Irak'taki ABD Ordusu'nu komuta eden ABD eski Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Başkanı General David Petraeus, "Şüphesiz Kürtler'in dağlar dışında da dostları vardır" dedi.

"KÜRTLER EN İYİ DOSTLARIMIZ"

Rûdaw'a onur etkinliği sırasında konuşan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Kongresi üyesi Robn Chalingo da, Peşmerge Güçleri'nin Ortadoğu'daki en etkin güçlerden biri olduğunu düşündüklerini ifade etti. Irak Kürdistan Bölgesi'nde uçuşa yasak bölgenin oluşturulmasına katkısı olan General Jim Jones ise, ABD hava ve deniz kuvvetleri askerlerinin Kürtler'i hiç unutmadığını söyledi. General Jones, "Kürtler'in en iyi dostları olduğunu bildiklerini ifade ederek, 'İlk gün hissettiğimiz gibi şimdi de o dostluğu hissediyoruz' dedi.

TÜRK ASKERİNİN BAŞINA ÇUVAL GEÇİRMİŞTİ

Irak harekatında 101. Hava İndirme Tümen Komutanlığı görevinde bulunan Korgeneral Petraeus, Süleymaniye'de Türk askerlerinin başına ABD askerleri tarafından çuval geçirildiği dönemde, ABD'nin bölge komutanıydı.

Kaynak: Haberler.Com

Haber Yorumları (131)
TURGAY: bu kafirler varya allah hepisinin belasini versin insallah amerikada oyle bir deprem olacakki 500 sene kendine gelemiyecek unutmayin bu allahin emriyle.
ULKU: kafamıza cuval geçirmişti ülkücü arkadaşlarım kardeşlerim bu defa başka yerlerimize gecirmesinler :(
OSMANİYE: cuvalci. geliyor. mhp. ye. duyrulur
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title